Więcej „Zielonego” na wrocławskich Pilczycach
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Le Vert [fr. zielony] to 4-piętrowy budynek z dziedzińcem, zaprojektowany na rzucie dwóch przenikających się prostokątów i usytuowany na niewielkim wzniesieniu. Zaplanowano w nim 83 mieszkania o wielkości od 30 do 85 mkw. Wśród nich są kawalerki, lokale 2-pokojowe, 3-pokojowe i 4-pokojowe. – Do wyboru jest wiele różnych wariantów rozkładu wnętrz, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania przyszłych mieszkańców – podkreśla Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Właśnie rozpoczęliśmy przedsprzedaż – informuje.
Do mieszkań na parterze przynależeć będą przestronne ogródki, a do pozostałych – tarasy narożne oraz balkony. Bryła budynku charakteryzuje się prostotą formy. Jej jedynym elementem ozdobnym są murowane balustrady balkonów wykończone okładziną klinkierową oraz stalowymi elementami. Kolor elewacji jest jasny i ciepły. Został dobrany tak, aby pasował do sąsiadującej zabudowy.
EKO „Zielony”
Le Vert zostanie wyposażone w ekologiczne rozwiązania: zielone patio z leżakami, nowe drzewa, krzewy i kwiaty, budki dla ptaków, energooszczędne oświetlenie LED, tester jakości powietrza i pojemniki do segregacji odpadów.
Tradycyjnie deweloper dużą uwagę poświęcił częściom wspólnym, zarówno tym wewnątrz, jak i na zewnątrz. W środku dominują jasne kolory, przełamane ciemnym odcieniem dużych płytek na posadzkach. Wrażenia elegancji nadaje dekoracyjne oświetlenie LED. W budynku będzie podziemny parking, a przed nim zewnętrze miejsca postojowe. Jednak największą atrakcją ma być zielona strefa relaksu na dziedzińcu, gdzie pojawią się leżaki i ławki wykonane z naturalnych materiałów – drewna i metalu. Teren wokół Le Vert ozdobią trawy, krzewy, kwiaty i nowo posadzone drzewa. Teren będzie ogrodzony.
Po raz pierwszy na Pilczycach
Le Vert to pierwsza inwestycja mieszkaniowa tego dewelopera w północno-zachodniej części miasta. Miejsce jest bardzo atrakcyjne, ze względu na bliskość parku Pilczyckiego ze stawem, Lasu Pilczyckiego, na którego skraju płynie Odra, rzeki Ślęzy i ogródków działkowych. Niedaleko także do Stadionu Wrocław i kąpieliska Glinianki. – Pilczyce to jedno z tych osiedli Wrocławia, które w ostatnich latach zyskało większą popularność wśród szukających miejsca do życia. Otoczenie pełne zieleni, dostęp do terenów i obiektów rekreacyjnych, nowoczesna zabudowa w okolicy oraz wygodne połączenie z centrum miasta to najważniejsze atuty tej lokalizacji – wymienia Cezary Grabowski.
Pilczyce są połączone z centrum tramwajami i autobusami. Najbliższe przystanki znajdują się ok. 350 m od Le Vert. Z kolei położona nieopodal Autostradowa Obwodnica Wrocławia pozwala szybko i wygodnie wyjechać z miasta.
20. urodziny
Deweloper przyzwyczaił już do tego, że buduje niewielkie inwestycje, zwykle poniżej 100 mieszkań. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na potrzeby osób poszukujących nowego miejsca do życia. – Od początku stawialiśmy na kameralne projekty i kompaktowe mieszkania, ponieważ Polacy cenią sobie prywatność, chcą mieszkać w mniejszych społecznościach i często szukają kilku pokoi na małej powierzchni. Budujemy mniejsze osiedla, za to w większej liczbie, aczkolwiek dla zróżnicowania oferty zrealizowaliśmy także kilka większych, kilkuetapowych inwestycji mieszkaniowych – wyjaśnia Cezary Grabowski.
W roku 2021 przypada 20-lecie działalności Bouygues Immobilier Polska. Deweloper pierwszą inwestycję mieszkaniową (Rezydencja Renoir) ukończył w roku 2004 w Warszawie, gdzie buduje najwięcej. Pierwszy projekt we Wrocławiu (Wyspiańskiego 11) oddał w roku 2016, zaś w Poznaniu (Manufaktura Stare Miasto) w roku 2019. Przez ten czas zdążył zapisać w portfolio 50 ukończonych inwestycji mieszkaniowych i ponad 6900 oddanych do użytku mieszkań. – Cieszymy się, że przez 20 lat wypracowaliśmy renomę solidnego i godnego zaufania dewelopera. Jesteśmy znani z wysokiej jakości mieszkań, atrakcyjnych lokalizacji i dotrzymywania terminów, dlatego z roku na rok powiększa się grono naszych nowych oraz stałych klientów – przyznaje Cezary Grabowski.
Le Vert to ósma inwestycja dewelopera o francuskim rodowodzie we Wrocławiu. Wśród pozostałych trzy są w budowie: Perspective – Wille Miejskie na Kowalach, Zajezdnia Wrocław na Nadodrzu i Centreville na granicy Nadodrza i Starego Miasta. Inwestycje zakończone to: Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej, Wyspiańskiego 11, Belleville na Tarnogaju i Villa Alouette na Grabiszynku. Najmniejsza pod względem liczby mieszkań jest Wyspiańskiego 11 (57), natomiast największa – Perspective (169 w kilku etapach).

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.