Komunikaty PR

Nowa droga na wrocławskim Ołtaszynie

2021-07-28  |  15:00
Biuro prasowe

Z inicjatywy Dom Development na wrocławskim Ołtaszynie powstaje ulica Kustronia. Nowa droga połączy remontowaną ulicę Marii Wittek z ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej, co pozwoli usprawnić ruch w tej części miasta.

Budowa ulicy Kustronia jest w całości finansowana przez Dom Development, który realizuje w pobliżu swoją nową inwestycję – Apartamenty Ołtaszyn. Blisko 400-metrowa droga zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale 2022 roku.

Pobliską okolicę charakteryzuje łatwy dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej - sklepów, licznych punktów usługowych, placówek edukacyjnych oraz terenów zielonych. Podejmując decyzję o budowie Apartamentów Ołtaszyn, zależało nam na wypracowaniu rozwiązań, które wpiszą się w charakter osiedla i pomogą usprawnić poruszanie się w tej części Wrocławia. Cieszę się, że po raz kolejny we współpracy z wrocławskim magistratem rozwijamy lokalną infrastrukturę – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Projekt ulicy Kustronia przewiduje szereg rozwiązań przyjaznych mieszkańcom. Dla zapewnienia bezpieczeństwa zaplanowano progi zwalniające oraz energooszczędne oświetlenie. Dla podniesienia komfortu wyznaczone zostaną miejsca postojowe dla samochodów, a planowany wzdłuż drogi zieleniec jeszcze bardziej poprawi estetykę miejsca.

Ulica Kustronia to nie jedyna nowa inwestycja drogowa, która powstanie w najbliższym czasie na Ołtaszynie. Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na remont ulicy Marii Wittek. Prace mają się rozpocząć we wrześniu tego roku. Dzięki tym dwóm projektom znacznie poprawi się komfort życia mieszkańców Ołtaszyna. 

Budowa ulicy Kustronia usprawni także dojazd do Apartamentów Ołtaszyn – kameralnego, willowego osiedla realizowanego przez Dom Development. Do sprzedaży trafiło 150 mieszkań i 8 lokali usługowych. Prace budowlane rozpoczęły się w I kwartale tego roku, a ich finał przewidziany jest na II kwartał 2022 roku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak! Biuro prasowe
2024-04-11 | 10:00

Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak!

To obiecujące wieści dla użytkowników biur i mieszkańców biznesowej części Służewca! Wkrótce ruszy ważna inwestycja drogowa, która połączy ul. Suwak z ul.
Infrastruktura Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu
2024-04-08 | 08:14

Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu

Trwa przebudowa środkowej części placu Defilad – nowego placu Centralnego. W nowoczesnej przestrzeni znajdzie się wiele elementów zielonych, małej architektury oraz detali
Infrastruktura Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa
2024-03-14 | 09:32

Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa

  Spółka Sienkiewicz, produkująca prefabrykaty betonowe i żelbetowe, znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamentów Forbesa 2024, uwzględniającego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Zagranica

Chiny przygotowują się do ewentualnej eskalacji konfliktu z USA. Mocno inwestują w swoją niezależność energetyczną i technologiczną

Najnowsze dane gospodarcze z Państwa Środka okazały się lepsze od prognoz. Choć część analityków spodziewa się powrotu optymizmu i poprawy nastrojów, to jednak w długim terminie chińska gospodarka mierzy się z kryzysem demograficznym i załamaniem w sektorze nieruchomości. Władze Chin zresztą już przedefiniowały swoje priorytety i teraz bardziej skupiają się na bezpieczeństwie ekonomicznym, a nie na samym wzroście gospodarczym. – Chiny szykują się na eskalację konfliktu z USA i pod tym kątem należy obserwować chińską gospodarkę – zauważa Maciej Kalwasiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jak wskazuje, Chiny mocno inwestują w rozwój swojego przemysłu i niezależność energetyczną, chcąc zmniejszyć uzależnienie od zagranicy.

Infrastruktura

Inwestycje w przydomowe elektrownie wiatrowe w Polsce mogą się okazać nieopłacalne. Eksperci ostrzegają przed wysokimi kosztami produkcji energii

Małe przydomowe elektrownie wiatrowe mogą być drogą pułapką – ostrzega Fundacja Instrat. Jej zdaniem koszt wytworzenia prądu z takich instalacji może być kilkukrotnie wyższy od tego z sieci. Tymczasem rząd proponuje program wsparcia dla przydomowych instalacji tego typu wart 400 mln zł. Zdaniem ekspertów warto się zastanowić nad jego rewizją i zmniejszeniem jego skali.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.