Wsparcie od Oddziału Poznańskiego PZFD
Branża deweloperska w całej Polsce aktywnie włączyła się w pomoc w związku z pandemią. Działający na terenie Wielkopolski Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich już od wiosny 2020 roku podejmuje szereg działań by wspomóc walkę z koronawirusem.
Jeszcze w kwietniu 2020 roku deweloperzy przekazali łącznie ponad 2,5 miliona złotych na walkę z koronawirusem i wsparcie personelu medycznego w całej Polsce. Na tę kwotę złożyły się darowizny w ramach zbiórki wśród firm członkowskich PZFD „Deweloperzy wspierają lekarzy”, a także wsparcie akcji „Korona z głowy”. Ponadto, każdy z oddziałów PZFD podjął też swoje działania, jak również indywidualnie zaangażowali się poszczególni deweloperzy.
Oddział Poznański PZFD włączył się w walkę z trudną sytuacją już na początku ogłoszonej pandemii. W marcu 2020 przedstawiciele związku odwiedzili Szpital Miejski im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej, który obecnie pełni funkcję szpitala zakaźnego. W następstwie rozmów z dyrekcją szpitala na temat potrzeb placówki, ze środków pieniężnych Oddziału Poznańskiego PZFD sfinansowana została instalacja monitoringu na dwóch oddziałach chirurgii. To w sumie 14 kamer, które zdecydowanie ułatwiają codzienne funkcjonowanie personelu medycznego. Ponadto, na prośbę koordynatora Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Poznania i przy współpracy z firmą Algeco, Oddział zapewnił 10 kontenerów mieszkalnych z toaletami i prysznicami dla czterech ośrodków pomocy. Jeden z nich trafił do Ośrodka dla Bezdomnych przy ulicy Kobylepole w Poznaniu, dwa do Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot, trzy do poznańskiego Pogotowia Społecznego. Ostatnie cztery wykorzystywane są przez Ośrodek dla Bezdomnych w Błońsku. Wszystkie służą jako miejsce kwarantanny. Jesienią, minionego roku, ze względu na pogarszającą się sytuację Oddział Poznański PZFD podjął decyzję o kontynuacji wsparcia i przedłużeniu finansowania kontenerów do połowy 2021 roku, korygując plany wydatkowania sporej części środków budżetu Oddziału. - Jako Oddział robimy bardzo dużo, by sprostać tej trudnej sytuacji. Jednak w kontekście rozprzestrzeniającej się pandemii, potrzeby i oczekiwania społeczności, w której funkcjonujemy są ogromne. Dlatego podjęliśmy wspólnie decyzje o dalszym finansowaniu funkcjonowania kontenerów. - mówi Andrzej Marszałek, Prezes Zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.