Zalasewo Park – czas na ostatni budynek
W podpoznańskim Zalasewie trwa budowa trzeciego, jednocześnie ostatniego budynku w ramach projektu Zalasewo Park. Powstanie 36 lokali o zróżnicowanym metrażu, a wśród nich również dwupoziomowe apartamenty.
Zalasewo Park to projekt mieszkaniowy, który będzie się składać z 3 budynków wielorodzinnych. Pierwszy z nich jest już zamieszkały. Od grudnia minionego roku trwa natomiast podpisywanie aktów notarialnych i przekazywanie kluczy z budynku nr 2, a tym samym cześć lokali jest już obecnie zamieszkała. Jednocześnie trwa intensywna realizacja budynku ostatniego. - Od początku lutego ruszyły prace związane z układaniem i montażem dachówki. Wykonano również hydroizolację na balkonach oraz zamontowano stolarkę okienną na parterze i I piętrze. Na parterze trwają także prace przy instalacjach elektrycznych - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. W ramach projektu Zalasewo Park deweloper proponuje mieszkania oraz dwupoziomowe apartamenty. Na parterze i I piętrze powstają mieszkania (2-, 3- i 4- pokojowe) o powierzchni od 45 do 73 m.kw. Z kolei na piętrze drugim do dyspozycji mieszkańców są przestronne apartamenty 3-, 4- i 5- pokojowe o powierzchni od 77 do 131 m.kw. Do dyspozycji mieszkańców jest winda, hala garażowa oraz dodatkowe miejsca postojowe przed budynkiem. Dodatkowo lokale na parterze posiadają ogródki o powierzchni od 30 do 155 m.kw. KM Building zadba również o małą architekturę. Powstaną tereny zielone wokół budynków, chodniki, a także mały skwer z ławeczkami od strony ulicy Kórnickiej. Należy dodać, że wszystkie lokale oddawane są w podwyższonym standardzie lub wykończone pod klucz. Cena metra kwadratowego rozpoczyna się od 4300 złotych brutto dla wolnych mieszkań z budynku nr 2 oraz 4400 złotych brutto – budynek nr 3.
Zaletą lokalizacji inwestycji jest szybki dojazd do Poznania (kilka dróg dojazdowych) oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe. Ze względu na położenie, Zalasewo to także doskonałe miejsce zarówno dla osób aktywnych, jak i uciekających od zgiełku zatłoczonego miasta. Ulica Kórnicka graniczy z terenami rekreacyjnymi oraz licznymi ścieżkami dla miłośników roweru czy biegania. Warto wspomnieć, że jeszcze w tym roku na terenie Zalasewa powstanie Active Park, czyli miejsce, gdzie będzie można korzystać z m.in. placu zabaw, siłowni czy urządzeń do street workout'u.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.