Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę III etapu Osiedla Primo w Łodzi
Dnia 29 września br., w Nowym Centrum Łodzi odbyła się ceremonia podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kolejnego etapu Osiedla Primo realizowanego przez firmę Profbud. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz lokalnych Urzędu Łodzi na czele z Panią Prezydent Hanną Zdanowską, reprezentanci Generalnego Wykonawcy MALBUD1 oraz osoby z firm współpracujących z deweloperem. Uroczystość symbolicznie przypieczętowała realizację kontynuacji inwestycji, która wzbogaci ul. Tramwajową o kolejne miejsce do życia dla nowych mieszkańców.
W miniony czwartek, 29 września br. na terenie budowy przy ul. Tramwajowej 7/9 firma Profbud wraz z Prezydent Miasta Łodzi Hanną Zdanowską, Wykonawcą inwestycji oraz reprezentantami firm współpracujących z deweloperem potwierdzili realizację kolejnego etapu Osiedla Primo, symbolicznie składając swoje podpisy pod aktem erekcyjnym oraz dokonując uroczystego wmurowania kamienia węgielnego. – Jest to kontynuacja naszej łódzkiej premiery zrealizowanej w 2020 roku powstającej w Nowym Centrum Łodzi. Oczywiście inwestycja będzie nawiązywała do wcześniejszych etapów Osiedla. Nie zapominając również o charakterze i historii miejsca, będącego dawnym terenem magazynu zajezdni tramwajowej, w planach znajduje się częściowe wykorzystanie oraz odnowienie pozostałych elementów infrastruktury m.in. torów i stalowych kratownicowych słupów oświetleniowych, akcentując w ten sposób niepowtarzalny klimat przestrzeni. Gorąco wierzymy w ogromny potencjał miasta rozwijającego się w zawrotnym tempie, dlatego cieszymy się z faktu, że możemy stanowić jego część. Minione wydarzenie wmurowania kamienia węgielnego i podpisania aktu erekcyjnego stało się więc przypieczętowaniem dalszej, wspólnej drogi prowadzącej do powstania miejsca, które stanie się domem dla wielu mieszkańców Łodzi.
Kontynuację inwestycji Primo stanowić będą dwa 5-piętrowe budynki, w których łącznie znajdzie się około 420 mieszkań. W ofercie dewelopera Klienci mają do dyspozycji szeroki wybór lokali, zaczynając od jedno-, a kończąc na czteropokojowych mieszkaniach. Wszystkie lokale będą posiadały balkony i loggie, a te znajdujące się na parterze zostaną wyposażone w ogródki. Dodatkowo, na najwyższych kondygnacjach zaplanowane są mieszkania typu penthouse z tarasami na dachu, skąd w otoczeniu zieleni będzie można podziwiać widok na panoramę miasta. Na uwagę zasługuję także sama wielkość pomieszczeń – wysokość mieszkań wynosząca minimum 2,70 m z pewnością pozytywnie wpłynie na ich właściwe oświetlenie oraz codzienny komfort użytkowania. Wyjątek stanowią lokale na parterze, których wysokość może osiągnąć nawet 3,70 m, a także mieszkania na ostatnim piętrze o wysokości 3 m. W inwestycji przewidziano również wielostanowiskową halę garażową z możliwością zakupienia miejsc dla aut elektrycznych, komórki lokatorskie oraz stojaki na rowery.
Osiedle Primo realizowane jest w doskonałej, śródmiejskiej lokalizacji, tuż przy ul. Tramwajowej znajdującej się w Nowym Centrum Łodzi. Bezpośrednie sąsiedztwo z dworcem kolejowym Łódź Fabryczna, Centrum Nauki i Techniki EC1, Teatrem Wielkim, kampusem Uniwersytetu Łódzkiego czy też licznymi sklepami, usługami i ośrodkami kulturowych sprawia, że mieszkańcy będą mogli czerpać z uroków i korzystać z potencjału miejsca jaki drzemie w otaczającej inwestycję przestrzeni.
Osiedle zwraca także uwagę ciekawą architekturą, z jednej strony nawiązując swym wyglądem do poprzednich etapów inwestycji, z drugiej z kolei wpisując się wizualnie w istniejącą tkankę miejską. Forma przestrzenna budynku, podobnie jak poprzednie etapy, odda historyczny styl zabudowy pierzejowej. Deweloper planuje osiągnąć taki efekt poprzez zastosowanie pionowych podziałów elewacji o zmiennej wysokości. Dodatkowo, wycofane pasy loggii, a także zróżnicowane ceglane elementy pierzei podkreślą rozbudowaną tektonikę fasad, charakterystyczną dla łódzkiego modernizmu lat 30. Cegła o zmiennym układzie wystąpi również jako element wykończenia budynku, nawiązując tym samym do stylu fasad charakterystycznego dla ery przemysłowej.
Projekt będzie częściowo ogrodzony od strony patio. Bezpieczeństwo na terenie inwestycji zapewni dodatkowo kontrola dostępu, monitoring, a także ochrona. W trosce o komfort mieszkańców na dziedzińcu zaaranżowane zostanie również patio z terenem zielonym i niską roślinnością, krzewami, ławkami oraz placem zabaw dla dzieci. Na parterze jednego z budynków, od strony ulicy znajdą się z kolei ogólnodostępne lokale usługowe, stanowiące dogodne miejsce do prowadzenia biznesu oraz ułatwiające codzienne życie w inwestycji. Kolejne etapy realizacji, podobnie jak poprzednie, zostały zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Ja2plus.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.