Komunikaty PR

Wileńska Express na mecie

2021-02-19  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Dobiegła końca budowa dużej inwestycji mieszkaniowej na Pradze w Warszawie. Na Wileńską Express warto zwrócić uwagę ze względu na skalę i konotacje historyczne.

Nieczęsto zdarza się, by deweloper Bougues Immobilier Polska, oddawał do użytkowania inwestycje powyżej 100 mieszkań. Składająca się z 3 budynków Wileńska Express ma ich aż 307. Mieszkania rozmieszczone są na 6 piętrach, na parterze znajdują się lokale usługowe, a niżej hala garażowa. Na zewnątrz jest zielony dziedziniec i nieduży plac zabaw. – O Wileńskiej Express mówimy humorystycznie „3xU”: stoi na planie litery u, jest ukończona i ma pozwolenie na użytkowanie. Niedługo rozpoczniemy przekazywanie kluczy do mieszkań – zapowiada Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.

Konotacje historyczne

Wileńska Express nieprzypadkowo budzi skojarzenia z koleją. Nazwa inwestycji nawiązuje do historii położonego w pobliżu dawnego Dworca Petersburskiego, łączącego niegdyś Warszawę z Wilnem i Petersburgiem. – Koleje losu sprawiły, że dawny gmach dworca nie przetrwał do naszych czasów, a położona nieco dalej na południe stacja Warszawa Wileńska obsługuje dzisiaj wyłącznie linie regionalne. Czasy świetności międzynarodowego dworca pozostały jednak w pamięci warszawiaków – przybliża Cezary Grabowski. Wileńska Express stoi na terenach przylegających do starej parowozowni. Nowoczesny kompleks mieści się pomiędzy al. Solidarności a ul. Wileńską.

Na miarę XIX wieku

Wileńska Express to trzecia inwestycja mieszkaniowa, po Atelier Praga 2 i Stalowej 39, którą Bouygues Immobilier Polska zrealizował w ostatnich kilkunastu miesiącach w tej części Warszawy. Jest to również 51. inwestycja zrealizowana przez dewelopera w Polsce. – Chcemy tworzyć Pragę-Północ na miarę XXI wieku. Równocześnie pamiętamy o kolorowej i bogatej tradycji, stąd w projektach tu realizowanych pojawiają się murale, czerwona cegła i inne elementy nawiązujące do przeszłości – wyjaśnia Cezary Grabowski. – Pamiętamy o historii, ale myślimy też o przyszłości, dlatego Wileńską Express zbudowaliśmy w nowoczesnym stylu, w sąsiedztwie stacji drugiej linii metra, sklepów i punktów usługowych – dodaje. Od strony ul. Wileńskiej znajduje się przystanek tramwajowy, od al. Solidarności zaś – autobusowy. Do jednych z największych atrakcji Pragi-Północ zaliczają się m.in. ogród zoologiczny i park Praski. Oba przylegają do nadbrzeża Wisły, przez co są doskonałym miejscem do wypoczynku.

Wileńska Express to połączenie nowoczesnej formy i detalu inspirowanego zabudową historycznej Pragi. Wyraźnie widać to na elewacjach, które częściowo są wyłożone czerwoną cegłą. Z tego materiału zbudowano także fragmenty Atelier Praga 2. Ceglane, ale w jaśniejszym kolorze, są również elewacje Stalowej 39.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 51 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 7200 mieszkań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają Biuro prasowe
2024-05-24 | 09:30

Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają

– Szukałam ostatnio kawalerki. Nie musiałam nawet negocjować ceny, od razu dostałam świetną ofertę – opowiada Magdalena Jakubiak z Olsztyna. Od kilku miesięcy sytuacja na
Nieruchomości Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze
2024-05-24 | 08:00

Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze

Grupa Murapol, jeden z wiodących ogólnopolskich deweloperów mieszkaniowych, wraca do Torunia z kolejnym nowoczesnym projektem mieszkaniowym. Murapol Helio powstanie przy ul.
Nieruchomości W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu
2024-05-23 | 15:00

W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu

Najnowsza informacja GUS, publikująca wstępne dane budownictwa mieszkaniowego w kwietniu oraz czterech pierwszych miesiącach bieżącego roku, nie potwierdziła silnego sygnału ożywienia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Coraz bliżej powstania świadomej sztucznej inteligencji. Potrzebne są działania zapobiegające niewłaściwemu jej wykorzystaniu

O sztucznej inteligencji mówi się już coraz częściej w kontekście możliwości i zagrożeń, jakie przyniesie powstanie globalnej sztucznej inteligencji. To model, który byłby zdolny do myślenia takiego, jakim cechuje się człowiek, ale jego możliwości obliczeniowe przewyższałyby możliwości ludzkiego mózgu kilka milionów razy. Rodzi to uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, stąd postulat, by uczestnicy rynku składali przysięgę na wzór przysięgi Hipokratesa. Zgodnie z nią mieliby dbać o to, by zastosowania technologii miały wymiar etyczny. Zdaniem ekspertów potrzebnych jest też więcej szczegółowych regulacji.

Bankowość

Zapóźnienie w transformacji może obniżyć konkurencyjność całej gospodarki. Konieczne przyjęcie ustawy o ochronie klimatu

– Biznes jest gotowy na Fit for 55 i co ciekawe, banki też są na to gotowe. Natomiast niegotowe są polskie regulacje i polska energetyka. Tym, co jest nam teraz w Polsce potrzebne, są dobre strategie i dobre planowanie – ocenia Ilona Jędrasik, nowa prezes zarządu Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Jak wskazuje, polska energetyka musi zdecydowanie przyspieszyć z transformacją w kierunku odnawialnych źródeł, ponieważ w scenariuszu business as usual konsekwencją może być spadek konkurencyjności całej krajowej gospodarki.

Transport

CPK nadal pod znakiem zapytania. Wyzwaniem jest nie tylko budowa lotniska, ale także sieci kolejowej

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) pod znakiem zapytania. Nowy rząd wciąż przeprowadza audyty. Budowa, zapowiadana jako największe przedsięwzięcie infrastrukturalne w historii, to nie tylko plan potężnego lotniska między Warszawą a Łodzią, ale także obejmująca cały kraj przebudowa sieci kolejowej. – Powinniśmy obniżać temperaturę sporu wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego i przechodzić do konkretnych, bardziej operacyjnych decyzji – ocenia Michał Litwin dyrektor generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.