Komunikaty PR

Wybrano projekt muralu na budynek Racławicka 7

2024-05-15  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Do pobrania NotkaPR ( 0.03 MB )

Wybrano projekt muralu artystycznego na zachodnią ścianę inwestycji Racławicka 7, która osiągnęła w kwietniu kamień milowy w postaci stanu surowego zamkniętego. Oznacza to możliwość kontynuowania prac nad elewacją budynku, w tym nad muralem, który powstanie do końca maja.

Konkursowa inicjatywa firmy Syrena Invest miała na celu podkreślenie dziejów dzielnicy Stary Mokotów i bohaterskich ludzkich historii na kameralnej inwestycji, która wkomponowuje się w istniejącą zabudowę ulicy Racławickiej. Interdyscyplinarne Jury wybrało projekt Bartosza Podlewskiego z Bakcyl Studio. W sposób symboliczny przedstawia on wizerunek sanitariuszki z mokotowskich oddziałów Powstania Warszawskiego, której dolna część sylwetki nawiązuje kształtem do dzielnicy Mokotów.

Murale jako część miasta

Murale urozmaicają architekturę przestrzeni miejskiej, stanowią punkty odniesienia w topografii miast, pełnią też często charakter edukacyjny, szczególnie, gdy nawiązują do historii miejsca, w którym powstają.

Jak podkreśla Marta Brize, architektka z pracowni ES-PRO Mariusz Szpotowicz, konkursowemu Jury  zależało, aby prace wpisały się w estetykę projektowanego budynku, dlatego zostały zadane kryteria dotyczące kolorystyki muralu nawiązujące do dobranych tynków szlachetnych elewacji.

Kluczowe było też niebanalne przedstawienie tematu i dobra kompozycja, która wpisze się w geometrię ściany. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inicjatywy i wzięcia pod uwagę wielu perspektyw. Łączenie wiedzy i doświadczenia przedstawicieli różnych zawodów i branż podczas obrad było cennym elementem i miało duży wpływ na to, co wniesie do przestrzeni miejskiej finalna wersja projektu. Mamy nadzieję na więcej tego typu inicjatyw – podsumowuje Marta Brize.

Z kolei Zuzanna Gołębiewska, dyrektor zarządzająca Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, do której należy Syrena Invest, zwraca uwagę na element wspierania relacji i wzajemnego poznawania się polsko-hiszpańskiej społeczności, co wpisuje się w ideę działania Izby.

Bardzo pozytywnie oceniam inicjatywę powstania muralu i jego tematyki. Zaproszenie do udziału w konkursie wniosło dodatkowy element popularyzowania wiedzy o Powstaniu Warszawskim, jakże istotny w obliczu nadchodzącej jego 80. rocznicy. Moim zdaniem wybrany projekt w sposób subtelny i elegancki oddaje hołd bohaterskim sanitariuszkom Mokotowa – dodaje Zuzanna Gołębiewska.

Racławicka 7

Zakończenie najnowszej inwestycji firmy Syrena Invest – Racławicka 7 zaplanowane jest na listopad br. W 5-piętrowym budynku znajdzie się 20 jasnych apartamentów o zróżnicowanych metrażach, z balkonem lub tarasem, 19 lokali inwestycyjnych na przestrzeń biurową lub wynajem, 2 lokale usługowe oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny na 43 miejsca.

Racławicka 7 to inwestycja o najwyższej jakości pod względem formy, detali architektonicznych i zastosowanych materiałów. Uważam, że rolą deweloperów jest kreowanie takiej oferty mieszkaniowej, która uwzględnia nie tylko potrzeby klientów, ale również aspekty ważne dla lokalnych społeczności i dziedzictwa kulturowego miejsca. Właśnie dlatego postanowiliśmy oddać hołd bohaterkom Warszawy – podkreśla Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest.

Inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem, aktualnie trwają prace nad elewacją i wewnątrz budynku. Kolejnym kluczowym etapem będzie zakończenie elewacji, w tym stworzenie muralu. Konkurs na projekt został objęty patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Rafała Miastowskiego.

Deweloper kontynuuje przygotowanie kolejnych kameralnych projektów w Warszawie. Najbliższy, w którym powstanie 49 mieszkań, jest na etapie pozyskiwania pozwolenia na budowę. Zlokalizowany będzie przy ulicy Siennickiej 29 na Grochowie. To autentyczna i bogata w tradycje część Warszawy, w której z pewnością znajdzie się przestrzeń do promowania i wspierania jej wyjątkowego charakteru.

* * *

Syrena Invest

Firma powstała w 2007 roku dzięki inicjatywie hiszpańskiego inwestora, którego zakres usług obejmuje budownictwo mieszkaniowe i usługowe, zarządzanie projektami i wsparcie inwestorskie. Deweloper posiada w portfolio m.in. cztery zrealizowane inwestycje w Warszawie, tj. budynek przy ul. Jaktorowskiej 8 na Woli ze 104 mieszkaniami i 10 lokalami usługowymi, część projektu urbanistycznego Miasteczko Wilanów - budynek z 67 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi i projekt przy ul. Mińskiej 45 na Pradze-Południe ze 156 mieszkaniami, 5 lokalami usługowymi i 5 biurami. Ostatnia zakończona inwestycja to Klukowska 54 na Targówku, która obejmuje 3 segmenty z 61 mieszkaniami i 85 miejscami postojowymi. Syrena Invest jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.