Niezawodny łańcuch dostaw to bezpieczeństwo i ciągłość informacji
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Pewny łańcuch dostaw wpływa na podniesienie bezpieczeństwa i optymalizację procesów w firmach. Poza rozwiązaniami logistyki 4.0, warto sięgnąć po plomby, łatwe w użyciu i atrakcyjne cenowo, które skutecznie zabezpieczają, a dodatkowo są wizualnym nośnikiem informacji.
Wdrażanie rozwiązań logistyki 4.0 łączy się z wyzwaniami obejmującymi konieczność analizy ogromnej ilości danych. Choć ich płynna i szybka interpretacja przynosi wymierne korzyści, to implementacja wymaga zaangażowania wielu zasobów. Powstaje pytanie jak postępować, gdy pojawiają się zawirowania w otoczeniu zewnętrznym, takie jak trwająca wojna czy pandemia, a niepewne czasy skłaniają do myślenia o oszczędnościach, zabezpieczeniu się na wypadek niespodziewanych zdarzeń np. absencji pracowników. Te okoliczności, które niewiele osób sobie wyobrażało, wywierają realny wpływ na gospodarkę, biznes, logistykę, nie raz przerywając łańcuchy dostaw.
Dlatego wyzwaniem dziś jest zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości informacji w całym łańcuchu dostaw - począwszy od złożenia zamówienia na produkt, przez zaopatrzenie produkcji w niezbędne surowce, kontrolę jakości, aż po etap dostarczenia towaru do odbiorcy. Warto pamiętać, że poza zaawansowanymi rozwiązaniami logistyki 4.0, takimi jak np. plomby elektroniczne z wbudowanymi modułami GPS, GSM, RFID, BT, które zapewniają dokładny monitoring transportu, dostępny jest cały wachlarz zabezpieczeń plombowych, które dodatkowo dostarczają kompleksowych informacji o produkcie.
DNA produktu zapisane w plombie
Na pierwszym etapie łańcucha dostaw, a więc produkcji, kluczowe są informacje, takie jak: kod, numer, seria, pochodzenie, data i godzina wytworzenia. Można je zakodować w plombach RFID, klasycznych plombach z nadrukami, nadanymi kolorami, etykietami z kodami kreskowych czy QR. Co istotne, informacje zaszyte w fizycznych oznaczeniach wspierają procesy posprzedażowe, np. reklamacyjne.
Z kolei na etapie pakowania produktów, dzięki zastosowaniu zabezpieczeń i oznaczeń, ważna jest wiedza o produkcie, jego pochodzeniu, a po zamknięciu w zbiorcze opakowania, nadanie kolejnych oznaczeń np. finalna kompletacja. Tu poza tradycyjnymi plastikowymi plombami, sprawdzają się plomby naklejkowe, z kodami kreskowymi, QR i plomby gwarancyjne. Do rozwiązań, które znacznie ułatwiają oznakowanie produktów, należą też etykiety bazowe umieszczane na pojemnikach wielorazowego użytku. Pozwalają zachować ich estetykę i są wygodne w użyciu.
Wkraczając w kolejny etap łańcucha dostaw, magazynowanie, dzięki właściwemu znakowaniu produktów pojedynczych czy już skonfekcjonowanych, łatwo da się zrobić inwentaryzację, potwierdzić nienaruszalność towaru i zabezpieczyć pojemniki, a także oznaczyć poszczególne strefy w obiekcie. Co ważne, w magazynach niezbędne są rozwiązania, które umożliwiają wizualną identyfikację rozmieszczenia produktów, ale także kontrolę dostępu do pomieszczeń lub wybranych stref, np. zamykane po zakończeniu zmiany magazyny czy plombowane na noc chłodnie.
Gdy produkt wyrusza w drogę
Na ostatnim etapie łańcucha dostaw, czyli w transporcie niezbędne jest monitorowanie towaru, a także identyfikacja i zabezpieczenie, by zapewnić nienaruszalność ładunku. Tu do dyspozycji jest system TrackLock 2.0, a więc plomby elektroniczne, plomby z tagami RFID, plomby kontenerowe i linkowe. Na etapie transportu często stosowane są podwójne zabezpieczenia, które pełnią funkcję identyfikacyjną i zabezpieczającą, a dodatkowo w zależności od polityki firm transportowych mogą być widoczne lub dyskretne.
Konsultacja doświadczonego partnera
Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i produktów do odpowiedniego zabezpieczenia łańcucha dostaw, które są pewne, a zarazem dostosowane do specyfiki i budżetów firm. Warto skorzystać z wiedzy ekspertów firmy Silny&Salamon, która dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem w branży, by porozmawiać o dopasowanych do potrzeb rozwiązaniach. Zachęcamy do kontaktu z Dagmarą Puścikowską, pisząc pod adres dagmara.puscikowska@plomby.biz. Praktyczny zestaw porad dla tych, którzy stoją przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa w firmie, stanowi też pierwszy na rynku przewodnik po plombach pt. „Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie - przewodnik po plombach 2021/2022”, opracowany przez ekspertów z Silny&Salamon.
Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.