Komunikaty PR

Zakończenie budowy Cerisier Résidence w Poznaniu

2020-09-03  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Bouygues Immobilier Polska oddał do użytku drugą inwestycję w Poznaniu. W otoczeniu wiśniowych drzewek i w pobliżu Lasku Marcelińskiego zbudował 106 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i podwyższonym standardzie. Wokół budynku sadzonych jest ponad 100 drzew – to element zrównoważonego budownictwa.

Wiśniowa Rezydencja, bo tak można przetłumaczyć francuską nazwę Cerisier Résidence, na Grunwaldzie jest już gotowa. – Budowę uznajemy za zakończoną – informuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie, rozpoczęliśmy przekazywanie kluczy do mieszkań – dodaje.

Mieszkania są już przygotowane do odbiorów. Na klatkach i w korytarzach trwają jeszcze kosmetyczne prace wykończeniowe. Wśród nich wyróżniają się reprezentacyjne hole wejściowe, portale drzwiowe i podświetlone elewacje. Do wykończenia części wspólnych zostały użyte rozwiązania i materiały o kolorystyce nawiązującej do elewacji budynku, w tym zabudowane skrzynki pocztowe ze stali nierdzewnej i duże płytki na posadzkach.

Ponad 100 nowych drzew

Wokół Cerisier Résidence sadzone są rośliny m.in. 106 grabów i 9 wiśni, do których odnosi się nazwa inwestycji. – Ekologiczne budownictwo to element naszej strategii – wyjaśnia Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Dokładamy wszelkich starań, aby nasze inwestycje posiadały jak największą liczbę proekologicznych rozwiązań – zaznacza. Drzewka owocowe będą elementem zielonego, wewnętrznego i częściowo otwartego dziedzińca, na którym umieszczane są także ławki z pergolami.

Cerisier Résidence to kameralny, 3-piętrowy budynek, w którym znalazło się 106 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach. Do mieszkań na parterze od ulicy Smardzewskiej przynależą oświetlone ogródki (do 200 mkw.) z kranikami do podlewania zieleni, natomiast mieszkania położone wyżej mają głębokie balkony. W budynku znalazły się różne warianty mieszkań: od kawalerek po 4-pokojowe (od 28 do 90 mkw.). Drzwi do poszczególnych lokali są umieszczone w minimalistycznych, nowoczesnych portalach. Do dyspozycji mieszkańców jest garaż podziemny, w którym znajdują się także indywidualne boksy na rowery. Mieszkania wyposażone są w wideodomofony, a cały obiekt jest monitorowany. Ostatnie mieszkania w Wiśniowej Rezydencji są jeszcze dostępne.

Dla wszystkich swoich inwestycji polski oddział francuskiego dewelopera starannie wybiera lokalizacje. Tak było i tym razem. Budynek położony jest w otoczeniu zieleni i w pobliżu Lasku Marcelińskiego. – Dążymy do tego, aby mieszkańcy naszych osiedli zawsze mieli dostęp do terenów rekreacyjnych, co także wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa – tłumaczy Cezary Grabowski. Niedaleko jest także park. Dodatkowym atutem jest bliskość przystanków komunikacji miejskiej.

Do głównych zalet należy jeszcze zaliczyć kameralną i niewysoka architekturę budynku. Elewacja utrzymana jest w jasnych, eleganckich kolorach – bieli, szarości oraz brązu. Urozmaicają ją balustrady balkonowe ze szkła oraz z płyt dekoracyjnych.

Dobra sytuacja w Poznaniu

Cerisier Résidence to jeden z trzech projektów Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Dwa pozostałe to: Manufaktura Stare Miasto i Soleil de Malta. Pierwszy przy ul. Bóżniczej jest już zakończony, drugi jest realizowany przy ul. Milczańskiej. To właśnie w inwestycji Soleil de Malta zostało najwięcej mieszkań do kupienia w Poznaniu od Bouygues Immobilier Polska. – Na podstawie zainteresowania naszymi inwestycjami, a także najnowszych raportów rynkowych, oceniamy popyt w Poznaniu jako wysoki. Na szczęście nie widać na razie negatywnego wpływu epidemii na poznański rynek mieszkaniowy – ocenia Cezary Grabowski.

Analitycy JLL zauważają, że w pierwszym kwartale 2020 roku sprzedaż mieszkań na wszystkich największych rynkach była na bardzo wysokim poziomie, a w niektórych miastach, jak w Poznaniu i Łodzi, padły nawet sprzedażowe rekordy (1,5 tys. w Poznaniu). Z kolei w raporcie a czytamy, że w marcu 2020 r. zanotowano w Polsce historycznie wysoką (najwyższą od 2005 r.) kwartalną liczbę mieszkań oddanych do użytkowania (45,5 tys.), co dobrze świadczy o poziomie podaży. – Epidemia nie wstrzymała żadnych naszych projektów, co więcej, w ostatnich miesiącach zapowiedzieliśmy kolejne inwestycje i wprowadziliśmy do sprzedaży mieszkania we Wrocławiu i Warszawie. W tym roku planujemy oddać do użytku ponad 650 mieszkań, w tym w Cerisier Résidence w Poznaniu – zapowiada Cezary Grabowski.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 45 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6100 mieszkań.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.