Komunikaty PR

Zielony plac powstał przy biurowcu P180

2023-09-20  |  13:00
Biuro prasowe

Spółka biurowa Skanska zrewitalizowała teren przy budynku P180, tuż przy metrze Wilanowska. Pracownicy biurowca i okoliczni mieszkańcy mogą na co dzień korzystać z pełnej zieleni przestrzeni rekreacyjnej oraz architektury stworzonej z myślą o wszystkich, także najmłodszych. To kolejny przykład inwestycji zrealizowanej z myślą o lokalnej społeczności, zgodnie z zasadami ESG, która jednocześnie uzupełnia tkankę miejską tej części Mokotowa.

Różnorodna zieleń, plac zabaw, stacje rowerowe czy mała architektura, która posłuży do odpoczynku i spotkań, to tylko część rozwiązań w ramach zagospodarowania terenu przy biurowcu P180, zrealizowanym przez Skanska. Deweloper przekazał właśnie tę przestrzeń Urzędowi Dzielnicy Mokotów, który zajmie się jego dalszym utrzymaniem.

– P180 tworzy nową jakość w okolicy metra Wilanowska. Zadbaliśmy nie tylko o zrównoważone i przyjazne środowisku rozwiązania wewnątrz i na zewnątrz budynku, ale także o stworzenie miejsca, w którym chce się przebywać i spędzać czas ze znajomymi i rodziną. W ten sposób P180 wpisuje się w politykę miasta, ale też wyznacza nowe standardy projektowania biurowców, w których elementarną rolę odgrywa placemaking – mówi Robert Ryś, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – W tym terenie tkwił duży potencjał, dlatego do istniejącego już boiska i skate parku dodaliśmy przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców okolicznych osiedli. I to się sprawdziło. Okolica P180 tętni życiem. Co więcej, stała się wartościowym przystankiem dla podróżujących metrem czy rowerem – dodaje Robert Ryś.

Przed rozpoczęciem budowy biurowca P180 Skanska przeprowadziła proces dekontaminacji tego obszaru, czyli eliminacji potencjalnie szkodliwych substancji. Dodatkowo, od strony ulicy Domaniewskiej, położono chodnik obniżający poziom zanieczyszczeń występujących w miejskim powietrzu. W pobliżu budynku zadbano także o bogate nasadzenia roślin, w tym łąki kwietnej, która stała się swoistym hotelem dla owadów.

Miejsce dostępne dla każdego

Różnorodność środków transportu, które można wykorzystać, aby dotrzeć do biurowca P180, to niewątpliwie jedna z jego głównych zalet. Dla tych, którzy preferują transport indywidualny, dostępność przestronnego parkingu stanowi istotne ułatwienie. Dla zwolenników komunikacji publicznej, bliskość stacji metra Wilanowska otwiera drzwi do wygodnej podróży bez korków i problemów z parkowaniem. Natomiast rozbudowana infrastruktura rowerowa pozwala miłośnikom dwóch kółek na bezproblemowe dotarcie do biurowca rowerem czy hulajnogą.

Biurowiec P180 to nie tylko przyjazna komunikacyjnie przestrzeń, ale również przykład dbałości o dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, co potwierdza otrzymany niedawno przez tę inwestycję certyfikat „Obiekt bez barier”. Ogólnodostępna przestrzeń oferuje oznaczone ścieżki, dla osób niedowidzących i niewidomych, a 1/3 ławek jest wyposażona w oparcia i podłokietniki. Ponadto budynek posiada miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami w garażu podziemnym i na zewnątrz budynku oraz ogólnodostępne toalety. Te oraz inne udogodnienia powstały z myślą o wszystkich.

Piknik z okazji otwarcia nowo zagospodarowanej przestrzeni

14 września odbył się piknik na pożegnanie lata dla najemców biurowca i okolicznych mieszkańców. Dla uczestników przygotowany został szereg atrakcji, w tym między innymi strefa food-trucków, zajęcia sportowe, czy serwis rowerowy wraz z warsztatami. Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w aktywnościach z animatorami.​

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.