Zielony Natolin kusi lokalizacją i ekologicznymi rozwiązaniami
W inwestycji Zielony Natolin, realizowanej przez Marvipol Development, właścicieli znalazło ponad 50% lokali. Do sprzedaży trafiła oferta mieszkań 1, 2, 3 i 4-pokojowych w kameralnej inwestycji, położonej blisko stacji metra Natolin na Ursynowie. Oddanie budynku do użytkowania zaplanowano na III kwartał 2023 roku.
Projekt Zielony Natolin został pozytywnie przyjęty przez klientów – ponad 50% mieszkań znalazło swoich właścicieli w ciągu 4 miesięcy od wprowadzenia oferty do sprzedaży. Ta kameralna inwestycja, położona 350 metrów od stacji metra Natolin, przy ulicy Raabego 13A w Warszawie, oferuje mieszkania o metrażach od 25 do 75 m2. Na parterze przewidziano lokale pod usługi.
Budynek powstający na warszawskim Ursynowie doskonale wpisuje się w zmieniające się oczekiwania klientów, którzy szczególną uwagę zwracają na ochronę środowiska i coraz częściej dostrzegają korzyści, płynące ze zrównoważonego rozwoju miasta.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z dobrego startu sprzedaży naszej nowej inwestycji. Oferta Zielony Natolin kierowana jest do osób, które starają się troszczyć o środowisko i żyć w zgodzie z ekologią, nie rezygnując przy tym z codziennej wygody. Realizując ten projekt wpisujemy się w zyskujący na popularności trend 15-minutowego miasta. Trend ten stawia na ekologię i jest coraz częściej zauważany w metropoliach światowych, jak Paryż czy Melbourne. Jego cechą jest pozytywny wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza, decentralizacja usług i budowanie więzi społecznych, zapewniając mieszkańcom szybkie dotarcie do wszystkich ważnych miejsc, pieszo lub na rowerze, bez konieczności korzystania z samochodu” – podkreślił Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development S.A.
Inwestycja Zielony Natolin składa się z sekcji liczącej 3 piętra oraz 10-piętrowej dominanty. W standardzie zastosowane zostaną rozwiązania smart i eko, pozwalające obniżać koszty życia i dbać o środowisko naturalne. Budynek wyposażony zostanie m.in. w panele fotowoltaiczne zapewniające energię do obsługi przestrzeni wspólnych, kostkę z zielonego betonu, który ma właściwości fotokatalityczne oraz samooczyszczające, a także zewnętrzne czujniki jakości powietrza Airly, filtry antysmogowe i oświetlenie LED. Z kolei system automatyki mieszkaniowej w standardzie zoptymalizuje zużycie mediów i pozwoli na ich kontrolę. Na dachu niższej części inwestycji powstanie wspólny taras dla mieszkańców, na którym zaplanowano ławeczki, roślinność, karmniki, poidełka, domki dla ptaków i owadów.
W celu promowania ekologicznych form transportu inwestycja posiadać będzie rowerownię, zewnętrzny parking dla jednośladów, w tym rowerów cargo oraz stację napraw. Przygotowane zostaną udogodnienia w postaci wypożyczalni samochodów elektrycznych na minuty. Dla zmotoryzowanych osób decydujących się na zakup mieszkania przewidziane zostały 83 miejsca postojowe.
Więcej informacji na temat tej inwestycji można uzyskać na stronie: www.zielonynatolin.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.