Komunikaty PR

Nowe funkcjonalności systemu sterowania oświetleniem Clue od Lena Lighting

2024-04-24  |  01:00
Biuro prasowe

Obecność w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki to znaczące wyróżnienie w skali kraju. W tegorocznym dokumencie pojawiły się aż cztery cele zrealizowane przez Lena Lighting w roku 2023, które plasują markę bardzo wysoko w hierarchii firm działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jedną z docenionych praktyk jest poszerzenie funkcjonalności inteligentnego systemu sterowania oświetleniem Clue.

Clue to zaawansowana technologia, pozwalająca na dostosowywanie oświetlenia lamp do indywidualnych potrzeb użytkownika. Stworzony w duchu idei Human Centric Lighting, system umożliwia regulowanie natężenia światła oraz kontrolowanie poboru energii elektrycznej w czasie rzeczywistym. Generowane w ten sposób oszczędności mogą oscylować nawet wokół 50%. W 2023 roku wielkopolski producent wprowadził do aplikacji Clue kilka usprawnień i opcji dodatkowych, które zapewniają jeszcze większe możliwości personalizacji oświetlenia.

Jedna z opcji, które pojawiły się w aplikacji Clue, pozwala na sprawdzanie częstotliwości aktywacji czujnika ruchu, który włącza oświetlenie tylko, gdy w jego zasięgu pojawi się użytkownik. Dzięki niej możliwa jest analiza pracy systemu w zależności od natężenia ruchu i odpowiednie dostosowanie pracy lamp w taki sposób, aby zapewniły najwyższy poziom bezpieczeństwa przemieszczania się.

Kolejna nowa opcja, czyli diagnostyka połączenia, pozwala z kolei na synchronizację urządzeń zainstalowanych w różnych pomieszczeniach, dzięki czemu użytkownik otrzymuje raport na temat działania wszystkich lamp w kontrolowanym obszarze lub budynku. Zbiorcze statystyki ułatwiają obserwację pracy wielu urządzeń naraz, co jest szczególnie znaczące w przypadku przestrzeni instytucjonalnych lub zewnętrznych.

Do aplikacji Clue wprowadzono również bezprzewodowe sensory światła EnOcean, które nie wymagają zasilania -  ich ładowanie odbywa się poprzez zamontowane ogniwo słoneczne.

- System Clue to nasza autorska technologia, która pozwala na zarządzenie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym według własnych preferencji i potrzeb chwili. Dzięki temu użytkownicy mogą sami decydować o natężeniu światła lamp, mają wgląd w statystyki poboru energii elektrycznej, a od 2023 roku mogą też śledzić częstotliwość uruchamiania czujników ruchu, które uruchamiają światło wyłącznie po wykryciu aktywności czy otrzymywać zbiorcze raporty z działania lamp w poszczególnych pomieszczeniach. Jest to niezwykłe ułatwienie w procesie adaptacji urządzeń w nowym środowisku oraz na etapie ich użytkowania.– wyjaśnia Tadeusz Talkowski, IoT Manager w Lena Lighting

W Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 wyróżniono także modernizację jednego z biurowców Lena Lighting, przekazanie ponad 200 wysoce energooszczędnych lamp  Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej oraz certyfikację Centrum Badawczego marki w zakresie CTF Stage 1 (od początku 2024 roku – Stage 2).

Najnowszy Raport jest już dostępny na stronie: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2023/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc. Biuro prasowe
2024-07-25 | 13:20

Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc.

Spółka technologiczna Neptis S.A., notowana na rynku NewConnect, w pierwszym półroczu 2024 r. zwiększyła liczbę użytkowników aplikacji Yanosik, czyli
IT i technologie Sekret sukcesu AVoIP? Elastyczność w wyborach
2024-07-25 | 11:00

Sekret sukcesu AVoIP? Elastyczność w wyborach

Technologie AV i protokół internetowy (IP) połączyły siły, przynosząc rewolucyjne zmiany w branży. Ta dynamiczna integracja oferuje bardziej ekonomiczne i dostępne rozwiązania,
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.