Wieżowiec Mennica Legacy Tower oddany do użytkowania!
Wieżowiec Mennica Legacy Tower, zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli, uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Już w najbliższych dniach do 140-metrowej wieży wprowadzi się główny najemca budynku – mBank.
Elegancka i ponadczasowa architektura to jeden z kluczowych elementów, wyróżniających wieżowiec Mennica Legacy Tower, wspólną inwestycję Golub GetHouse i Mennicy Polskiej S.A. Prawdziwym symbolem, oddanej właśnie do użytkowania 140-metrowej wieży jest całkowicie przeszklone lobby o wysokości 12 metrów, w którym znalazła się m.in. 9-metrowa ściana wodna, umiejscowiona tuż za recepcją główną. Prestiż tej przestrzeni podkreślają zastosowane naturalne materiały najwyższej jakości. Lobby Mennica Legacy Tower wyłożone zostało włoskim marmurem Rossa Verona Dark, a posadzki indyjskim granitem Shivakashi. Na ścianach trzonu budynku, w portalach i holach windowych pojawiło się Travertino Romano, które znalazło swoją kontynuację również na piętrach zajmowanych przez najemców. Wieżowiec obsługiwany jest przez 16 szybkobieżnych wind zintegrowanych z systemami bezpieczeństwa, na które czas oczekiwania w godzinach szczytu wyniesie zaledwie 30 sekund.
– Mennica Legacy Tower to budynek, który wyznacza całkowicie nowy standard na rynku nieruchomości nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nie ma obecnie na rynku nieruchomości komercyjnych równie zaawansowanego technologicznie budynku biurowego, w którym dostęp do poszczególnych funkcji kompleksu, zarządzanie windami czy komfortem pomieszczeń odbywa się za pomocą telefonu komórkowego. Projektując Mennica Legacy Tower skoncentrowaliśmy się na jakości dostarczanego projektu, która stanowi jego przewagę konkurencyjną. Realizacja tak nowoczesnego i zaawansowanego technicznie wieżowca stanowiła duże wyzwanie oraz wymagała doskonałej współpracy wielu osób i zespołów. Na etapie projektowym otrzymaliśmy najwyższą notę certyfikacji ekologicznej BREEAM – Outstanding. Stworzyliśmy, w naszym przekonaniu, wyjątkowy obiekt, który gwarantuje niezwykle komfortowe warunki do rozwoju biznesu. Nie zapominajmy również o jego miastotwórczym charakterze, przejawiającym się w ogólnodostępnych przestrzeniach miejskich i usługach, z których mogą skorzystać nie tylko pracownicy kompleksu, ale również mieszkańcy Warszawy. Po czterech latach od rozpoczęcia pierwszych prac budowlanych otwieramy Mennica Legacy Tower dla działalności operacyjnej najemców – powiedział Piotr Turchoński, Dyrektor Realizacji Inwestycji w firmie Golub GetHouse.
Dominującym najemcą 140-metrowej wieży jest mBank, który na swoją nową główną siedzibę wynajął 45 600 m kw. W przestrzeniach Wieży Mennica Legacy Tower, oprócz centrali mBanku, znajdą się również biura Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej S.A. Wyjątkową ofertę budynku uzupełniają przestrzenie handlowo-usługowe – koncept restauracyjny Meet & Eat oraz klub fitness Zdrofit, które wprowadzą się do obiektu w styczniu 2021 roku.
W ogólnodostępnych przestrzeniach miejskich otaczających Mennica Legacy Tower powstał pasaż, w którym posadzono m.in. starannie wyselekcjonowane drzewa z gatunku Liquidambar styraciflua (Ambrowiec balsamiczny). Ich wysokość wynosi ok. 8-9 m, a szerokość korony sięga 4 m. W ramach realizacji inwestycji przygotowano także zupełnie nowy fragment ulicy Waliców (pomiędzy ulicami Prostą a Pereca).
Kompleks Mennica Legacy Tower
Kompleks biurowy Mennica Legacy Tower o powierzchni 65 963 m kw. tworzy 140-metrowa Wieża i sąsiadujący z nią 43-metrowy Budynek Zachodni, który został oddany do użytkowania w listopadzie 2019 roku. Jego wyłącznym najemcą biurowym jest światowy lider powierzchni coworkingowej firma WeWork. Biura WeWork w Mennica Legacy Tower są największą „elastyczną powierzchnią” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W przestrzeniach handlowo-usługowych budynku znajdzie się także flagowy oddział mBanku, minimarket Carrefour oraz piekarnia Gorąco Polecam.
Kompleks Mennica Legacy Tower łączy w sobie wyjątkową architekturę, najnowsze technologie, funkcjonalność i najwyższej jakości materiały wykończeniowe. W obu budynkach inwestycji zastosowano zaawansowane rozwiązania technologiczne, zwiększające efektywność pracy systemów i gwarantujące bezpieczeństwo najemców, a także najnowsze technologie mobilne, umożliwiające użytkownikom komunikowanie się z systemami budynkowymi za pomocą dedykowanej aplikacji instalowanej na smartfonach najemców.
Za projekt architektoniczny Mennica Legacy Tower odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Inwestycja powstała zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”. Za jej realizację odpowiada Warbud S.A.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.