Za półmetkiem budowy 3T Office Park
- Największy projekt biurowy w Gdyni 3T Office Park jest na półmetku budowy.
- Powierzchnia najmu powstającego obiektu wyniesie 38,5 tys. m2.
- Obecnie skomercjalizowane zostało już ok. 20% powierzchni, a pozostałe 80% jest w postępowaniach ofertowych.
3T Office Park w Gdyni znajduje się w połowie budowy. Całkowita powierzchnia użytkowa 3T Office Park wyniesie 54,9 tys. m2, z czego powierzchnia najmu 38,5 tys. m2. Do końca stycznia został zrealizowany stan surowy podziemia, a w ciągu kolejnych pięciu miesięcy – 27 z 33 planowanych nadziemnych kondygnacji trzech wież biurowca. Aktualnie trwają prace instalacyjne oraz montaż fasad.
- Realizacja projektu przebiega zgodnie z planem. Każdego dnia na budowie pracuje ponad 250 osób. PORR jako generalny wykonawca czuwa nad poprawnością przebiegu prac i procedurami wykonywania robót z uwzględnieniem wymogów dotyczących COVID-19. Budowa biurowca zostanie ukończona w połowie 2021 roku. Cieszę się, że nie tylko sama realizacja przebiega bez zakłóceń, ale także komercjalizacja obiektu odbywa się zgodnie z założeniami - komentuje Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.
Komercjalizacja obiektu zgodnie z planem
3T Office Park ma dotychczas potwierdzonych czterech najemców: działającą w branży morskiej i energetycznej Wartsila Polska Sp. z o. o., przedszkole Mały Einstein, centrum medyczne Medicover oraz restaurację Meating Point. Zainteresowanie najmem jest bardzo duże. Obecnie zostało wynajęte już ok. 20% powierzchni. Pozostałe 80% jest w postępowaniach ofertowych, z czego 50% to zaawansowane negocjacje, a 30% dotyczy nowych zapytań ofertowych z ostatniego kwartału.
- Spodziewani przed pandemią i aktualnie pojawiający się najemcy należą do tego samego profilu. Głównie są to branże SSC, IT oraz szeroko rozumiana branża morska – firmy projektowe, energetyczne oraz logistyczne. To bardzo ważna gałąź biznesu w Gdyni – wyjaśnia Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.
Lokalizacja 3T Office Park
Biurowiec powstaje przy ul. Kazimierza Górskiego, w dobrze skomunikowanej, wielofunkcyjnej dzielnicy Gdyni. W pobliżu 3T Office Park znajdują się m.in. przystanki SKM i PKM, Hala Gdynia Arena, biurowce przy ul. Łużyckiej, kompleksy sportowe oraz centrum handlowe Riviera. W ramach inwestycji powstaje obiekt składający się z 3 wież (10, 13 i 10 kondygnacji) ze wspólną częścią podziemną składającą się z dwóch kondygnacji hal garażowych. Parking podziemny pomieści 405 miejsc parkingowych i 250 stanowisk rowerowych.
Źródło: 3T Office Park Sp. z o.o.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.