Komunikaty PR

Nowa usługa Uber w Warszawie. Jak działa UberX Share

2024-02-23  |  09:00
Biuro prasowe

22 lutego w Warszawie platforma Uber wystartowała z usługą UberX Share, która łączy pasażerów jadących w tym samym kierunku. Nowa opcja pomaga zmniejszyć emisję spalin i korki w mieście. UberX Share to rozwiązanie, które sprawi również, że przejazdy będą bardziej przystępne cenowo - koszt przejazdu może być nawet o 30% niższy w porównaniu do przejazdu UberX.

Wiosną zeszłego roku, podczas konferencji Go Get Zero w Londynie, Uber zobowiązał się do osiągnięcia pełnej zeroemisyjności do 2040 roku. Aby tego dokonać, platforma wprowadziła szereg rozwiązań i funkcji, takich jak wykorzystanie sztucznej inteligencji do wyboru ekologicznych tras czy użycie aplikacji wspierających optymalne ładowanie samochodów. 

Teraz firma zdecydowała się na kolejny ruch, jakim jest możliwość łączenia przejazdów pasażerów zmierzających w tę samą stronę. Warszawa to jedno z czterech europejskich miast, w których wystartowała usługa. Od 2023 roku UberX Share jest dostępny w Zurychu i Paryżu.

Z korzyścią dla pasażerów, kierowców, miast i środowiska

UberX Share sprawia, że w tym samym czasie jednym samochodem może podróżować większa liczba pasażerów. Pozwala to każdemu z nich zaoszczędzić pieniądze. Niezależnie od tego czy użytkownik w trakcie swojej podróży zostanie dopasowany do innego pasażera, czy nie, już za sam wybór opcji UberX Share otrzymuje niższą cenę. W przypadku dopasowania, opłata może być nawet do 30% niższa porównaniu do przejazdu UberX na tej samej trasie. Co istotne, usługa umożliwia bardziej ekologiczne przemieszczanie się, nie wydłużając jednocześnie znacząco czasu podróży. 

UberX Share przynosi korzyści także kierowcom. Gdy kierowca zaakceptuje przejazd w ramach nowej usługi UberX Share, aplikacja wyszuka sposoby aby mógł zabrać większą liczbę pasażerów, co oznacza większe możliwości zarobkowe. Tak, jak w przypadku pozostałych produktów dostępnych w aplikacji, mogą oni otrzymywać napiwki po zakończonym przejeździe.  

- Jako największa platforma mobilności na świecie, jesteśmy zobowiązani do dostarczania zrównoważonych rozwiązań w zakresie transportu. Nowa usługa UberX Share zapewni bardziej przystępne cenowo i zrównoważone przejazdy dla pasażerów oraz przyniesie korzyści miastom. Szczególnie cieszy fakt, że Warszawa to jedna z pierwszych aglomeracji, w jakich usługa ta została wprowadzona - powiedział Marcin Moczyróg, General Manager Uber CEE.

Warszawa liderem innowacji dla platformy Uber

Stolica Polski to jedno z sześciu miast w Europie, w których platforma zdecydowała się wprowadzić usługę UberX Share. To nie pierwszy raz kiedy Warszawa została wybrana jako priorytetowy rynek, do wdrażania nowych rozwiązań. To właśnie tutaj w zeszłym roku firma zainicjowała Uber by Women, czyli usługę łączącą pasażerki z kierowczyniami. 

Także w Warszawie uruchomiono produkt Uber Airport – wygodne przejazdy z Lotniska Chopina, dzięki czemu pasażerowie mogą wsiąść do wolnego samochodu w strefie przylotów i rozpocząć podróż znacznie szybciej, podając kierowcy kod PIN z aplikacji, zamiast czekać na przyjazd konkretnego kierowcy. Stołeczne lotnisko jest trzecim na świecie i pierwszym w Europie, w którym udostępniono taką możliwość, po Melbourne i Dubaju.

Jak skorzystać z UberX Share?

Żeby skorzystać z możliwości łączonego przejazdu, należy uruchomić aplikację Uber, wprowadzić adres miejsca docelowego, a następnie przewinąć listę dostępnych opcji w dół, gdzie znajduje się opcja “UberX Share”. 

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim pasażerom, produkt UberX Share można zamówić wyłącznie gdy jest się jedynym pasażerem zamawiającym przejazd. Osobom chcącym zamówić przejazd dla dwóch lub większej liczby osób rekomendowane są inne produkty np. UberX, Uber Comfort, Uber Green czy Uber XL.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Przewozy do Wielkiej Brytanii po Brexicie Biuro prasowe
2024-04-12 | 12:00

Przewozy do Wielkiej Brytanii po Brexicie

Decyzja o opuszczeniu przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej spowodowała istotne zmiany w obszarze handlu i transportu. Branża przewozowa musiała stawić czoła nowym wyzwaniom i
Transport Kara umowna za brak neutralizacji dokumentów transportowych
2024-04-12 | 12:00

Kara umowna za brak neutralizacji dokumentów transportowych

W trosce o własne interesy, zleceniodawcy często domagają się od przewoźników neutralizacji dokumentów transportowych i nakładają kary za brak jej przeprowadzenia. Ci, chcąc
Transport Zielony Ład a branża transportowa – czy to się uda?
2024-04-12 | 09:00

Zielony Ład a branża transportowa – czy to się uda?

Do 2050 roku Europa ma stać się neutralna dla klimatu. Zielony Ład jest reakcją Unii Europejskiej na pogłębiający się kryzys klimatyczny. Do 2030 roku wedle „Fit for 55” emisja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Rynek nieruchomości premium w Polsce szybko rośnie. Do Europy Zachodniej sporo nam jeszcze brakuje

Z roku na rok przybywa nieruchomości premium w Polsce, a cały rynek zyskuje na wartości. W porównaniu do Europy Zachodniej pozostajemy nieco w tyle, co wynika m.in. z tego, że rynek powstał stosunkowo niedawno, a określenie „premium” w stosunku do inwestycji mieszkaniowej było często nadużywane i straciło na znaczeniu. – Wysoki standard nieruchomości to nie tylko dobra lokalizacja czy ładna elewacja. Musi ona spełniać szereg warunków jednocześnie – mówi Rafał Kula, prezes i współzałożyciel NOHO Investment.

Transport

Budowa sieci ładowania elektryków znacząco przyspieszy. W życie wchodzą nowe unijne przepisy

13 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie AFIR dotyczące rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Unijne przepisy zakładają m.in. budowę wzdłuż najważniejszych unijnych korytarzy transportowych stacji do szybkiego ładowania i podniesienie łącznej mocy punktów ładowania o niemal połowę w mniej niż dwa lata. – AFIR to z jednej strony rozwiązanie naszych problemów, z drugiej jednak zagrożenie ze względu na nieprzygotowaną infrastrukturę – ocenia Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Handel

Kakao podrożało w ekspresowym tempie. Czekolada może się stać towarem luksusowym

Błyskawicznie rosnące w tym roku ceny kakao na globalnym rynku przyciągają uwagę już nie tylko inwestorów, ale i mediów skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Przyczyną dynamicznego wzrostu cen są niesprzyjające warunki pogodowe w Afryce Zachodniej, której kraje są głównymi dostawcami kakao na światowe rynki. Przekłada się to na wielkość i jakość zbiorów, a przy tym trudno oczekiwać zmiany trendu w krótkim terminie. W konsekwencji rosną ceny produktów czekoladowych na rynku detalicznym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.