Zamieszkać przy jeziorach. W Poznaniu to możliwe
Mieszkać w spokojnej i cichej okolicy to oczekiwania wielu osób szukających idealnej nieruchomości. Zwłaszcza latem dostrzegamy i doceniamy zalety posiadania własnego domu w takiej lokalizacji, gdzie zamiast betonu, tramwajów i szumu samochodów mamy towarzystwo przyrody z jej wszelkimi zaletami. W północno-zachodniej części Poznania, przy ulicy Golęczewskiej trwa rozbudowa inwestycji Osiedle Przy Jeziorach, gdzie deweloper More Place proponuje domy w zabudowie bliźniaczej. Unikalność projektu polega na tym, że jest to jedyna inwestycja mieszkaniowa w tej okolicy. Okolicy, gdzie przyroda jest na wyciągnięcie ręki. Nazwa osiedla też nie jest przypadkowa, ponieważ znajduje się ono zaledwie 1 km od Jeziora Kierskiego oraz 3 km od Jeziora Kierskiego Małego.
Mieszkańcy mają najbliżej na plażę Łabędzią nad Jeziorem Kierskim, przy której można wypocząć albo skorzystać z siłowni plenerowej. Dla miłośników sportów wodnych dostępne są wypożyczalnia sprzętów wodnych oraz kluby i szkółki żeglarskie. Aktywności sportowej sprzyjają także liczne ścieżki spacerowe i trasy rowerowe. Jedna z bardziej atrakcyjnych prowadzi od osiedla wzdłuż jezior Strzeszyńskiego i Rusałki, a dalej przez Park Sołacki, aż do centrum Poznania.
W zakończonym III etapie osiedla powstało 16 lokali, a w sprzedaży zostały 4 ostanie o powierzchni od 111,47 do 112,84 mkw. Gotowe domy to możliwość ich obejrzenia i pierwszych przymiarek do proponowanego układu pomieszczeń. Na parterze każdego z oferowanych domów znajduje się strefa dzienna, czyli salon, kuchnia, komunikacja wraz ze schodami, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od układu. Na piętrze dostępne są również po 2 przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. Domy uzupełniają ogrody o powierzchni od 450 do 1222 mkw. Tak duży metraż pozwala na wiele aranżacji. Strefa zabaw dla dzieci, strefa wypoczynku z meblami ogrodowymi, mały warzywniak czy grill to najczęstsze pomysły. W domach nie brakuje również opcji dodatkowych jak m.in. instalacja fotowoltaiczna czy instalacja inteligentnego domu.
Osiedle Przy Jeziorach zlokalizowane jest obrębie administracyjnym Kiekrza, a więc w granicach stolicy Wielkopolski. Tym samym jego mieszkańcy korzystać mogą również z wygód poznańskiej metropolii. W odległości około 5 km od inwestycji znajduje się zjazd do trasy S11, którą z łatwością można dojechać do autostrady A2, a dalej w każdy zakątek kraju. Co istotne, do 3 km od osiedla funkcjonują także placówki oświatowe – szkoła podstawowa, przedszkole i żłobek. W pobliżu są również obiekty handlowo – usługowe, a do najbliższego przystanku miejskiej komunikacji autobusowej można dojść w kilka minut.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Przeciw bankom szykują się pozwy w sprawie złotowych kredytów hipotecznych. Na pierwszy ogień pójdą umowy sprzed 2020 roku
Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zamierza wytoczyć sprawę spółce GPW Benchmark, która ustala wskaźnik WIBOR, służący m.in. do ustalania oprocentowania rat kredytów mieszkaniowych w złotych. Kolejnym krokiem będą procesy wytaczane przez kredytobiorców bankom. Na razie większość z nich kończy się przegraną klientów, ale tak samo było przy pierwszych procesach o kredyty we frankach. Sprawę zmienić może orzeczenie TSUE spodziewane w 2026 roku.
Polityka
Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej
Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.
Ochrona środowiska
Liczebność ponad 40 gatunków ptaków gwałtownie spada. Coraz mniej czajek i gawronów
Na „Czerwonej liście ptaków Polski” jest ponad 40 gatunków, których liczebność spada w gwałtownym tempie. W bliższej lub dalszej perspektywie są zagrożone wyginięciem – alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Problem dotyczy głównie gatunków związanych z krajobrazem łąkowym, a także wodno-błotnym. Coraz mniej w naszym środowisku jest m.in. czajek i gawronów.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.