Komunikaty PR

Nowa usługa Uber w Warszawie. Jak działa UberX Share

2024-02-23  |  09:00
Biuro prasowe

22 lutego w Warszawie platforma Uber wystartowała z usługą UberX Share, która łączy pasażerów jadących w tym samym kierunku. Nowa opcja pomaga zmniejszyć emisję spalin i korki w mieście. UberX Share to rozwiązanie, które sprawi również, że przejazdy będą bardziej przystępne cenowo - koszt przejazdu może być nawet o 30% niższy w porównaniu do przejazdu UberX.

Wiosną zeszłego roku, podczas konferencji Go Get Zero w Londynie, Uber zobowiązał się do osiągnięcia pełnej zeroemisyjności do 2040 roku. Aby tego dokonać, platforma wprowadziła szereg rozwiązań i funkcji, takich jak wykorzystanie sztucznej inteligencji do wyboru ekologicznych tras czy użycie aplikacji wspierających optymalne ładowanie samochodów. 

Teraz firma zdecydowała się na kolejny ruch, jakim jest możliwość łączenia przejazdów pasażerów zmierzających w tę samą stronę. Warszawa to jedno z czterech europejskich miast, w których wystartowała usługa. Od 2023 roku UberX Share jest dostępny w Zurychu i Paryżu.

Z korzyścią dla pasażerów, kierowców, miast i środowiska

UberX Share sprawia, że w tym samym czasie jednym samochodem może podróżować większa liczba pasażerów. Pozwala to każdemu z nich zaoszczędzić pieniądze. Niezależnie od tego czy użytkownik w trakcie swojej podróży zostanie dopasowany do innego pasażera, czy nie, już za sam wybór opcji UberX Share otrzymuje niższą cenę. W przypadku dopasowania, opłata może być nawet do 30% niższa porównaniu do przejazdu UberX na tej samej trasie. Co istotne, usługa umożliwia bardziej ekologiczne przemieszczanie się, nie wydłużając jednocześnie znacząco czasu podróży. 

UberX Share przynosi korzyści także kierowcom. Gdy kierowca zaakceptuje przejazd w ramach nowej usługi UberX Share, aplikacja wyszuka sposoby aby mógł zabrać większą liczbę pasażerów, co oznacza większe możliwości zarobkowe. Tak, jak w przypadku pozostałych produktów dostępnych w aplikacji, mogą oni otrzymywać napiwki po zakończonym przejeździe.  

- Jako największa platforma mobilności na świecie, jesteśmy zobowiązani do dostarczania zrównoważonych rozwiązań w zakresie transportu. Nowa usługa UberX Share zapewni bardziej przystępne cenowo i zrównoważone przejazdy dla pasażerów oraz przyniesie korzyści miastom. Szczególnie cieszy fakt, że Warszawa to jedna z pierwszych aglomeracji, w jakich usługa ta została wprowadzona - powiedział Marcin Moczyróg, General Manager Uber CEE.

Warszawa liderem innowacji dla platformy Uber

Stolica Polski to jedno z sześciu miast w Europie, w których platforma zdecydowała się wprowadzić usługę UberX Share. To nie pierwszy raz kiedy Warszawa została wybrana jako priorytetowy rynek, do wdrażania nowych rozwiązań. To właśnie tutaj w zeszłym roku firma zainicjowała Uber by Women, czyli usługę łączącą pasażerki z kierowczyniami. 

Także w Warszawie uruchomiono produkt Uber Airport – wygodne przejazdy z Lotniska Chopina, dzięki czemu pasażerowie mogą wsiąść do wolnego samochodu w strefie przylotów i rozpocząć podróż znacznie szybciej, podając kierowcy kod PIN z aplikacji, zamiast czekać na przyjazd konkretnego kierowcy. Stołeczne lotnisko jest trzecim na świecie i pierwszym w Europie, w którym udostępniono taką możliwość, po Melbourne i Dubaju.

Jak skorzystać z UberX Share?

Żeby skorzystać z możliwości łączonego przejazdu, należy uruchomić aplikację Uber, wprowadzić adres miejsca docelowego, a następnie przewinąć listę dostępnych opcji w dół, gdzie znajduje się opcja “UberX Share”. 

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim pasażerom, produkt UberX Share można zamówić wyłącznie gdy jest się jedynym pasażerem zamawiającym przejazd. Osobom chcącym zamówić przejazd dla dwóch lub większej liczby osób rekomendowane są inne produkty np. UberX, Uber Comfort, Uber Green czy Uber XL.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych Biuro prasowe
2025-05-15 | 15:30

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Polska osiągnęła kolejny kamień milowy w rozwoju sieci DPD Pickup. Firma zainstalowała już ponad 10 tys. automatów paczkowych, które razem z punktami tworzą
Transport DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
2025-02-24 | 08:30

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

DPD Polska konsekwentnie rozwija zakres usług w ramach DPD Mobile, zapewniając użytkownikom aplikacji jeszcze większą wygodę w nadawaniu przesyłek międzynarodowych. Od teraz
Transport Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
2025-01-29 | 09:10

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć właściciela ciężarówki dopuszczającego myśl o zamianie jej na elektryczną. Przez ten czas najwidoczniej wiele się zmieniło. Z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Polityka

Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.

Transport

Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.