Za półmetkiem budowy 3T Office Park
- Największy projekt biurowy w Gdyni 3T Office Park jest na półmetku budowy.
- Powierzchnia najmu powstającego obiektu wyniesie 38,5 tys. m2.
- Obecnie skomercjalizowane zostało już ok. 20% powierzchni, a pozostałe 80% jest w postępowaniach ofertowych.
3T Office Park w Gdyni znajduje się w połowie budowy. Całkowita powierzchnia użytkowa 3T Office Park wyniesie 54,9 tys. m2, z czego powierzchnia najmu 38,5 tys. m2. Do końca stycznia został zrealizowany stan surowy podziemia, a w ciągu kolejnych pięciu miesięcy – 27 z 33 planowanych nadziemnych kondygnacji trzech wież biurowca. Aktualnie trwają prace instalacyjne oraz montaż fasad.
- Realizacja projektu przebiega zgodnie z planem. Każdego dnia na budowie pracuje ponad 250 osób. PORR jako generalny wykonawca czuwa nad poprawnością przebiegu prac i procedurami wykonywania robót z uwzględnieniem wymogów dotyczących COVID-19. Budowa biurowca zostanie ukończona w połowie 2021 roku. Cieszę się, że nie tylko sama realizacja przebiega bez zakłóceń, ale także komercjalizacja obiektu odbywa się zgodnie z założeniami - komentuje Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.
Komercjalizacja obiektu zgodnie z planem
3T Office Park ma dotychczas potwierdzonych czterech najemców: działającą w branży morskiej i energetycznej Wartsila Polska Sp. z o. o., przedszkole Mały Einstein, centrum medyczne Medicover oraz restaurację Meating Point. Zainteresowanie najmem jest bardzo duże. Obecnie zostało wynajęte już ok. 20% powierzchni. Pozostałe 80% jest w postępowaniach ofertowych, z czego 50% to zaawansowane negocjacje, a 30% dotyczy nowych zapytań ofertowych z ostatniego kwartału.
- Spodziewani przed pandemią i aktualnie pojawiający się najemcy należą do tego samego profilu. Głównie są to branże SSC, IT oraz szeroko rozumiana branża morska – firmy projektowe, energetyczne oraz logistyczne. To bardzo ważna gałąź biznesu w Gdyni – wyjaśnia Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.
Lokalizacja 3T Office Park
Biurowiec powstaje przy ul. Kazimierza Górskiego, w dobrze skomunikowanej, wielofunkcyjnej dzielnicy Gdyni. W pobliżu 3T Office Park znajdują się m.in. przystanki SKM i PKM, Hala Gdynia Arena, biurowce przy ul. Łużyckiej, kompleksy sportowe oraz centrum handlowe Riviera. W ramach inwestycji powstaje obiekt składający się z 3 wież (10, 13 i 10 kondygnacji) ze wspólną częścią podziemną składającą się z dwóch kondygnacji hal garażowych. Parking podziemny pomieści 405 miejsc parkingowych i 250 stanowisk rowerowych.
Źródło: 3T Office Park Sp. z o.o.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.