Komunikaty PR

Wrocławskie projekty wyróżnione – Browary Wrocławskie i City Forum na podium

2021-11-04  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Najlepsze obiekty, unikalne inwestycje i wyjątkowe projekty – „Dolnośląska Budowa Roku” to nagroda przyznawana przez wrocławski oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. W tym roku, podczas obrad XVI edycji Kapituła Konkursu wyróżniła Browary Wrocławskie oraz kompleks biurowy City Forum zaprojektowane przez zespół SDRK Architekci Studio Śródka. Oba obiekty zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach. 

Dwa projekty zespołu SRDK Architekci Studio Śródka – Browary Wrocławskie i City Forum – zdobyły pierwszą nagrodę jako „Dolnośląska Budowa Roku” za lata 2019, 2020 w kategoriach „Budownictwo biurowo-usługowe" (City Forum) oraz „Budownictwo mieszkaniowe Wrocławia” (Browary Wrocławskie – Formiernia i Nowa Beczkownia). Kryteria według których dokonano oceny to m.in. oryginalność i trafność rozwiązań architektoniczno-konstrukcyjnych, nowatorstwo, poziom rozwiązań technicznych i technologicznych stosowanych w procesie inwestycyjnym oraz jakość.  

Budynki położone nad Odrą 

Za projekt urbanistyczno-architektoniczny ponad czterohektarowego założenia Browarów Wrocławskich odpowiada zespół projektantów SRDK Studio, a prace trwają od 2018 roku. Koncepcja łączy rewitalizację postindustrialnej przestrzeni z nowoczesną architekturą nadrzeczną.  Zróżnicowany charakter tworzy nową jakość zespołu w duchu idei mixed-use i zagęszczania miast. Całość otwiera się na bulwar nadrzeczny, który został wyremontowany we współpracy z władzami lokalnymi w efekcie konsultacji społecznych.  

https://www.youtube.com/watch?v=UHSUZH_jQsU

Trzy place – browarny, artystyczny i targowy – połączono urokliwymi uliczkami i zielonymi zakątkami, po których można poruszać się pieszo, rowerem czy hulajnogą. Na terenie Browarów funkcjonuje wypożyczalnia kajaków, a w kolejnych etapach ruszy plenerowe kino, przestrzenie wystawiennicze i do działań twórczych, pracownie rękodzielnicze oraz rzemieślnicze.  Formiernia i Nowa Beczkownia – zwycięskie budynki wielorodzinne, których wykonawcą generalnym jest AWM Budownictwo, to pierwsze skończone obiekty całego założenia Browarów. Dobór materiałów nawiązuje do tych zastosowanych w pierwotnej zabudowie – wykorzystano więc metalowe ozdobne ramy na elewacji, loftowy charakter wnętrz z drewnem, stalą, detalami szklanymi czy rzemieślnicze wewnętrzne balustrady schodowe.  

– W całym kompleksie Browarów Wrocławskich modernizacja postindustrialnych zabytków odbywa się z poszanowaniem historycznego charakteru i urbanistycznego układu całości, a zarazem z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury miejskiej – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, współzałożycielka i główna projektant SRDK Architekci Studio Śródka. – Artefakty otrzymują drugie życie, a ocalone fragmenty tworzą nową jakość korespondując z charakterem i historią miejsca. Przykładem jest imponująca konstrukcja pod pnący chmiel, która powstała z dźwigarów ocalałych ze zniszczonego obiektu.   

Energooszczędny biurowiec na miarę przyszłości 

City Forum, którego inwestorem jest Archicom Nieruchomości, tworzą dwa biurowce klasy A – City 1 i City 2 w centrum śródmiejskiej zabudowy Wrocławia, przy placu gen. W. Wróblewskiego. Zastosowane w budynkach technologie zostały potwierdzone najnowszą generacją eko-certyfikatu LEED v.4 na poziomie Gold. Dach obiektu pokryty został białą farbą, która odbija aż 97% promieniowania słonecznego i przeciwdziała efektowi miejskiej wyspy ciepła. Elastyczny system klimatyzacji i wentylacji z regulacją wilgotności powietrza, redukcja poziomu hałasu, oświetlenie LED oraz urządzenia o niskim zużyciu wody to tylko niektóre z rozwiązań technologicznych wykorzystanych przez architektów.  

Zespół biurowców to przykład elastycznej przestrzeni i wynik studium nad filozofią work-life balance. Zadbano o zróżnicowane miejsca do pracy i spotkań, otwierane okna, przestrzenie co-workingowe i chilloutowe. Na terenie inwestycji znajduje się również zaplecze dla cyklistów i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Dziedziniec pomiędzy budynkami oddzielony od śródmiejskiej arterii ażurową przeszkloną konstrukcją z wertykalną zielenią tworzy miejsce dla pracowników biur i okolicznych mieszkańców. Projekt zintegrowany z otoczeniem wychodzi naprzeciw potrzebom najemców. 

https://www.youtube.com/watch?v=_OWFrKi8ugE

– Obiekt City Forum to dowód na to, że współczesne przestrzenie do pracy i biura stają się miejscami, w których nie tylko dba się o komfort ciała, ale także o równowagę psychiczną czy obniżanie poziomu stresu – komentuje Kazimierz Śródka, główny projektant SRDK. – Tym samym tradycyjna przestrzeń biurowa zmienia się w przestrzeń do pracy zaprojektowaną z myślą o interakcji społecznej, współpracy i budowaniu relacji – kontynuuje. 

SRDK Studio to autorska pracownia projektowa działająca nieprzerwanie od 1986 r. W jej portfolio znajduje się ponad setka zrealizowanych projektów, w tym takie wizytówki Wrocławia jak Browary Wrocławskie, Olimpia Port, Piekarnia Wrocław, City Forum czy Pociąg do nieba.  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.