Nowo wybrana na Prezydenta CIMA Melanie Kanaka wzywa profesję finansową
Nowo wybrana na Prezydenta CIMA Melanie Kanaka wzywa profesję finansową do budowania zaufania, tworzenia możliwości i zapewnienia dobrobytu
Pierwsza w historii kobieta pochodząca z Azji została wybrana na Prezydenta CIMA i Współprzewodniczącą Association of International Certified Professional Accountants
23 czerwca 2022 r., Warszawa – Melanie Janine Kanaka FCMA, CGMA została wybrana na 89. Prezydenta The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Będzie też pełniła funkcję Współprzewodniczącej Association of International Certified Professional Accountants (Międzynarodowego Stowarzyszenia Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości), które reprezentuje CIMA i American Institute of CPAs (AICPA).
Podczas swojej rocznej kadencji Melanie skupi się na wzmacnianiu roli specjalistów ds. finansów jako zaufanych doradców w organizacjach i angażowanie ich w służbę na rzecz interesu publicznego. Ponadto będzie adwokatem ciągłego podnoszenia umiejętności, w tym rozwoju kompetencji cyfrowych oraz przekwalifikowywania się, aby profesja finansowo-księgowa mogła sprostać stale zmieniającym się wymaganiom rynku. Melanie położy też duży nacisk na zainteresowanie młodego pokolenia dołączeniem do grona specjalistów ds. finansów oraz wspieranie różnorodności, równości i inkluzywności.
Melanie będzie ściśle współpracować z Anoopem Natwar Mehta CPA, CGMA, który będzie pełnił funkcję Przewodniczącego AICPA i Przewodniczącego Stowarzyszenia, aby jak najpełniej reprezentować studentów i członków AICPA i CIMA – instytucji, które są światowymi liderami z dziedziny rachunkowości publicznej i zarządczej – oraz sprostać wymaganiom stale zmieniającego się, dysrupcyjnego świata.
Podczas walnego zgromadzenia CIMA, które odbyło się 22 czerwca br. w Birmingham, Melanie powiedziała: „To prawdziwy przywilej zostać wybraną, by służyć naszym członkom i studentom na całym świecie oraz reprezentować naszą profesję na arenie międzynarodowej.”
„W ciągu ostatnich lat profesja finansowa zapewniała organizacjom ogromne wsparcie i wskazówki, aby pomóc im nie tylko przetrwać, ale także dostosować się i rozwijać w rzeczywistości, która nieodwracalnie się zmieniła. Ponieważ świat nadal przechodzi radykalne, dysrupcyjne zmiany w coraz szybszym tempie, jako profesjonaliści musimy prezentować nowy rodzaj odważnego przywództwa.”
Kontynuowała: „Nadszedł czas, aby profesja wykonała kolejny krok. Musimy upewnić się, że wciąż dostarczamy innowacyjne rozwiązania, aby tworzyć wartość, budować zaufanie, wykorzystywać nowe możliwości i pomagać w zapewnianiu dobrobytu jednostkom, organizacjom, gospodarkom i społeczeństwom.”
Melanie jest pierwszą w historii kobietą pochodzącą z Azji, która została Prezydentem CIMA. Jest aktywnym członkiem CIMA od ponad trzech dekad (tytuł ACMA uzyskała w 1992 r., a FCMA w 2000 r.). Zasiada również w radzie dyrektorów Association of International Certified Professional Accountants. Życiorys Melanie dostępny jest w języku angielskim w kolejnym załączniku.
Pozostałe nominacje, które zatwierdzono podczas tegorocznego walnego zgromadzenia CIMA:
- Sarah Ghosh FCMA, CGMA została wybrana na Zastępcę Prezydenta CIMA
- Simon Bittlestone FCMA, CGMA został wybrany na Wiceprezydenta CIMA
Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.