Yareal: start budowy apartamentów w Wilanowie
W Miasteczku Wilanów Yareal rozpoczyna budowę 89 apartamentów, z których już blisko połowa znalazła nabywców. ENSO Wilanów powstaje przy jednym z głównych skrzyżowań ulic Sarmackiej i Branickiego , w pobliżu którego będzie kończyła się budowana obecnie linia tramwajowa łącząca Wilanów ze śródmieściem Warszawy. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu ENSO Wilanów będzie firma budowlana FineTech Construction, która wcześniej zrealizowała dla Yareal projekt mieszkaniowy Pozytywny Mokotów, a obecnie jest w trakcie budowy dwóch biurowców LIXA w Warszawie oraz willi miejskich ODEA Park na szczycie wzgórza w Gdańsku.
W pierwszym etapie ENSO Wilanów, od strony ul. Branickiego powstaje budynek w kształcie litery L wraz z ogrodowym dziedzińcem, przy którym zamieszka blisko 89 rodzin. Większość mieszkań będą stanowiły średnie i duże apartamenty, szczególnie poszukiwane przez rodziny mieszkające w Miasteczku Wilanów, których potrzeby mieszkaniowe zwiększyły się w ostatnich latach. Docelowo inwestycję będzie tworzył kompleks trzech połączonych apartamentowców, z oddzielnymi ogrodami wewnętrznymi oraz ogólnodostępnym skwerem. Dzięki połączeniu skweru z parkiem linearnym wzdłuż nowej ulicy, powstanie ogólnodostępna, zielona przestrzeń z terenami rekreacyjnymi urozmaicona między innymi przez ogród deszczowy, gromadzący wodę opadową.
„Zrównoważone rozwiązania i zielone tereny wspólne to znak rozpoznawczy naszych projektów mieszkaniowych. W przypadku ENSO Wilanów zielone otoczenie będzie niemal wchodziło do apartamentów, ponieważ zadbaliśmy o duże, drewniane okna oraz przeszklenia balkonów i loggii na długości całego apartamentu, które niejako przedłużają, czy raczej powiększają mieszkanie. Z kolei wszyscy mieszkańcy parteru będą mieli do dyspozycji ogródki lokatorskie, w części apartamentów również dwustronne” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.
„ENSO Wilanów to kolejna inwestycja Yareal Polska realizowana wspólnie z FineTech Construction. Powierzenie nam realizacji projektu ENSO Wilanów jest wyrazem zaufania, jakim darzy nas deweloper, zbieżnych wizji zrównoważonego budownictwa opartego na poszanowaniu środowiska naturalnego oraz tworzeniu przyjaznych dla mieszkańców miejsc do życia, pracy i rekreacji” – dodaje prezes FineTech Construction Włodzimierz Bogiel.
Właściciele apartamentów budowanych przez Yareal w Miasteczku Wilanów będą mogli korzystać z własnej, funkcjonalnej i w pełni wyposażonej sali ćwiczeń. Obok niej, na parterze od strony ulicy Branickiego, powstanie kilka lokali usługowych, z których jeden zostanie przystosowany do potrzeb restauracji, z wydzielonym ogródkiem dla gości. Projekt ENSO Wilanów, podobnie jaki kilka wcześniejszych inwestycji Yareal, zostanie wyposażony we własną elektrownię słoneczną, zapewniającą darmową energię elektryczną do oświetlenia m.in. ogrodów oraz garażu podziemnego.
Wszystkie miejsca parkingowe znajdą się pod ziemią, na jednej kondygnacji i będą dostępne bez użycia platform. Do części miejsc możliwe będzie podłączenie indywidualnej ładowarki dla samochodów elektrycznych. Wjazd do garażu będzie prowadził przez trzy bramy dostępne z osiedlowej uliczki. Inwestycja została zaprojektowana również z myślą o użytkownikach jednośladów – w dzielnicy istnieje świetnie zorganizowana i rozbudowane sieć ścieżek rowerowych, dlatego w ENSO Wilanów powstaną specjalne rowerownie. Mieszkańcy mogą liczyć również na wygodny dostęp do ekologicznego transportu miejskiego. Tuż obok funkcjonuje przystanek autobusowy, a do czasu ukończenia budowy planowane jest uruchomienie powstającej obecnie linii tramwajowej, której końcowy przystanek znajdzie się właśnie przy ul. Branickiego.
Wygodne połączenia komunikacyjne, w tym bliskość autostradowej obwodnicy Warszawy z tunelem pod Ursynowem, a także liczne rozwiązania przyjazne środowisku zapewniły ENSO certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM. Po ukończeniu inwestycja przejdzie wymagającą weryfikację założeń projektu, której zwieńczeniem będzie przyznanie ENSO Wilanów oceny na poziomie Very Good. W ramach realizacji założeń ESG, Yareal poddaje takiej certyfikacji wszystkie nowe projekty, zarówno mieszkaniowe, jak i biurowe.
Ukończenie budowy pierwszego etapu ENSO Wilanów zaplanowano na połowę 2025 r. Więcej informacji o projekcie oraz prośrodowiskowych rozwiązań stosowanych przez Yareal można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/enso.
YAREAL Polska to kluczowy gracz w branży deweloperskiej w Polsce. Spółka należy do YAM Invest Group i jest zarządzana przez YAREAL Polska Holding, której kapitał własny przekracza 350 mln zł. Firma YAREAL Polska zrealizowała wiele projektów nieruchomościowych o charakterystycznym stylu architektonicznym, dowodząc swojego szerokiego doświadczenia zarówno na rynku mieszkaniowym, jak i biurowym. Jakość, innowacyjność, doskonałe relacje z klientami oraz zaangażowanie w ochronę środowiska stały się DNA firmy. Od listopada 2005 roku spółka jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Od 2005 roku zrealizowaliśmy 19 projektów mieszkaniowych i 8 projektów biurowych o łącznej powierzchni ponad 123 tys. metrów kwadratowych. Renomowani architekci i projektanci krajobrazu, niekwestionowane lokalizacje, innowacje i działania proekologiczne zapewniają naszym klientom dostęp do wysokich standardów i jakości oraz oferują najlepszy stosunek jakości do ceny.
YAM Invest Group zapewnia firmie YAREAL długoterminowy kapitał własny w celu realizacji selektywnej strategii zabezpieczania najlepszych możliwości w zakresie nieruchomości w odpowiednim czasie. Niezależnie od oczekiwań, budżetu czy stylu życia, YAREAL stara się oferować swoim klientom dostęp do wysokiej jakości standardów i wsparcie dostosowane do ich potrzeb.
Projekty YAREAL były wielokrotnie nagradzane przez profesjonalistów z branży nieruchomości, co jest cennym dowodem uznania i stanowi istotną część solidnego dorobku budowanego przez ostatnie niemal dwadzieścia lat.
Ważniejsze nagrody i wyróżnienia:
– budynek biurowy Nowogrodzka Square – Grand Prix i wyróżnienie w konkursie „Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy 2019” (kategoria „Najlepszy budynek komercyjny”),
– budynek biurowy Nowogrodzka Square – nagroda PLGBC w konkursie „Green building awards 2018” (kategoria „Najlepszy certyfikowany budynek ekologiczny”),
– apartamentowiec Konstancińska Residence – nagroda w plebiscycie Domiporta – „Mieszkanie Roku 2014/2015”,
– apartamentowiec Hoża 55 – nagroda Construction & Investment Journal „Residential Luxury Development of the Year” w 2013 r.,
– budynek biurowy Oxygen Park – Construction & Investment Journal „ESSA Green Award” w 2013 r.,
– budynek biurowy Mokotowska Square – nagroda Eurobuild za „New Office of the Year 2011, Poland”, nagroda Construction & Investment Journal za „Best refurbishment/ expansion of the year 2011”, nagroda w konkursie European Property Awards za „BREEAM Application In-Process”, nagroda główna CEE Quality Awards za „Office Development of the Year”,
– budynek biurowy Renaissance – nagroda Construction & Investment Journal (kategoria „Best Office Development in 2004”).
Yareal Polska jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich od listopada 2005 r.[PS1]
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.