Komunikaty PR

Wiemy, kto wybuduje osiedle wokół starego dębu we Wrocławiu

2020-09-11  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Bouygues Immobilier Polska wybrał firmę KARMAR na generalnego wykonawcę Perspective – Wille Miejskie na Kowalach. Osiedle powstanie w otoczeniu jednorodzinnej zabudowy, niedaleko Stadionu Olimpijskiego, Morskiego Oka i Kanału Żeglugowego. Deweloper stawia na kameralność i lokalizację w otoczeniu zieleni.

Deweloper Bouygues Immobilier Polska prowadzi we Wrocławiu prace przygotowawcze pod budowę nowego osiedla o nazwie Perspective – Wille Miejskie. Przy ul. Kwidzyńskiej 23 na Kowalach niedługo rozpoczną się właściwe prace budowlane. Ich wykonawcą będzie założona w 1991 roku firma KARMAR. – Wybraliśmy sprawdzonego partnera. We Wrocławiu współpracowaliśmy z tą niezwykle doświadczoną firmą przy realizacji Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej – informuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Nasze filozofie działania są zbieżne. Popularyzujemy nowoczesne rozwiązania i zrównoważone budownictwo, którego filarem jest ekologia – dodaje.

KARMAR na terenie całej Polski buduje mieszkania, biurowce, budynki użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe i infrastrukturalne. Spośród ponad 100 realizacji można wyróżnić następujące: Miasto Marina we Wrocławiu, Miasteczko Orange w Warszawie, Toruń Plaza i Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Od ponad dekady firma należy do międzynarodowej grupy Bouygues Construction, która może poszczycić się realizacjami takimi jak most Hong-Kong-Zhuhai-Makau na Morzu Południowochińskim oraz Qatar Petroleum District w Doha.

Kameralnie wokół dębu

Na Kowalach Bouygues Immobilier Polska zleca KARMAR wybudowanie osiedla składającego się z kameralnych 2-piętrowych budynków wielorodzinnych utrzymanych w stylu willi miejskich. W inwestycji przy ul. Kwidzyńskiej pojawi się 13 takich budynków, w których znajdzie się 169 mieszkań. Ich metraże zaczynają się od 28 mkw, a kończą na 85. Do wyboru jest wiele różnych wariantów rozkładu pomieszczeń: od kawalerek, przez praktyczne 2 i 3 pokoje, do mieszkań 4-pokojowych na większe potrzeby. Wszystkie mają balkony lub ogródki.

Oprócz tego Bouygues Immobilier Polska zaplanował plac zabaw i plac rekreacyjny oraz halę garażową na 171 miejsc postojowych, w której zaprojektowano także komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery.

Kameralne wille wielorodzinne staną wzdłuż zielonej alei, która przebiegnie przez całe osiedle. Jej punktem centralnym będzie stary dąb. Zachowane drzewo otoczy skwer, który ma być głównym miejscem spotkań i relaksu. – Usytuowanie budynków w takim otoczeniu pozwala na relaks po pracowitym dniu. To doskonałe miejsce na długie spacery i odpoczynek od zgiełku miasta – zauważa Cezary Grabowski. W wielu miejscach zauważalny będzie ozdobny kształt dębowego liścia, który jest motywem przewodnim osiedla. Architekci postawili na współczesną, minimalistyczną architekturę dostosowaną do okolicznej zabudowy domów jednorodzinnych.

Trzy zalety lokalizacji

Kameralność i lokalizacja w spokojnym rejonie Wrocławia to dwa największe atuty nowoczesnego osiedla. Po pierwsze w okolicy można skorzystać z wielu atrakcji i miejsc spędzania wolnego czasu. Nieopodal znajdują się obiekty sportowe m.in. korty tenisowe, hale z boiskami, park trampolin i lodowisko. – Niecały kwadrans zajmuje spacer do malowniczych terenów zielonych nad Odrą i atrakcyjnych tras biegowych. Zachęcające są także nabrzeża Widawy i Kanał Żeglugowy – dodaje Cezary Grabowski. Nieco dalej na południe są tereny rekreacyjne nad Morskim Okiem, park Szczytnicki, Hala Stulecia i Ogród Japoński.

Po drugie Kowale są dobrze połączone z innymi miejscami Wrocławia dzięki komunikacji miejskiej i pobliskiej obwodnicy. Czas dojazdu autem do placu Grunwaldzkiego to 6 minut, do Hali Stulecia – 8, a do Rynku – 12. Mieszkańcy Perspective wygodnie dostaną się w te miejsca również tramwajem i autobusem. Do najbliższego przystanku będę mieli zaledwie 100 metrów.

Po trzecie w tej części Wrocławia jest wiele przedszkoli i szkół, z renomowanym XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii Belgijskiej na czele. – Kowale to świetne miejsce do życia nie tylko dla rodzin, ale dla wszystkich osób, które z jednej strony doceniają spokój i ciszę, a z drugiej chcą budować przyszłość na dzielnicy z wielkim potencjałem na szybki rozwój – podsumowuje Cezary Grabowski.

Planowany termin zakończenia budowy Perspective – Wille Miejskie to drugi kwartał 2022 roku.

Perspective – Wille Miejskie to pierwsza inwestycja Bouygues Immobilier Polska na Kowalach i siódma we Wrocławiu. Deweloper realizuje obecnie dwie inwestycje na Nadodrzu: nowoczesny apartamentowiec Centreville i Zajezdnię Wrocław. Projekty ukończone we Wrocławiu to kompleks Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej oraz inwestycje mieszkaniowe przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, przy ul. Pięknej i przy parku Grabiszyńskim. Bouygues Immobilier inwestuje także w Warszawie i Poznaniu. Od 2001 roku zrealizował w Polsce 45 inwestycji, w których oddał do użytku ponad 6100 mieszkań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.