Zamieszkać przy jeziorach
Mieszkać w spokojnej i cichej okolicy to oczekiwania wielu osób szukających dogodnego miejsca do życia. Zwłaszcza latem dostrzegamy i doceniamy zalety posiadania własnego lokum w takiej lokalizacji, gdzie zamiast betonu, tramwajów, czy szumu samochodów mamy do dyspozycji towarzystwo przyrody z jej wszelkimi zaletami. Poznański rynek mieszkaniowy ma takie propozycje i cieszą się one sporym zainteresowaniem. W północno-zachodniej części Poznania, przy ulicy Golęczewskiej trwa rozbudowa inwestycji Osiedle Przy Jeziorach, gdzie deweloper More Place proponuje domy w zabudowie bliźniaczej. Obecnie realizowany III etap osiedla obejmuje docelowo budowę 14 budynków, czyli 28 lokali o powierzchni ponad 100 mkw. Na parterze każdego z nich znajduje się strefa dzienna, czyli: salon, kuchnia, komunikacja wraz ze schodami, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od układu. Na piętrze dostępne będą również po 2 przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. Ponadto to każdego lokalu przypisana jest spora działka o powierzchni od 451 do 507 mkw. – Położenie to nie jedyny atut naszej inwestycji. Przestronne lokale, duże działki, dostępne rozwiązania eko, takie jak np. fotowoltaika zostały docenione już przez wielu klientów – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. W ramach III etapu dostępne lokale są w cenie od 6060 zł brutto za mkw. Budowa osiedla zakończy się w 2023 roku.
Unikalność Osiedla Przy Jeziorach polega na tym, że jest to jedyna inwestycja mieszkaniowa w tej okolicy. Okolicy, gdzie przyroda jest na wyciągnięcie ręki. Nazwa osiedla nie jest przypadkowa, ponieważ znajduje się ono zaledwie 1 km od Jeziora Kierskiego oraz 3 km od Jeziora Kierskiego Małego. Do w pełni zagospodarowanej plaży przy Jeziorze Strzeszyńskim jest zaledwie 2 km. Taka lokalizacja to idealne miejsce na rodzinne wycieczki, spędzanie wolnego czasu oraz odpoczynek w otoczeniu przyrody, czy aktywność sportową. Ponadto, w odległości około 5 km od inwestycji znajduje się zjazd do trasy S11, którą z łatwością można dojechać do autostrady A2, a dalej w każdy zakątek kraju. Co istotne, do 3 km od osiedla funkcjonują także placówki oświatowe – szkoła podstawowa, przedszkole i żłobek. W pobliżu są również obiekty handlowo – usługowe, a do najbliższego przystanku miejskiej komunikacji autobusowej można dojść w kilka minut.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.