Komunikaty PR

Więcej, niż w mieszkaniu. Dlatego warto wybrać dom

2022-10-17  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania Inf.pras. ( 0.01 MB )

Rynek mieszkaniowy, w tym także rynek pierwotny zmienia się. Mocno dostrzegalne są nowe trendy, warto też spojrzeć na nowe oczekiwania klientów. A te są inne, niż jeszcze 2-3 lata temu. Oznacza to, że stawiamy na przestrzeń, do czego przekonał czas lockdownu i pandemii. Wiele osób do dziś pracuje w trybie zdalnym, bądź hybrydowym, jednocześnie dostrzegając potrzebę posiadania osobnego gabinetu do pracy w domu (kanapa w salonie bądź stół w kuchni to za mało na dłuższą pracę) oraz ciesząc się aktywnością na świeżym powietrzu. Dłużej i częściej wszyscy domownicy przebywają w domu, a dla zachowania dobrego samopoczucia oraz prywatności, zalecane jest, by każdy miał swoją przestrzeń, np. osobny pokój. W tym kontekście, wzrosła liczba zapytań o ofertę mieszkań o większym metrażu, do łask powróciły także lokale parterowe z ogródkami. Natomiast prawdziwy renesans przeżywają domy. A wybierając przedmieścia, klient może liczyć na dużą powierzchnię, ogród i dwa miejsca postojowe na auta w cenie lokalu. – Zakup nowego domu z oferty dewelopera to wiele dodatkowych korzyści. Pierwsze, najbardziej widoczne to koszty. Wybierając mieszkanie w budynku wielorodzinnym, często klient jest zobligowany do zakupu jednego lub nawet dwóch miejsc parkingowych w hali garażowej, co wiąże się z wydaniem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dość często tej kwoty nie można włączyć do kredytu hipotecznego. W inwestycji Nowy Gruszczyn dwa miejsca postojowe są w cenie lokalu, co już samo w samo jest udogodnieniem – opisuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments.

 

Istotna jest przestrzeń domowa i przydomowa – lokale w inwestycji Nowy Gruszczyn to aż 141 mkw., co znacznie ułatwia aranżację. Klient, który zdecyduje się zamieszkać w domu z oferty Sky Investments, będzie mógł – w porównaniu do standardowego mieszkania – liczyć na dwie garderoby, spiżarnię przy kuchni, pomieszczenie gospodarcze, czy dodatkową toaletę. - Klienci docenią potencjał ogrodu, w którym nie tylko można odpocząć, korzystając z widoku przyrody. Dziś ogród w sezonie wiosenno-letnim to w zasadzie przedłużona przestrzeń mieszkalna, w której można dbać o formę, ćwiczyć jogę, bawić się z dziećmi, czy zorganizować spotkanie dla rodziny bądź przyjaciół – uzupełnia Katarzyna Wyszyńska. Każdy dom na osiedlu Nowy Gruszczyn ma dwupoziomowy układ. Na parterze znajdzie się kuchnia, salon i łazienka, a na piętrze trzy sypialnie, dwie garderoby i łazienka.

 

Wśród nieoczywistych zalet domu, niewidocznych na rzucie lokalu, warto wspomnieć o lokalizacji, a jest to aspekt, który będzie procentował podczas całego życia. Inwestycja Nowy Gruszczyn powstaje przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie (gmina Swarzędz). Bardzo blisko znajduje się Dolina Cybiny i obszar Natura 2000, a także Jezioro Swarzędzkie. Przyroda wpływa dobrze na nasze samopoczucie i redukuje stres.

Nie może dziwić fakt, że coraz więcej osób wybiera małe miejscowości. Z danych portalu Biqdata.pl wynika, że od czasu pandemii, która rozpoczęła się w 2020 roku, więcej osób przeprowadziło się na wieś, niż do miasta. W cytowanym opracowaniu (lipiec 2022) widzimy, że nieco ponad 41 procent Polaków mieszka na obszarach wiejskich, a 24 procent na obszarach wiejsko-miejskich oraz przedmieściach. – Coraz większa grupa klientów dostrzega, jakie dodatkowe udogodnienia oferuje dom. Jedne są oczywiste, inne mniej, a jeszcze kolejne po prostu emocjonalne. Dom ma w sobie ciepło i atmosferę, którą ciężko opisać. To często nasze miejsce, do którego dążyliśmy i pozostajemy na lata. Towarzyszy temu poczucie stabilizacji – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.