Komunikaty PR

Zaglądamy do biura architektów z pracowni SRDK

2022-01-26  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Przez lata projektanci SRDK Architekci Studio Śródka pracowali w historycznym budynku z 1870 roku, który zrewitalizowano według ich projektu. Teraz siedziba mieści się w nowoczesnym biurowcu klasy A z certyfikatem LEED GOLD v.4, który sami zaprojektowali.   

Jeszcze kilkanaście lat temu na terenie zespołu biurowego City Forum był dziki parking i targowisko, które powstały po wyburzeniu zabudowań zniszczonych powodzią w 1997 roku. Dzielnica, potocznie nazywana trójkątem bermudzkim nie zachęcała do samotnych spacerów po zmierzchu. 

Podczas projektowania oraz procesu realizacji architekci i inżynierowie byli w ścisłym kontakcie z lokalną społecznością. Ideą projektu było myślenie skalą kwartału i włączenie nowego obiektu w tkankę nie tylko miejską, ale i społeczną. Powstał więc pomiędzy budynkami ogólnodostępny dziedziniec wyposażony w ławki i stojaki dla rowerów, zagospodarowany zielenią i odizolowany od hałasu śródmiejskiej arterii stalowo-szklaną konstrukcją porastającą pnączami. Wszystkie rośliny to gatunki rodzime, dobrane tak, aby bez specjalnej pielęgnacji mogły przetrwać w lokalnych warunkach klimatycznych.

W budynku zastosowano wiele rozwiązań przyjaznych użytkownikom – elastyczny system klimatyzacji i wentylacji z regulacją wilgotności powietrza, redukcję poziomu hałasu, oświetlenie LED sterowane czujnikami DALI oraz urządzenia o niskim zużyciu wody, otwierające się okna, biały dach odbijający w 97% promieniowanie słoneczne i przeciwdziałający efektowi miejskiej wyspy ciepła. 

Biorąc pod uwagę różne style pracy i indywidualne potrzeby pracowników powstały różnej wielkości pokoje, sale spotkań i cichej pracy. We wnętrzach jest sporo zieleni, obiekty sztuki – malarstwo, rzeźba, ceramika i szkło - oraz wybrane elementy wystawy „MNIE TU NIE MA. Ludzki wymiar architektury”, która gościła w Muzeum Architektury we Wrocławiu w 2020 roku.  Z okien pracowni rozpościera się widok na Halę Stulecia z jednej, a wrocławski Rynek z drugiej strony. Po dzikim parkingu nie ma śladu. Na zrewitalizowanej przestrzeni, dwa jasne budynki zespolone ażurową bramą łączą Przedmieście Oławskie z traktem prowadzącym do centrum Wrocławia. 

Pracownia powstała w latach osiemdziesiątych jako jedno z pierwszych w Polsce prywatnych biur projektowych.  Na jego potencjale zbudowana została firma deweloperska Archicom. Od 2021 roku studio działa jako niezależna pracownia architektoniczna SRDK Architekci Studio Śródka. Zespół to swoisty mix doświadczenia, wieku, płci i profesji. 

W 2021 kompleks City Forum otrzymał nagrodę Dolnośląska Budowa Roku 2020 w kategorii Budownictwo biurowo-usługowe; w XXX edycji konkursu Piękny Wrocław City 1 był laureatem w kategorii Budynek użyteczności Publicznej. City 1 został zaprezentowany jako wzorcowy przykład biurowca klasy A w Modern Office Standards Poland 2020. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.