PANASONIC PREZENTUJE NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA TOUGHBOOK NA SAHA EXPO 2024
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Na tegorocznych targach SAHA EXPO 2024, które stanowią kluczowe wydarzenie dla sektora obronnego i lotniczego, Panasonic wraz z ponad tysiącem innych firm i 26 uniwersytetami miał okazję zaprezentować swoje niezawodne i wytrzymałe urządzenia TOUGHBOOK, przyciągając uwagę licznych uczestników. Wydarzenie, zorganizowane przy wsparciu cywilnych oraz wojskowych instytucji publicznych, stworzyło przestrzeń do prezentacji najnowszych technologii w dziedzinach obronności, lotnictwa i przemysłu kosmicznego. Panasonic wykorzystał tę okazję, aby przedstawić swoje wszechstronnie konfigurowalne notebooki i tablety, które od lat wspierają wymagające operacje militarne na całym świecie.
TOUGHBOOK 40 Tactical – kluczowa innowacja na SAHA EXPO
W centrum zainteresowania znalazł się model TOUGHBOOK 40 Tactical, zaprojektowany jako niezawodny partner do operacji terenowych, w pełni dostosowany do różnych zadań operacyjnych. Urządzenie wyposażone jest w całkowicie wzmocnioną obudowę, specjalny moduł integracji okrągłych złączy wojskowych oraz odporne na wstrząsy mocowanie, co czyni je idealnym narzędziem do zadań wykonywanych w pojazdach wojskowych zarówno kołowych, jak i gąsienicowych. Cztery obszary rozszerzeń zapewniają elastyczność zgodną z rygorystycznymi wymaganiami wojskowymi, a 14-calowy ekran dotykowy LCD z możliwością obsługi w deszczu i przy użyciu rękawic pozwala na pracę w dowolnych warunkach terenowych.
Dzięki współpracy Panasonic z firmą roda computers, specjalizującą się w wytrzymałych rozwiązaniach IT, TOUGHBOOK 40 Tactical oferuje szeroki wachlarz funkcji przydatnych w sektorze obronnym. Urządzenie jest zasilane przez procesor Intel® Core™ Ultra 5 135H (z technologią Intel vPro®) lub opcjonalnie Intel® Core™ Ultra 7 165H, działa na systemie Windows 11 Pro 64-bit i zapewnia czas pracy na baterii do 12 godzin. Dzięki temu TOUGHBOOK 40 Tactical jest ekonomicznym i konfigurowalnym narzędziem do obsługi wymagających aplikacji w kluczowych sytuacjach.
Nowoczesne narzędzia C4I, sterowanie dronami i integracja z pojazdami wojskowymi
Uczestnicy targów SAHA EXPO 2024 byli również podekscytowani możliwościami portfolio TOUGHBOOK w zakresie zaawansowanych systemów C4I, sterowania dronami oraz integracji z pojazdami wojskowymi. Systemy dowodzenia i kontroli C4I (Command, Control, Communications, Computer, Intelligence) są kluczowe dla organizacji i zarządzania siłami zbrojnymi. Wytrzymałe, bezpieczne i niezawodne urządzenia TOUGHBOOK, zintegrowane z wiodącymi rozwiązaniami obronnymi, wprowadzają nowe, mobilne technologie umożliwiające ciągłą łączność i sprawne działania operacyjne. Niezależnie od tego, czy mowa o jednostkach naziemnych, pojazdach czy dronach bezzałogowych, konstrukcja TOUGHBOOK umożliwia operatorom bezpieczne zbieranie i przetwarzanie informacji potrzebnych do powodzenia misji, niezależnie od miejsca operacji.
Komentarze przedstawicieli Panasonic i Pancom
Onur Cansu, kierownik ds. sprzedaży Panasonic Corporate Mobile Solutions w Turcji, podkreślił: Zaufanie użytkownika do technologii jest kluczowe dla nowoczesnego sektora obronnego. Dzięki bliskim relacjom z naszymi klientami doskonale rozumiemy potrzebę dostarczania niezawodnych i elastycznych rozwiązań. Moduł interfejsu wojskowego opracowany przez firmę roda computer pozwala na łatwą integrację tabletów i notebooków TOUGHBOOK z pojazdami wojskowymi, co umożliwia ich sprawne działanie w każdej misji. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takich wydarzeniach jak SAHA EXPO, prezentując nasze innowacje branży obronnej, i jesteśmy niezwykle zadowoleni z pozytywnego odbioru naszych rozwiązań. Aby sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy trzy centra serwisowe Panasonic w Stambule, Ankarze i Izmirze, gdzie 24 ekspertów świadczy usługi serwisowe.
Sarp Yazıcı, dyrektor generalny Pancom, dodał: Pancom, działający od 1991 roku, zrealizował wiele udanych projektów, szczególnie w sektorze obronnym we współpracy z Panasonic. Kontynuujemy współpracę z Dowództwami Sił Zbrojnych oraz firmami Fundacji w strategicznych projektach, w których kluczowe znaczenie mają trwałość i niezawodność.

Grupa Metinvest działa mimo wojny i aktywnie wspiera wojsko oraz cywilów

W KIELCACH DYSKUTOWANO O NOWOCZESNYCH MUNDURACH

PRZEŁOMOWE TECHNOLOGIE W UMUNDUROWANIU. DEBATA PODCZAS TARGÓW MSPO 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.