Nowości Cynkometu na targach w Szepietowie
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Przyczepa do przewozu bel o ładowności 19 ton miała swoją premierę podczas XXX Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie 2024. Cynkomet zaprezentował też m.in. zmodernizowany rozsiewacz „Wapniak” i nowocześnie wyposażony ośmiotonowy rozrzutnik.
Wystawa w Szepietowie to największa impreza rolnicza na Podlasiu. Na terenie wystawienniczym – prócz najpiękniejszych okazów bydła - można było obejrzeć najnowsze maszyny rolnicze, wyposażenie budynków gospodarczych i skorzystać z profesjonalnego doradztwa ekspertów.
Cynkomet, producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej zaprezentował na targach swoje najnowsze maszyny i rozwiązania technologiczne.
- W Szepietowie pokazaliśmy po raz pierwszy przyczepę do przewozu bel T-608/3 SL o ładowności ponad 19 ton – mówi Piotr Sadowski, specjalista ds. sprzedaży Cynkometu. - Na tle konkurencji wyróżnia się ona imponującymi gabarytami, co pozwala na załadowanie jednorazowo 40 bel siana lub 44 kostek słomy. Do tego może być wyposażona w dwustronnie opuszczane ściany hydrauliczne.
Firma zaprezentowała też swoje reprezentatywne maszyny, które zyskały nowe funkcjonalności - rozrzutnik o ładowności 8 ton N-221/3-4 Cs Line, wyposażony w nowy adapter dwubębnowy pionowy, a także znany na rynku rozsiewacz do wapna RWN 8000, tzw. „Wapniak”. Ta ostatnia maszyna zyskała nowy panel sterujący, umożliwiający operatorowi ciągnika kontrolę wagi ładunku, sterowanie hydrauliką, ustawieniem dawki na hektar, oświetleniem roboczym oraz kamerami.
- Rolnicy szukają maszyn o najlepszym stosunku jakości do ceny, wykonanych z dobrych podzespołów, które pomimo wielu lat użytkowania będą działać sprawnie i takie właśnie maszyny im pokazaliśmy – podkreśla Piotr Sadowski. –- Jesteśmy zadowoleni z udziału w targach, nasza oferta wzbudziła zainteresowanie wielu zwiedzających, a jedną z najczęściej oglądanych maszyn był rozsiewacz do wapna i nawozów RWN 8000. Zmodernizowana maszyna spełnia wymagania programów UE, które kładą duży nacisk na nowoczesne zarządzanie m.in. poprzez cyfryzację w gospodarstwie.
Targi stały się też okazją do zaprezentowania oferty promocyjnej przyczepy dwuosiowej o ładowności 14 ton T-149/1. Szczegóły dostępne są na profilu FB firmy i u jej autoryzowanych dealerów.
Nadzieja na wzrosty
Jak ocenia Tomasz Awłasewicz, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Rolniczych Cynkometu – rolę udziału w targach branżowych trudno przecenić:
- Wystawianie się na regionalnych targach pozwala na bezpośrednie dotarcie do lokalnych klientów, zwiększając świadomość marki wśród rolników z danego regionu. Jest to doskonała okazja do prezentacji najnowszych produktów i technologii, co może prowadzić do zwiększenia sprzedaży i nawiązania wartościowych relacji biznesowych. Ponadto, uczestnictwo w takich wydarzeniach umożliwia zebranie cennych opinii od użytkowników oraz obserwację trendów i innowacji w branży rolniczej.
Wymiernym efektem wystawiania maszyn na targach są zamówienia. Jeszcze podczas targów jedna z maszyn Cynkometu znalazła nabywcę, a kilka kolejnych zamówień wpłynęło bezpośrednio po zakończeniu imprezy.
- Liczymy na to, że pozyskamy jeszcze co najmniej kilkanaście zamówień, będących bezpośrednim rezultatem rozmów z dealerami w czasie ekspozycji targowej – mówi Tomasz Awłasewicz i dodaje:
- Sytuacja nie tylko w branży maszyn rolniczych, ale w całym sektorze przemysłowym nadal jest trudna, jednak zainteresowanie naszymi maszynami i dość duża ilość zapytań, powoli przekładają się na zwiększenie ilości zamówień i sprzedaży. Na pewno do zwiększenia ruchu na rynku przyczyniłyby się nowe transze dopłat i dofinansowań w branży rolniczej na zakupy maszyn. Ostatnie dwa miesiące napawają jednak nadzieją - dają zauważalny wzrost w ilości zamówień i sprzedaży. Mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma i zaowocuje sukcesywnym wzrostem zamówień w następnym okresie.

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.