Nowy Ład – jaką formę opodatkowania wybrać? Szkolenie dla przedsiębiorców
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Kancelaria podatkowa Skłodowscy i Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze zapraszają podlaskich przedsiębiorców na ogólnopolskie szkolenie na temat zmian systemu podatkowego, jakie niesie Nowy Ład.
To już ostatni dzwonek, by dokonać analizy i wybrać formę opodatkowania – większość przedsiębiorców ma na to czas tylko do 20 lutego. Szkolenie w Markach jest więc jedną z ostatnich okazji, by przed podjęciem decyzji skorzystać z wiedzy ekspertów, działającej także w Białymstoku, kancelarii podatkowej Skłodowscy.
- Opowiemy, co to jest ulga dla klasy średniej – jak ją się liczy, kiedy mamy do niej prawo, a kiedy lepiej z niej nie korzystać, podpowiemy – z przykładami - jaką formę rozliczenia wybrać – podatek liniowy, skalę, a może ryczałt ewidencjonowany - zapowiada Eryk Skłodowski, członek zarządu kancelarii Skłodowscy. - Przedstawimy zalety i wady modnej w tym roku spółki komandytowo-akcyjnej, opowiemy o absolutnym hicie 2022 r., jakim jest CIT estoński i oczywiście odpowiemy na pytania przedsiębiorców.
Szkolenie odbędzie się 16 lutego o godz. 17.30 w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym w Markach. Bilety można kupić pod linkiem: www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1185-marecki-przedsiebiorca-w-nowym-ladzie-73177

Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków

BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku

Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.