Nowe funkcjonalności systemu sterowania oświetleniem Clue od Lena Lighting
Obecność w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki to znaczące wyróżnienie w skali kraju. W tegorocznym dokumencie pojawiły się aż cztery cele zrealizowane przez Lena Lighting w roku 2023, które plasują markę bardzo wysoko w hierarchii firm działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jedną z docenionych praktyk jest poszerzenie funkcjonalności inteligentnego systemu sterowania oświetleniem Clue.
Clue to zaawansowana technologia, pozwalająca na dostosowywanie oświetlenia lamp do indywidualnych potrzeb użytkownika. Stworzony w duchu idei Human Centric Lighting, system umożliwia regulowanie natężenia światła oraz kontrolowanie poboru energii elektrycznej w czasie rzeczywistym. Generowane w ten sposób oszczędności mogą oscylować nawet wokół 50%. W 2023 roku wielkopolski producent wprowadził do aplikacji Clue kilka usprawnień i opcji dodatkowych, które zapewniają jeszcze większe możliwości personalizacji oświetlenia.
Jedna z opcji, które pojawiły się w aplikacji Clue, pozwala na sprawdzanie częstotliwości aktywacji czujnika ruchu, który włącza oświetlenie tylko, gdy w jego zasięgu pojawi się użytkownik. Dzięki niej możliwa jest analiza pracy systemu w zależności od natężenia ruchu i odpowiednie dostosowanie pracy lamp w taki sposób, aby zapewniły najwyższy poziom bezpieczeństwa przemieszczania się.
Kolejna nowa opcja, czyli diagnostyka połączenia, pozwala z kolei na synchronizację urządzeń zainstalowanych w różnych pomieszczeniach, dzięki czemu użytkownik otrzymuje raport na temat działania wszystkich lamp w kontrolowanym obszarze lub budynku. Zbiorcze statystyki ułatwiają obserwację pracy wielu urządzeń naraz, co jest szczególnie znaczące w przypadku przestrzeni instytucjonalnych lub zewnętrznych.
Do aplikacji Clue wprowadzono również bezprzewodowe sensory światła EnOcean, które nie wymagają zasilania - ich ładowanie odbywa się poprzez zamontowane ogniwo słoneczne.
- System Clue to nasza autorska technologia, która pozwala na zarządzenie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym według własnych preferencji i potrzeb chwili. Dzięki temu użytkownicy mogą sami decydować o natężeniu światła lamp, mają wgląd w statystyki poboru energii elektrycznej, a od 2023 roku mogą też śledzić częstotliwość uruchamiania czujników ruchu, które uruchamiają światło wyłącznie po wykryciu aktywności czy otrzymywać zbiorcze raporty z działania lamp w poszczególnych pomieszczeniach. Jest to niezwykłe ułatwienie w procesie adaptacji urządzeń w nowym środowisku oraz na etapie ich użytkowania.– wyjaśnia Tadeusz Talkowski, IoT Manager w Lena Lighting
W Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 wyróżniono także modernizację jednego z biurowców Lena Lighting, przekazanie ponad 200 wysoce energooszczędnych lamp Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej oraz certyfikację Centrum Badawczego marki w zakresie CTF Stage 1 (od początku 2024 roku – Stage 2).
Najnowszy Raport jest już dostępny na stronie: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2023/

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.