Komunikaty PR

Wyjątkowa, pełna zieleni przestrzeń przy nowej inwestycji Eiffage we Wrocławiu

2021-09-23  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.

Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.05 MB )

Wyjątkowa, pełna zieleni i udogodnień przestrzeń powstaje przy nowej inwestycji Eiffage we Wrocławiu

Zróżnicowana roślinność, przestrzeń do zabaw dla dzieci oraz sąsiedzkiej integracji, a także miejsce do napraw rowerów czy strefa bio z uprawą ziół. W ten sposób Eiffage projektuje patio dla mieszkańców Atmo, wyjątkowego osiedla powstającego u wrót do Parku Mieszczańskiego. Odpowiedzialne projektowanie, uwzględniające lokalne uwarunkowania i szacunek do historii, to znak rozpoznawczy dewelopera z francuskiej Grupy Eiffage. Patio będzie korespondowało z powstającym Parkiem Mieszczańskim, w którego tworzenie deweloper także się zaangażował. Atmo, to 2 dwa budynki, w których zaprojektowano 113 mieszkań – w tym komfortowo urządzone kawalerki, przestronne mieszkania rodzinne i wyjątkowe apartamenty o powierzchni 140 mkw. Dostępna jest już tylko połowa lokali.

To będzie jedna z najlepiej przemyślanych i zaplanowanych przestrzeni wspólnych we Wrocławiu. Mieszkańcy Atmo będą mogli cieszyć się zielenią pod oknami swoich mieszkań praktycznie przez cały rok oraz korzystać z różnorodnych udogodnień. Na patio zaplanowano między innymi strefę bio, w której można będzie uprawiać swoje ulubione zioła. Znajdą się tam także karmniki, poidełka dla ptaków i domki dla owadów. Najmłodsi skorzystają ze strefy zabaw, podczas gdy dorośli będą mogli naprawić swój rower, podłączyć do ładowarki samochód elektryczny lub telefon albo zrelaksować się przy książce na jednej z wygodnych ławek lub w przestrzeni zaaranżowanej w formie amfiteatru. Całość dopełni zróżnicowana roślinność, w tym zimozielone krzewy. Z najwyższych pięter Atmo rozpościerać się będzie piękny widok na tereny zielone, a sama inwestycja przylega bezpośrednio do powstającego Parku Mieszczańskiego, w którego tworzenie deweloper również się zaangażował.

- Za każdym razem projekty Eiffage tworzymy z poszanowaniem danego miejsca i wyjątkową dbałością o kontekst architektoniczny. Bierzemy pod uwagę rosnące oczekiwania klientów, wobec niezbędnych na co dzień elementów zagospodarowania terenu osiedla. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić jeszcze więcej funkcjonalnych, ekologicznych i sprzyjających integracji sąsiedzkiej elementów apartamentów Atmo – mówi Tymon Nowosielski, prezes Eiffage Immobilier Polska.

Koncept patio został opracowany w oparciu o wytyczne Eco Avengers – grupy aktywistów doradzających przy tworzeniu przyjaznych ludziom i środowisku przestrzeni miejskich.

- W Atmo zastosowano prefabrykowane balkony. To technologia droższa od tradycyjnej, stąd wciąż nieczęsto spotykana w inwestycjach deweloperskich. Jej zaletą jest znacznie większa trwałość, co wzmacnia funkcję proekologiczną, podobnie jak uwzględnione w projekcie dachy retencyjne. Brak ogrodzeń, czy bezpretensjonalna adaptacja istniejącej tkanki historycznej, są rozwiązaniami istotnie prospołecznymi, które na pewno we współczesny sposób odpowiedzą na potrzeby przyszłych mieszkańców – mówi Paweł Wołejsza, ekspert Polskiego Związku Firm Deweloperskich, aktywista Eco Avengers.

Projekt Atmo powstał w duchu minimalizmu przy założeniu poszanowania dla historii okolicy. Projektanci nie chcieli, by w miejscu, w którym rewitalizację przejdzie budynek dawnej stajni, stare rywalizowało z nowym. Uznano, że skoro częścią inwestycji będzie historyczny, unikatowy obiekt, to trzeba mu dać należytą oprawę. Atmo powstaje na Kępie Mieszczańskiej, która ma za sobą wiele wcieleń. W XVI wieku była zamieszkiwana przez rybaków i flisaków, później była portem miejskim, polem strzeleckim, a w XVII wieku składowano na niej sól i żelazo. Dzisiaj to jeden z najszybciej rozwijających się rejonów Wrocławia, który odzyskuje dawny blask,
a rozbudowująca się infrastruktura, spełnia oczekiwania przyszłych mieszkańców. Atmo ulokowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Nadodrza. Odkryta na nowo dzielnica wyróżnia się oryginalną architekturą kamienic i wyjątkowym klimatem. To artystyczna część Wrocławia, gdzie najłatwiej można znaleźć krawców, zegarmistrzów, kapeluszników lub introligatorów.

----

Atmo w liczbach (budynek C i D łącznie):

  • Adres inwestycji: ul. Dmowskiego 13, Wrocław
  • Liczba kondygnacji: 6 nadziemnych, 1 podziemna
  • Liczba mieszkań: 113
  • Liczba lokali usługowych: 6
  • Liczba miejsc parkingowych: 136 + 7
  • Powierzchnia całkowita: 15 606 mkw.
  • Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo SA
  • Inwestor: Eiffage Immobilier Polska sp. z o.o.
  • Projekt: Maćków Pracownia Projektowa
  • Więcej informacji : www.atmo-sfera.pl

 

---

Eiffage Immobilier Polska

Eiffage Immobilier Polska to deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji mieszkaniowych, inwestycji na wynajem, nieruchomości komercyjnych i handlowych. W portfolio spółki są apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi. Deweloper aktualnie realizuje dwie inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu: Atmo na Kępie Mieszczańskiej oraz HB 1820 na Przedmieściu Oławskim. Firma planuje dalszy rozwój działalności w dużych aglomeracjach w Polsce.

Eiffage Immobilier Polska to część międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: żagle Opery w Sydney, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau oraz szklana piramida Luwru. Eiffage Immobilier Polska łączy najlepsze praktyki międzynarodowej Grupy oraz ponad 30-letnie doświadczenie zdobyte na polskim rynku przez generalnego wykonawcę – Eiffage Polska Budownictwo. Cechą łączącą inwestycje Eiffage jest poszanowanie lokalnej historii i miejsca oraz połączenie dbałości o detal i piękno w kreowaniu przestrzeni do życia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prepare Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice Biuro prasowe
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,
Nieruchomości Rynek wrzuca drugi bieg
2024-07-30 | 01:00

Rynek wrzuca drugi bieg

Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce. Raport H1 2024 - podsumowanie W drugim kwartale 2024 r. doczekaliśmy się oznak ożywienia rynku, które pozwalają z większym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.