GROT po Szkole Ognia
Modułowy System Broni Strzeleckiej GROT – flagowa konstrukcja Fabryki Broni została przedstawiona w najnowszych filmach Szkoły Ognia, specjalistycznego ośrodka, w którym szkolą się jednostki specjalne z całego świata.
Szkoła Ognia, ośrodek szkoleniowy, założony przez weterana misji specjalnych i instruktora Jacka Pietrzaka we współpracy z Fabryką Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o. o. stworzył serię filmów o flagowej konstrukcji naszego zakładu – rodzinie karabinków MSBS GROT. W swoich materiałach Szkoła Ognia wykazuje, że MSBS to bezpieczna i nowatorska konstrukcja, która odpowiada potrzebom współczesnego pola walki i wykorzystuje wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne oraz dostępne materiały by móc służyć Siłom Zbrojnym RP i innym służbom mundurowym
Warto pamiętać, że Modułowy System Broni Strzeleckiej GROT to nie jest jeden karabinek, ale cała rodzina broni. To też jedna z jego największych zalet, ponieważ każdy komponent możemy wymienić i dostosować do konkretnej misji czy przeznaczenia. Poza tym jest to broń szczególnie wygodna z perspektywy użytkownika, co może mieć kluczowe znaczenie w sytuacji zagrożenia. MSBS GROT to konstrukcja o znaczącym potencjale, którą cechuje celność oraz łatwość w obsłudze i konserwacji. Idea modułowości, na której oparty jest GROT pozwala na budowanie dookoła tego wyrobu całego systemu, na której zostanie zbudowane większość typów lekkiego uzbrojenia piechoty. Pozwoliłoby to także na znaczne uproszczenie logistyki. Liczne wymienne komponenty znacznie przyspieszają proces usprawniania oraz serwisowania broni.
- Filmy stworzone przez Szkołę Ognia pokazują wiele atutów, które wyróżniają naszą konstrukcję. Chcieliśmy oddać nasz najnowszy produkt w ręce doświadczonego i niezależnego specjalisty, jakim niewątpliwie jest Jacek Pietrzak. MSBS GROT został przetestowany przez jednego z najlepszych w Polsce ekspertów, który sam go użytkuje w swojej szkole od 3 lat, co jest najlepszą rekomendacją, jaką może wystawić instruktor, na co dzień współpracujący z jednostkami specjalnymi. Dziś w Polsce produkujemy broń, która jest efektem pracy naszych naukowców oraz specjalistów z WAT. MSBS to konstrukcja nowoczesna, konkurencyjna oraz co najważniejsze – niezawodna i bezpieczna dla użytkownika – mówi Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.
Pierwszy film „Reakcja na klik” jest już dostępny na portalu YouTube pod adresem:
https://youtu.be/92DZv11BoFo
Pozostałe filmy z serii publikowane będą na kanale Szkoły Ognia na portalu YouTube pod adresem:
https://www.youtube.com/channel/UCMQhgMVTmJ0JQWgFCkyuYAw
MSBS GROT powstał w ramach wojskowego projektu TYTAN, a broń została zaprezentowana po raz pierwszy w przeddzień Święta Wojska Polskiego w 2012 r. Ta wyjątkowa konstrukcja pozwala na szybką zmianę kluczowych modułów, takich jak moduł lufy ze zintegrowaną komorą gazową, mechanizm spustowy, moduł granatnik i kolba. Dzięki czemu można szybko dostosować broń dla konkretnego odbiorcy i konkretnych potrzeb. Te wszystkie cechy można osiągnąć zarówno w układzie klasycznym i bezkolbowym. Pierwsze egzemplarze MSBS „GROT” weszły w skład uzbrojenia Wojska Polskiego w 2017 roku.
Do sprzedaży na rodzimym rynku trafiły też cywilne wersje karabinka – GROT S 10 FB-M1 oraz GROT S16 FB-M1. Obie wersje różnią się długością lufy, które wynoszą odpowiednio 10,5 i 16 cali. To najnowocześniejsza konstrukcja dla użytkownika cywilnego, produkowana zgodnie ze standardami jakościowymi stosowanymi dla produktów wojskowych. Odbiorcami karabinków są miłośnicy polskiej broni, którzy uprawiają szeroko rozumiany sport strzelecki tj. strzelectwo dynamiczne, jak i strzelectwo tarczowe.

Grupa Metinvest działa mimo wojny i aktywnie wspiera wojsko oraz cywilów

PANASONIC PREZENTUJE NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA TOUGHBOOK NA SAHA EXPO 2024

W KIELCACH DYSKUTOWANO O NOWOCZESNYCH MUNDURACH
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.