Nowe mieszkania w przedsprzedaży od Grupy Murapol w Zagłębiu!
Grupa Murapol, jeden z wiodących deweloperów na polskim rynku, wprowadza do przedsprzedaży kolejne etapy dwóch swoich inwestycji, Murapol Apartamenty na Wzgórzu w Sosnowcu oraz Murapol Siewierz Jeziorna w Siewierzu. Łącznie do oferty dewelopera w Zagłębiu trafiają kolejne 204 mieszkania. Co ważne, na terenie każdej inwestycji zostanie wdrożony pakiet eco, obejmujący filtry antysmogowe w standardzie mieszkań oraz możliwość instalacji smart home, dzięki zamontowanemu w budynkach Home Management System.
Inwestycja Murapol Siewierz Jeziorna jest częścią innowacyjnego projektu polegającego na stworzeniu od podstaw zrównoważonej dzielnicy łączącej komfort, funkcjonalność i uwzględniającej potrzeby mieszkańców. Osiedle realizowane jest w pobliżu pięknego Zalewu Przeczycko-Siewierskiego, na skraju województw śląskiego i małopolskiego. Dzięki temu z Katowic można tutaj dojechać zaledwie w 20 min, a z Krakowa w niecałą godzinę. Ponadto w dalszych podróżach pomocne będzie lotnisko w Pyrzowicach, oddalone zaledwie 12 minut drogi autem. Siewierz Jeziorna zachęca do codziennej aktywności poprzez ścieżki biegowe, place zabaw dla dzieci, naturalne łąki czy zaaranżowany psi park. W ramach kolejnego etapu inwestycji do przedsprzedaży trafiły 84 lokale w dwóch 3-piętrowych obiektach. Za sprawą przemyślanej koncepcji architektonicznej mieszkańcy zyskują pewność, że wprowadzą się do przestronnych i słonecznych lokali, w szerokim wyborze metraży, od 2- do 4-pokojowych. W ramach poprzednich etapów inwestycji oddano tu do użytkowania już ponad 400 mieszkań w 12 budynkach, z których ostatnie lokale gotowe do odbioru są jeszcze dostępne w ofercie.
Murapol Apartamenty na Wzgórzu to nowoczesna inwestycja zaprojektowana w spokojnej i zielonej części Sosnowca, która powstaje przy ul. Klimontowskiej, tylko 5 minut od centrum, blisko parków Sieleckiego i Środula. Co ciekawe, z najwyższych kondygnacji Murapol Apartamentów na Wzgórzu w słoneczny dzień rozpościera się widok na malowniczy Beskid Śląski. Dużą zaletą miasta jest rozwinięta sieć dróg oraz szybka komunikacja publiczna (autobusowa i kolejowa), która pozwala dotrzeć z Sosnowca do centrum Katowic w ciągu 15 minut. Do dotychczasowej oferty dewelopera dołączy kolejnych 120 lokali w 5-piętrowym budynku w ramach nowego etapu inwestycji. Do dyspozycji klientów postawiono zróżnicowane układy, od kawalerek po mieszkania 4-pokojowe. Na terenie osiedla powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych, stojaki na rowery dla miłośników jednośladów oraz plac zabaw dla najmłodszych lokatorów. Do użytkowania oddano tu już 238 lokali w dwóch budynkach, ostatnie gotowe do odbioru lokale są jeszcze dostępne w ofercie.
- Matecznikiem Grupy Murapol jest Śląsk – to ważny punkt na mapie naszych inwestycji. Zakup nowego lokum to poważna decyzja i zobowiązanie na długie lata, dlatego warto postawić na dewelopera z długoletnim doświadczeniem na danym rynku. Grupa Murapol posiada na Śląsku i w Zagłębiu zróżnicowaną ofertę pozwalającą na wybranie dokładnie tego, na czym zależy zarówno młodemu małżeństwu, jak i singlowi kupującemu swoje pierwsze lokum. Preferencji mieszkaniowych jest wiele. Niektórzy stawiają na nowoczesne udogodnienia i bliskość centrum, inni natomiast nie wyobrażają sobie mieszkania bez widoku na zieleń. W naszych inwestycjach nie trzeba wybierać pomiędzy tymi kwestiami. Oferowane przez nas mieszkania są funkcjonalne, ustawne i wyposażone w innowacyjne technologie. Inwestycje Grupy Murapol ulokowane są w rozwijających się, atrakcyjnych lokalizacjach w pobliżu parków i miejskich zieleńców, z zapleczem handlowo-usługowym oraz infrastrukturą edukacyjną i komunikacyjną, dlatego chętnie kupują je nie tylko osoby marzące o własnym lokum, ale też klienci inwestycyjni, którzy szukają sprawdzonego sposobu na ulokowanie swoich oszczędności. Wcześniejsze etapy naszych projektów w woj. śląskim cieszyły się sporym zainteresowaniem nabywców. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie i klienci postawią na sprawdzony produkt, który zyskał już uznanie w Katowicach, Tychach, Sosnowcu, Siewierzu i Gliwicach, a także nasze ponad 22-letnie doświadczenie i ugruntowaną pozycję w branży – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.