Wrocław: ostatnie mieszkania w trzecim etapie Słonecznego Zakątka
W trzecim etapie inwestycji deweloper WPBM „Mój Dom” S.A. zdecydował się na nowatorski system sprzedaży, będący rzadkością na rynku pierwotnym. Lokale wprowadził do oferty dopiero po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, co sprawia, że przyszli nabywcy mogą wprowadzać się niemal od razu. Obecnie zostało już tylko 10 wolnych mieszkań.
Tego typu rozwiązanie wciąż jeszcze nie należy do przeważających. Korzyści dla kupującego jest dużo – począwszy od krótkiego czasu od załatwiania formalności do wprowadzenia się do mieszkania, aż po możliwość fizycznego zobaczenia lokali w ofercie czy pełen wybór w momencie, gdy inwestycja jest już wybudowana.
– Obecnie mamy w sprzedaży jeszcze 10 mieszkań. W większości to lokale dwupokojowe. Prawie każde posiada balkon lub ogródek, a powierzchnia sięga od 42 do 56 metrów kwadratowych. Jak obserwujemy, ta inwestycja przypada często do gustu rodzinom z dziećmi, które doceniają spokój i bliskość placówek edukacyjnych – mówi Jakub Orski, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.
Inwestycja położona jest przy ul. Skarbowców i Babiego Lata. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Park Kleciński, a nieco dalej – Park Południowy. Ceny mieszkań w trzecim etapie Słonecznego Zakątka zaczynają się od 7222 zł za metr kwadratowy.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.