Komunikaty PR

Wybrano projekt muralu na budynek Racławicka 7

2024-05-15  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Do pobrania NotkaPR ( 0.03 MB )

Wybrano projekt muralu artystycznego na zachodnią ścianę inwestycji Racławicka 7, która osiągnęła w kwietniu kamień milowy w postaci stanu surowego zamkniętego. Oznacza to możliwość kontynuowania prac nad elewacją budynku, w tym nad muralem, który powstanie do końca maja.

Konkursowa inicjatywa firmy Syrena Invest miała na celu podkreślenie dziejów dzielnicy Stary Mokotów i bohaterskich ludzkich historii na kameralnej inwestycji, która wkomponowuje się w istniejącą zabudowę ulicy Racławickiej. Interdyscyplinarne Jury wybrało projekt Bartosza Podlewskiego z Bakcyl Studio. W sposób symboliczny przedstawia on wizerunek sanitariuszki z mokotowskich oddziałów Powstania Warszawskiego, której dolna część sylwetki nawiązuje kształtem do dzielnicy Mokotów.

Murale jako część miasta

Murale urozmaicają architekturę przestrzeni miejskiej, stanowią punkty odniesienia w topografii miast, pełnią też często charakter edukacyjny, szczególnie, gdy nawiązują do historii miejsca, w którym powstają.

Jak podkreśla Marta Brize, architektka z pracowni ES-PRO Mariusz Szpotowicz, konkursowemu Jury  zależało, aby prace wpisały się w estetykę projektowanego budynku, dlatego zostały zadane kryteria dotyczące kolorystyki muralu nawiązujące do dobranych tynków szlachetnych elewacji.

Kluczowe było też niebanalne przedstawienie tematu i dobra kompozycja, która wpisze się w geometrię ściany. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inicjatywy i wzięcia pod uwagę wielu perspektyw. Łączenie wiedzy i doświadczenia przedstawicieli różnych zawodów i branż podczas obrad było cennym elementem i miało duży wpływ na to, co wniesie do przestrzeni miejskiej finalna wersja projektu. Mamy nadzieję na więcej tego typu inicjatyw – podsumowuje Marta Brize.

Z kolei Zuzanna Gołębiewska, dyrektor zarządzająca Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, do której należy Syrena Invest, zwraca uwagę na element wspierania relacji i wzajemnego poznawania się polsko-hiszpańskiej społeczności, co wpisuje się w ideę działania Izby.

Bardzo pozytywnie oceniam inicjatywę powstania muralu i jego tematyki. Zaproszenie do udziału w konkursie wniosło dodatkowy element popularyzowania wiedzy o Powstaniu Warszawskim, jakże istotny w obliczu nadchodzącej jego 80. rocznicy. Moim zdaniem wybrany projekt w sposób subtelny i elegancki oddaje hołd bohaterskim sanitariuszkom Mokotowa – dodaje Zuzanna Gołębiewska.

Racławicka 7

Zakończenie najnowszej inwestycji firmy Syrena Invest – Racławicka 7 zaplanowane jest na listopad br. W 5-piętrowym budynku znajdzie się 20 jasnych apartamentów o zróżnicowanych metrażach, z balkonem lub tarasem, 19 lokali inwestycyjnych na przestrzeń biurową lub wynajem, 2 lokale usługowe oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny na 43 miejsca.

Racławicka 7 to inwestycja o najwyższej jakości pod względem formy, detali architektonicznych i zastosowanych materiałów. Uważam, że rolą deweloperów jest kreowanie takiej oferty mieszkaniowej, która uwzględnia nie tylko potrzeby klientów, ale również aspekty ważne dla lokalnych społeczności i dziedzictwa kulturowego miejsca. Właśnie dlatego postanowiliśmy oddać hołd bohaterkom Warszawy – podkreśla Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest.

Inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem, aktualnie trwają prace nad elewacją i wewnątrz budynku. Kolejnym kluczowym etapem będzie zakończenie elewacji, w tym stworzenie muralu. Konkurs na projekt został objęty patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Rafała Miastowskiego.

Deweloper kontynuuje przygotowanie kolejnych kameralnych projektów w Warszawie. Najbliższy, w którym powstanie 49 mieszkań, jest na etapie pozyskiwania pozwolenia na budowę. Zlokalizowany będzie przy ulicy Siennickiej 29 na Grochowie. To autentyczna i bogata w tradycje część Warszawy, w której z pewnością znajdzie się przestrzeń do promowania i wspierania jej wyjątkowego charakteru.

* * *

Syrena Invest

Firma powstała w 2007 roku dzięki inicjatywie hiszpańskiego inwestora, którego zakres usług obejmuje budownictwo mieszkaniowe i usługowe, zarządzanie projektami i wsparcie inwestorskie. Deweloper posiada w portfolio m.in. cztery zrealizowane inwestycje w Warszawie, tj. budynek przy ul. Jaktorowskiej 8 na Woli ze 104 mieszkaniami i 10 lokalami usługowymi, część projektu urbanistycznego Miasteczko Wilanów - budynek z 67 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi i projekt przy ul. Mińskiej 45 na Pradze-Południe ze 156 mieszkaniami, 5 lokalami usługowymi i 5 biurami. Ostatnia zakończona inwestycja to Klukowska 54 na Targówku, która obejmuje 3 segmenty z 61 mieszkaniami i 85 miejscami postojowymi. Syrena Invest jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 10:30

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi i luksusowego hotelu.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa konstrukcji oraz jej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.