Zielona Lutynia już prawie pod dachem
Publicon
plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
p.kozlowska|publicon.pl| |p.kozlowska|publicon.pl
600 968 951
https://publicon.pl
W Lutyni pod Wrocławiem trwa budowa nowego osiedla wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. – Zielona Lutynia. Kompleks składający się z ośmiu niskich, trzykondygnacyjnych budynków oraz przestrzeni wspólnych z bujną roślinnością oraz miejscem do wypoczynku, osiągnął już stan surowy zamknięty. Planowany termin zakończenia prac I etapu to 31.05.2023 roku.
Nowe osiedle jest wykonane w technologii prefabrykowanej oraz uzupełniająco w tradycyjnej – mieszanej: żelbetowo-murowanej. Jak przekonuje przedstawiciel dewelopera, jest to obecnie jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków budownictwa, gdyż umożliwia znaczące skrócenie czasu realizacji inwestycji, gwarantuje wysoką jakość wykonania i co istotne, ma zdecydowanie mniejszy wpływ na środowisko.
– Trwają zaawansowane prace przy budowie nowego osiedla w Lutyni. Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego etapu inwestycji osiągnęliśmy już stan surowy zamknięty. Wykonawca wstawił już okna, nieruchomość została w 80% zadaszona. Równolegle prowadzone są prace związane z montażem instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej – tłumaczy Jakub Orski, specjalista ds. sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A. Jak dodaje: – Trwają także prace związane z zagospodarowaniem przyległego terenu – części wspólnych.
Za projekt osiedla odpowiada Dziewoński, Łukaszewicz – Architekci. Generalnym Wykonawcą jest firma WPBM „MÓJ DOM” S.A.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.