Wileńska Express na mecie
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Dobiegła końca budowa dużej inwestycji mieszkaniowej na Pradze w Warszawie. Na Wileńską Express warto zwrócić uwagę ze względu na skalę i konotacje historyczne.
Nieczęsto zdarza się, by deweloper Bougues Immobilier Polska, oddawał do użytkowania inwestycje powyżej 100 mieszkań. Składająca się z 3 budynków Wileńska Express ma ich aż 307. Mieszkania rozmieszczone są na 6 piętrach, na parterze znajdują się lokale usługowe, a niżej hala garażowa. Na zewnątrz jest zielony dziedziniec i nieduży plac zabaw. – O Wileńskiej Express mówimy humorystycznie „3xU”: stoi na planie litery u, jest ukończona i ma pozwolenie na użytkowanie. Niedługo rozpoczniemy przekazywanie kluczy do mieszkań – zapowiada Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.
Konotacje historyczne
Wileńska Express nieprzypadkowo budzi skojarzenia z koleją. Nazwa inwestycji nawiązuje do historii położonego w pobliżu dawnego Dworca Petersburskiego, łączącego niegdyś Warszawę z Wilnem i Petersburgiem. – Koleje losu sprawiły, że dawny gmach dworca nie przetrwał do naszych czasów, a położona nieco dalej na południe stacja Warszawa Wileńska obsługuje dzisiaj wyłącznie linie regionalne. Czasy świetności międzynarodowego dworca pozostały jednak w pamięci warszawiaków – przybliża Cezary Grabowski. Wileńska Express stoi na terenach przylegających do starej parowozowni. Nowoczesny kompleks mieści się pomiędzy al. Solidarności a ul. Wileńską.
Na miarę XIX wieku
Wileńska Express to trzecia inwestycja mieszkaniowa, po Atelier Praga 2 i Stalowej 39, którą Bouygues Immobilier Polska zrealizował w ostatnich kilkunastu miesiącach w tej części Warszawy. Jest to również 51. inwestycja zrealizowana przez dewelopera w Polsce. – Chcemy tworzyć Pragę-Północ na miarę XXI wieku. Równocześnie pamiętamy o kolorowej i bogatej tradycji, stąd w projektach tu realizowanych pojawiają się murale, czerwona cegła i inne elementy nawiązujące do przeszłości – wyjaśnia Cezary Grabowski. – Pamiętamy o historii, ale myślimy też o przyszłości, dlatego Wileńską Express zbudowaliśmy w nowoczesnym stylu, w sąsiedztwie stacji drugiej linii metra, sklepów i punktów usługowych – dodaje. Od strony ul. Wileńskiej znajduje się przystanek tramwajowy, od al. Solidarności zaś – autobusowy. Do jednych z największych atrakcji Pragi-Północ zaliczają się m.in. ogród zoologiczny i park Praski. Oba przylegają do nadbrzeża Wisły, przez co są doskonałym miejscem do wypoczynku.
Wileńska Express to połączenie nowoczesnej formy i detalu inspirowanego zabudową historycznej Pragi. Wyraźnie widać to na elewacjach, które częściowo są wyłożone czerwoną cegłą. Z tego materiału zbudowano także fragmenty Atelier Praga 2. Ceglane, ale w jaśniejszym kolorze, są również elewacje Stalowej 39.
Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 51 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 7200 mieszkań.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych
Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.
Transport
Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów
Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.