Milisystem wdroży na polski rynek repliki broni z napędem elektrycznym
Milisystem S.A., podmiot z branży obronności i strzelectwa, podpisał umowę dystrybucyjną z Sunway Network Company, firmą z branży IT specjalizującej się w VR, AR oraz produkcji replik broni. Spółka ma swoją siedzibę w Hong Kongu, a jej zespół stanowią polscy inżynierowie na czele z Arnoldem Adamczykiem i Tomaszem Hofmanem. Milisystem stał się wyłącznym dystrybutorem replik broni produkowanych przez Sunway Network Company na terenie całej Europy.
- Bardzo się cieszymy z podpisania nowej umowy. Dzięki niej staliśmy się wyłącznym dystrybutorem replik broni produkowanych przez Sunway Network Company na terenie całej Europy. Nasz nowy partner biznesowy jest w trakcie opracowywania elektrycznej repliki broni symulującej odrzut, którą planujemy wykorzystać w ramach naszego autorskiego trenażera strzeleckiego „Wisła”. Wierzymy, że współpraca przyniesie nam wiele korzyści i w dłuższej perspektywie okaże się być strzałem w dziesiątkę – komentuje Jan Kempara, prezes zarządu Milisystem SA.
Milisystem jeszcze w I połowie 2023 r. będzie chciał wprowadzić do swojej oferty repliki broni, nad którymi obecnie pracuje Sunway Network Company tj. repliki broni o napędzie elektrycznym z odrzutem. Oprócz tego spółka planuje również wprowadzenie repliki karabinka będącego na wyposażeniu Wojska Polskiego, także o napędzie elektrycznym z odrzutem. Są to jak do tej pory rozwiązania niespotykane na rynku.
Milisystem w ostatnio raportowanych wynikach za IV kwartał 2022 r. po raz pierwszy odnotował zysk ze sprzedaży trenażera strzeleckiego. W minionym roku dostarczyli swój produkt m.in. do Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) w Warszawie. Spółka chce w nadchodzących kwartałach zwiększyć sprzedaż poprzez realizację podpisanych umów oraz rozwój oprogramowania na wszystkich wersjach trenażera, jak i udział w kolejnych konkursach "Strzelnica w powiecie".
***
O spółce:
Milisystem S.A. (wcześniej Intelligent Gaming Solutions S.A.) model biznesowy opiera się na dostarczeniu zaawansowanego trenażera strzeleckiego Wisła, który skierowany jest zarówno do sektora militarnego, jak i cywilnego. Celem spółki jest sprzedaż produktu do wybranym grupom docelowym oraz popularyzacja nauki strzelectwa zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Grupa Metinvest działa mimo wojny i aktywnie wspiera wojsko oraz cywilów

PANASONIC PREZENTUJE NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA TOUGHBOOK NA SAHA EXPO 2024

W KIELCACH DYSKUTOWANO O NOWOCZESNYCH MUNDURACH
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.