Komunikaty PR

Zakończenie budowy Cerisier Résidence w Poznaniu

2020-09-03  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Bouygues Immobilier Polska oddał do użytku drugą inwestycję w Poznaniu. W otoczeniu wiśniowych drzewek i w pobliżu Lasku Marcelińskiego zbudował 106 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i podwyższonym standardzie. Wokół budynku sadzonych jest ponad 100 drzew – to element zrównoważonego budownictwa.

Wiśniowa Rezydencja, bo tak można przetłumaczyć francuską nazwę Cerisier Résidence, na Grunwaldzie jest już gotowa. – Budowę uznajemy za zakończoną – informuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie, rozpoczęliśmy przekazywanie kluczy do mieszkań – dodaje.

Mieszkania są już przygotowane do odbiorów. Na klatkach i w korytarzach trwają jeszcze kosmetyczne prace wykończeniowe. Wśród nich wyróżniają się reprezentacyjne hole wejściowe, portale drzwiowe i podświetlone elewacje. Do wykończenia części wspólnych zostały użyte rozwiązania i materiały o kolorystyce nawiązującej do elewacji budynku, w tym zabudowane skrzynki pocztowe ze stali nierdzewnej i duże płytki na posadzkach.

Ponad 100 nowych drzew

Wokół Cerisier Résidence sadzone są rośliny m.in. 106 grabów i 9 wiśni, do których odnosi się nazwa inwestycji. – Ekologiczne budownictwo to element naszej strategii – wyjaśnia Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Dokładamy wszelkich starań, aby nasze inwestycje posiadały jak największą liczbę proekologicznych rozwiązań – zaznacza. Drzewka owocowe będą elementem zielonego, wewnętrznego i częściowo otwartego dziedzińca, na którym umieszczane są także ławki z pergolami.

Cerisier Résidence to kameralny, 3-piętrowy budynek, w którym znalazło się 106 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach. Do mieszkań na parterze od ulicy Smardzewskiej przynależą oświetlone ogródki (do 200 mkw.) z kranikami do podlewania zieleni, natomiast mieszkania położone wyżej mają głębokie balkony. W budynku znalazły się różne warianty mieszkań: od kawalerek po 4-pokojowe (od 28 do 90 mkw.). Drzwi do poszczególnych lokali są umieszczone w minimalistycznych, nowoczesnych portalach. Do dyspozycji mieszkańców jest garaż podziemny, w którym znajdują się także indywidualne boksy na rowery. Mieszkania wyposażone są w wideodomofony, a cały obiekt jest monitorowany. Ostatnie mieszkania w Wiśniowej Rezydencji są jeszcze dostępne.

Dla wszystkich swoich inwestycji polski oddział francuskiego dewelopera starannie wybiera lokalizacje. Tak było i tym razem. Budynek położony jest w otoczeniu zieleni i w pobliżu Lasku Marcelińskiego. – Dążymy do tego, aby mieszkańcy naszych osiedli zawsze mieli dostęp do terenów rekreacyjnych, co także wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa – tłumaczy Cezary Grabowski. Niedaleko jest także park. Dodatkowym atutem jest bliskość przystanków komunikacji miejskiej.

Do głównych zalet należy jeszcze zaliczyć kameralną i niewysoka architekturę budynku. Elewacja utrzymana jest w jasnych, eleganckich kolorach – bieli, szarości oraz brązu. Urozmaicają ją balustrady balkonowe ze szkła oraz z płyt dekoracyjnych.

Dobra sytuacja w Poznaniu

Cerisier Résidence to jeden z trzech projektów Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Dwa pozostałe to: Manufaktura Stare Miasto i Soleil de Malta. Pierwszy przy ul. Bóżniczej jest już zakończony, drugi jest realizowany przy ul. Milczańskiej. To właśnie w inwestycji Soleil de Malta zostało najwięcej mieszkań do kupienia w Poznaniu od Bouygues Immobilier Polska. – Na podstawie zainteresowania naszymi inwestycjami, a także najnowszych raportów rynkowych, oceniamy popyt w Poznaniu jako wysoki. Na szczęście nie widać na razie negatywnego wpływu epidemii na poznański rynek mieszkaniowy – ocenia Cezary Grabowski.

Analitycy JLL zauważają, że w pierwszym kwartale 2020 roku sprzedaż mieszkań na wszystkich największych rynkach była na bardzo wysokim poziomie, a w niektórych miastach, jak w Poznaniu i Łodzi, padły nawet sprzedażowe rekordy (1,5 tys. w Poznaniu). Z kolei w raporcie a czytamy, że w marcu 2020 r. zanotowano w Polsce historycznie wysoką (najwyższą od 2005 r.) kwartalną liczbę mieszkań oddanych do użytkowania (45,5 tys.), co dobrze świadczy o poziomie podaży. – Epidemia nie wstrzymała żadnych naszych projektów, co więcej, w ostatnich miesiącach zapowiedzieliśmy kolejne inwestycje i wprowadziliśmy do sprzedaży mieszkania we Wrocławiu i Warszawie. W tym roku planujemy oddać do użytku ponad 650 mieszkań, w tym w Cerisier Résidence w Poznaniu – zapowiada Cezary Grabowski.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 45 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6100 mieszkań.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.