Komunikaty PR

Zaglądamy do biura architektów z pracowni SRDK

2022-01-26  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Przez lata projektanci SRDK Architekci Studio Śródka pracowali w historycznym budynku z 1870 roku, który zrewitalizowano według ich projektu. Teraz siedziba mieści się w nowoczesnym biurowcu klasy A z certyfikatem LEED GOLD v.4, który sami zaprojektowali.   

Jeszcze kilkanaście lat temu na terenie zespołu biurowego City Forum był dziki parking i targowisko, które powstały po wyburzeniu zabudowań zniszczonych powodzią w 1997 roku. Dzielnica, potocznie nazywana trójkątem bermudzkim nie zachęcała do samotnych spacerów po zmierzchu. 

Podczas projektowania oraz procesu realizacji architekci i inżynierowie byli w ścisłym kontakcie z lokalną społecznością. Ideą projektu było myślenie skalą kwartału i włączenie nowego obiektu w tkankę nie tylko miejską, ale i społeczną. Powstał więc pomiędzy budynkami ogólnodostępny dziedziniec wyposażony w ławki i stojaki dla rowerów, zagospodarowany zielenią i odizolowany od hałasu śródmiejskiej arterii stalowo-szklaną konstrukcją porastającą pnączami. Wszystkie rośliny to gatunki rodzime, dobrane tak, aby bez specjalnej pielęgnacji mogły przetrwać w lokalnych warunkach klimatycznych.

W budynku zastosowano wiele rozwiązań przyjaznych użytkownikom – elastyczny system klimatyzacji i wentylacji z regulacją wilgotności powietrza, redukcję poziomu hałasu, oświetlenie LED sterowane czujnikami DALI oraz urządzenia o niskim zużyciu wody, otwierające się okna, biały dach odbijający w 97% promieniowanie słoneczne i przeciwdziałający efektowi miejskiej wyspy ciepła. 

Biorąc pod uwagę różne style pracy i indywidualne potrzeby pracowników powstały różnej wielkości pokoje, sale spotkań i cichej pracy. We wnętrzach jest sporo zieleni, obiekty sztuki – malarstwo, rzeźba, ceramika i szkło - oraz wybrane elementy wystawy „MNIE TU NIE MA. Ludzki wymiar architektury”, która gościła w Muzeum Architektury we Wrocławiu w 2020 roku.  Z okien pracowni rozpościera się widok na Halę Stulecia z jednej, a wrocławski Rynek z drugiej strony. Po dzikim parkingu nie ma śladu. Na zrewitalizowanej przestrzeni, dwa jasne budynki zespolone ażurową bramą łączą Przedmieście Oławskie z traktem prowadzącym do centrum Wrocławia. 

Pracownia powstała w latach osiemdziesiątych jako jedno z pierwszych w Polsce prywatnych biur projektowych.  Na jego potencjale zbudowana została firma deweloperska Archicom. Od 2021 roku studio działa jako niezależna pracownia architektoniczna SRDK Architekci Studio Śródka. Zespół to swoisty mix doświadczenia, wieku, płci i profesji. 

W 2021 kompleks City Forum otrzymał nagrodę Dolnośląska Budowa Roku 2020 w kategorii Budownictwo biurowo-usługowe; w XXX edycji konkursu Piękny Wrocław City 1 był laureatem w kategorii Budynek użyteczności Publicznej. City 1 został zaprezentowany jako wzorcowy przykład biurowca klasy A w Modern Office Standards Poland 2020. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania

Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.