WEG z nowym magazynem w Polsce
AXI IMMO Group
Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com
WEG, jeden z największych na świecie producentów silników elektrycznych i komponentów, rozszerza liczbę oddziałów w Europie. Firma zdecydowała, że nowe biuro i magazyn będą zlokalizowane w Panattoni Park Kraków West. Najemcę, który zajmie blisko 2 200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej reprezentowała firma AXI IMMO.
WEG jest jednym z największych koncernów specjalizujących się w dziedzinie elektrotechniki, energetyki i automatyki. Firma produkuje silniki i podzespoły elektryczne w tym generatory, transformatory, napędy. WEG zatrudnia ponad 35 000 pracowników, z czego ponad 3 900 to inżynierowie. Firma posiada oddziały w 36 krajach i zakłady produkcyjne w 13 krajach.
„Polska jest uznaną europejską lokalizacją, która wyspecjalizowała się w branżach wykorzystujących wysokiej jakości silniki elektryczne, generatory i transformatory. Rynek ten korzysta również z solidnego sektora motoryzacyjnego i AGD oraz licznych firm oferujących rozwiązania pod klucz czy mechanizmów do wind, schodów ruchomych, bram oraz systemów wentylacyjnych. Mając taką świadomość i doskonałe opinie o dostępności wykwalifikowanych pracowników w Polsce, zdecydowaliśmy się na otwarcie pierwszego oddziału w Polsce pod Krakowem. Jesteśmy przekonani o słuszności tej decyzji i z niecierpliwością czekamy na spotkanie z naszymi nowymi pracownikami i klientami, aby przedstawić nasze plany na przyszłość," powiedział Jailson Satler, Prezes Zarządu, WEG Polska.
Polski oddział WEG zajmie docelowo 1944 mkw. powierzchni magazynowej, która będzie służyć przede wszystkim jako miejsce do przechowywania silników elektrycznych. Z kolei na 242 mkw. powstanie reprezentacyjnie biuro pełniące również funkcję siedziby głównej firmy w Polsce.
„Klient poszukiwał spójnego ze swoim wizerunkiem i strategią A-klasowego centrum logistycznego spełniającego wymagania tzw. zielonej certyfikacji. Budynek, jak i lokalizacja musiały być reprezentatywne i znajdować się w pobliżu lotniska, ponieważ obiekt będzie pełnił funkcję siedziby głównej polskiego oddziału firmy. Ponadto jednym z priorytetowych wymagań był wysoki standard biura oraz jego wykończenia, najchętniej przypominający najlepsze A-klasowe powierzchnie biurowe. Z dostępnej oferty najlepiej oczekiwania Klienta spełniło centrum magazynowe Panattoni Park Kraków West i dlatego tam zdecydował się parafować umowę,” komentuje Marta Nowik, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.
Inwestycja realizowana jest przez Panattoni – lidera rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. „Umiejscowienie swojej siedziby głównej właśnie w Krakowie po raz kolejny potwierdza ogromny potencjał tego rynku. Możliwości regionu docenia coraz więcej najemców, a rosnący popyt potrzebuje coraz więcej podaży, dlatego w stolicy Małopolski oraz jej okolicach jesteśmy w trakcie realizacji blisko 80 000 m kw. w trzech lokalizacjach. To szansa dla kolejnych liderów na działalność na nowoczesnej przestrzeni, która pozwala na optymalizację operacji,” mówi Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.
Panattoni Park Kraków West to nowoczesne centrum magazynowe o powierzchni niemal 18 000 mkw. Park dystrybucyjny oferuje m.in. nowoczesne doki rozładunkowe z wjazdem z poziomu „0”, obszerne place manewrowe, całodobową ochronę i dodatkowe miejsca parkingowe. Panattoni Park Kraków West zlokalizowany jest zaledwie 10 km od centrum Krakowa z dobrym dostępem do środków komunikacji zbiorowej i z bezpośrednim wjazdem na autostradę A4. Centrum magazynowe otrzymało certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.