Komunikaty PR

W Warszawie rusza budowa ekologicznego osiedla

2020-11-06  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Rozpoczęły się pierwsze prace na placu budowy osiedla Essentiel Talarowa na warszawskiej Białołęce. Będzie to modelowy przykład osiedla ekologicznego. Budowa potrwa kilkanaście miesięcy. Głównym wykonawcą jest SPS Construction.

Deweloper Bouygues Immobilier Polska wybrał generalnego wykonawcę osiedla Essentiel Talarowa przy ul. Talarowej na Tarchominie w Warszawie. Składający się z dwóch budynków kompleks mieszkalny zbuduje SPS Construction z Kielc. Firma została założona w 2005 roku i od tego czasu wykonuje w całym kraju osiedla mieszkaniowe, budynki biurowe i centra handlowe. Wybór uzasadnia jej doświadczenie i rzetelność, udokumentowana referencjami i nagrodami, takimi jak Diament 30-lecia Polskiej Transformacji 2020, Diament Polskiej Jakości, czy kilka certyfikatów Wiarygodna Firma.
Przemówiło do nas również to, że jest to polskie przedsiębiorstwo, które wykonało wiele inwestycji w Warszawie. Dzięki wybraniu tej firmy na generalnego wykonawcę bardzo ważnego dla nas osiedla, urozmaicamy grono, z którym współpracujemy – argumentuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Generalny wykonawca wszedł już na plac budowy i rozpoczął prace przygotowawcze. Budowa rozpocznie się w przeciągu kilkunastu najbliższych dni.

Zielony zestaw

Essentiel Talarowa to bardzo ważne osiedle dla Bouygues Immobilier Polska ze względu na jego ekologiczny charakter. Deweloper, który działa w duchu zrównoważonego budownictwa, po raz pierwszy wprowadził do projektu tak szeroki pakiet rozwiązań ekologicznych: panele fotowoltaiczne oraz białe poszycie na dachu, gromadzenie wody deszczowej, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz zadaszone stojaki na rowery, a także roślinność porastającą wjazdy do garaży podziemnych. – To rozwiązania, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, w tym na bioróżnorodność, a także przynoszą realne korzyści mieszkańcom, którzy ich oczekują – wyjaśnia Cezary Grabowski. – Proekologiczne praktyki traktujemy jako nowe podejście do budownictwa. Będziemy coraz szybciej podążać w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii – zapowiada.

Powyższe rozwiązania przede wszystkim zmniejszają zużycie energii elektrycznej. Przy użyciu paneli fotowoltaicznych do oświetlania części wspólnych wykorzystuje się odnawialną i tańszą energię słoneczną, białe pokrycie dachu powoduje mniejsze nagrzewanie budynku, dzięki czemu zużywa się mniej energii na jego chłodzenie klimatyzacją, natomiast zgromadzonej wody deszczowej używa się do podlewania roślin. W konsekwencji mieszkańcy płacą mniejsze rachunki za prąd i wodę. Uwzględniając stacje ładowania pojazdów elektrycznych i stojaki na rowery, deweloper zachęca przyszłych mieszkańców do korzystania z ekologicznych środków transportu. – Możliwe, że dołożymy jeszcze kilka energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań – zapowiada Cezary Grabowski. – Wciąż pracujemy nad detalami, ulepszamy na przykład układy mieszkań, które mają być jak najbardziej komfortowe i zgodne z aktualnymi potrzebami potencjalnych mieszkańców – informuje.

Mieszkania w dobrym położeniu

Mieszkań na osiedlu będzie 167: 155 w większym i 12 w mniejszym budynku. Zaprojektowano układy od 1 do 4 pokoi z ogródkami (na parterze), loggiami lub balkonami. Do części lokali na ostatniej kondygnacji przynależeć będą duże tarasy na dachu. Deweloper zdecydował się na mieszkania o wielkości od 26 do 100 mkw. Zróżnicowanie układów i powierzchni ma zachęcić singli, pary, rodziny z dziećmi oraz osoby planujące zakup mieszkania na wynajem.

Oba budynki będą 3-piętrowe. Architekci wybrali stonowaną, jasną kolorystykę, a formę zdynamizowali wprowadzeniem uskoków w części elewacji oraz wysunięciem niektórych mieszkań poza podstawowy obrys budynków. Pod większym z nich znajdzie się hala garażowa z komórkami lokatorskimi, a na zewnątrz dwa dodatkowe parkingi z zadaszonymi miejscami, ozdobione pergolami z zielenią. Na terenie osiedla powstanie plac zabaw.

Ekologiczne rozwiązania, przemyślane układy mieszkań i udogodnienia mają przemówić do różnych grup potencjalnych mieszkańców. Atrakcyjna jest także lokalizacja osiedla.
Białołęka dynamicznie się rozwija, dzięki czemu można cieszyć się terenami zielonymi, a jednocześnie sprawnie i wygodnie dotrzeć w inne części Warszawy – zauważa Cezary Grabowski. W pobliżu są przystanki autobusowe i tramwajowe, park, ogródki działkowe, ośrodki sportowe, restauracje, galeria handlowa, przedszkola i szkoły. Niedaleko jest także do Wisły. – Essentiel Talarowa to osiedle położone w miejscu, dającym duże możliwości – uważa Cezary Grabowski. – Z założenia budujemy w atrakcyjnych i dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Projektując z dala od gęstej zabudowy, chcemy, by najbliższa okolica inwestycji była zielona i umożliwiała kontakt z naturą – dodaje.

Planowana data zakończenia budowy osiedla to druga połowa 2022 roku. Essentiel Talarowa to trzecie osiedle Bouygues Immobilier Polska na Białołęce, obok Foret i Alinea, dostępne aktualnie w ofercie.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 50 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6900 mieszkań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.