Komunikaty PR

Nowa odsłona poznańskiego salonu kamienia naturalnego Interstone

2022-08-02  |  13:41
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Od pierwszego wejrzenia

Świat się zmienia. Zwalniamy, dbamy o środowisko, stajemy się uważniejsi. Dostrzegamy piękno w naturalnych materiałach, doceniamy sztukę i rzemiosło. Autentyczność stała się największym walorem, także w dziedzinie architektury wnętrz. Uroda naturalnego kamienia wpisuje się w koncepcję domu ponadczasowego, który nie ulega modom i przelotnym trendom. To koncepcja, która bliska jest nie tylko trendsetterom, lecz również ekspertom marki Interstone i Jakubowi Wiśniewskiemu z JMW Architekci.

– Poznański showroom to nie pierwszy projekt, który przygotowaliśmy dla marki Interstone. Pracowaliśmy już wcześniej przy przestrzeniach ekspozycyjnych dla tej firmy, chociażby w Łodzi, czy w Warszawie – mówi architekt Jakub Wiśniewski. – Tym razem, w Poznaniu poproszeni zostaliśmy o modernizację istniejącej już siedziby – dodaje.

Salon kamienia naturalnego Interstone w Poznaniu znajduje się w bardzo ciekawym miejscu. To zrewitalizowana, postindustrialna przestrzeń. Gdy wchodzimy na teren kompleksu, obiekt, w którym mieści się Interstone zlokalizowany na głównej osi, jest pierwszym, który widzimy. Dlatego projekt zakładał także odnowienie elewacji budynku. Architekci wykorzystali do tego płyty spieku kwarcowego Laminam, marki, której Interstone jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce. Nowa elewacja przyciąga wzrok i zachęca do wejścia. Wieczorem, pięknie podświetlona robi wyjątkowe wrażenie!

 

Dla inwestorów i architektów

Wnętrze salonu podzielone jest na dwie części. W pierwszej – wysokiej i przestronnej mieści się showroom kamienia naturalnego. Do drugiej części prowadzi przejście wybite
w ścianie konstrukcyjnej budynku. Tam prezentowane są spieki kwarcowe marki Laminam.

– Architektura wnętrz showroomu miała na celu pokazać możliwości aranżacyjne materiału wykończeniowego, jakim jest kamień naturalny – mówi architekt Jakub Wiśniewski.

Dlatego kamień wykorzystany został dosłownie wszędzie. Wykończono nim zarówno podłogę, jak i ściany. Podświetlone tafle onyksu dekorują przestrzeń strefy wejściowej, a z granitów, kwarcytów i marmurów wykonano lady recepcyjne, blaty do eksponowania oferty, blaty stolików i komód z próbkami. Chociaż całość zaaranżowana została bardzo spójnie, a motywem przewodnim przestrzeni są dynamiczne trójkąty, to salon podzielono ze względu na funkcję. Przy wejściu przewidziano miejsce dla architektów – duży okrągły stół, przy którym wraz z inwestorami mogą pracować nad projektami i wybierać kamienne wykończenia z bogatej oferty Interstone. W przestrzeni wydzielono również biuro dla pracowników z dwoma stanowiskami pracy oraz specjalny przeszklony pokój z ekranem przeznaczony do prowadzenia narad, spotkań oraz szkoleń. Kamieniem wykończone zostało też pomieszczenie socjalne – kuchnia i jadalnia.

 

Prawdziwy loft

Wysokość postindustrialnej przestrzeni pozwoliła na zaprojektowanie antresoli, na której zaaranżowano kolejne miejsce do spotkań, pracy koncepcyjnej i twórczej. Stalowa konstrukcja nawiązuje do loftowego klimatu wnętrza, który dodatkowo podkreślają poprowadzone natynkowo kable elektryczne, wyeksponowane belki konstrukcyjne i pomalowany na czarno sufit pamiętający lata 70. XX wieku. Techniczne oświetlenie – czarne reflektory umieszczone na szynach podkreślają urodę kamienia i wydobywają jego fakturę.

 

Sofy, rośliny i dekoracyjne lampy

 

 

Z surowym, ciemnym wystrojem kontrastuje część wypoczynkowa showroomu. Pikowane sofy typu Chesterfield umieszczono naprzeciwko dużego ekranu, na którym klienci obejrzeć mogą filmy prezentujące ofertę Interstone, reportaże z kamieniołomów, a także inspiracje – gotowe realizacje domów prywatnych i przestrzeni publicznych, które powstały we współpracy z marką. Industrialny charakter przestrzeni łagodzą także tropikalne palmy, powoje, monstery oraz lampy dekoracyjne – podłogowa przy welurowych sofach oraz wisząca nad stołem spotkań przewidzianym dla architektów i ich klientów. Na szczególną uwagę zasługuje potężnych rozmiarów (6×5 m) ekspozytor kamienia. Zajmuje on praktycznie całą ścianę szczytową w głębi showroomu. To projekt pracowni JMW Architekci we współpracy z Interstone, wykonany specjalnie na potrzeby poznańskiego salonu. Co istotne, poszczególne elementy konstrukcji zostały zaprojektowane jako modułowe i można je wymieniać wraz ze zmieniającą się ofertą marki.  Firma Interstone działa na terenie całego kraju. Jej magazyny znajdują się w Adamowicach k. Mszczonowa, Chrzanowie, Poznaniu, Wrocławiu, Pruszczu Gdańskiem i Stargardzie. Każdy z nich zaprasza zarówno architektów czy projektantów wnętrz, jak i klientów indywidualnych, by na miejscu łatwo i wygodnie wybrali konkretną płytę upatrzonego kamienia, spieku kwarcowego (Laminam, Interlite) lub kwarcogranitu z oferty Interstone. Prócz bogato zatowarowanych magazynów, w oddziałach firmy znajdują się biura sprzedaży oraz przestrzenie zaprojektowane z myślą o spotkaniach architektów i projektantów oraz kamieniarzy z inwestorami czy klientami indywidualnymi, choćby w związku z aranżacją lub remontem kuchni. Na miejscu czekają też eksperci marki, którzy chętnie doradzą osobom prywatnym zainteresowanym wprowadzeniem kamienia naturalnego lub spieku kwarcowego do swojego domu.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Polityka

J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.

Ochrona środowiska

Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.