Milisystem wdroży na polski rynek repliki broni z napędem elektrycznym
Milisystem S.A., podmiot z branży obronności i strzelectwa, podpisał umowę dystrybucyjną z Sunway Network Company, firmą z branży IT specjalizującej się w VR, AR oraz produkcji replik broni. Spółka ma swoją siedzibę w Hong Kongu, a jej zespół stanowią polscy inżynierowie na czele z Arnoldem Adamczykiem i Tomaszem Hofmanem. Milisystem stał się wyłącznym dystrybutorem replik broni produkowanych przez Sunway Network Company na terenie całej Europy.
- Bardzo się cieszymy z podpisania nowej umowy. Dzięki niej staliśmy się wyłącznym dystrybutorem replik broni produkowanych przez Sunway Network Company na terenie całej Europy. Nasz nowy partner biznesowy jest w trakcie opracowywania elektrycznej repliki broni symulującej odrzut, którą planujemy wykorzystać w ramach naszego autorskiego trenażera strzeleckiego „Wisła”. Wierzymy, że współpraca przyniesie nam wiele korzyści i w dłuższej perspektywie okaże się być strzałem w dziesiątkę – komentuje Jan Kempara, prezes zarządu Milisystem SA.
Milisystem jeszcze w I połowie 2023 r. będzie chciał wprowadzić do swojej oferty repliki broni, nad którymi obecnie pracuje Sunway Network Company tj. repliki broni o napędzie elektrycznym z odrzutem. Oprócz tego spółka planuje również wprowadzenie repliki karabinka będącego na wyposażeniu Wojska Polskiego, także o napędzie elektrycznym z odrzutem. Są to jak do tej pory rozwiązania niespotykane na rynku.
Milisystem w ostatnio raportowanych wynikach za IV kwartał 2022 r. po raz pierwszy odnotował zysk ze sprzedaży trenażera strzeleckiego. W minionym roku dostarczyli swój produkt m.in. do Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) w Warszawie. Spółka chce w nadchodzących kwartałach zwiększyć sprzedaż poprzez realizację podpisanych umów oraz rozwój oprogramowania na wszystkich wersjach trenażera, jak i udział w kolejnych konkursach "Strzelnica w powiecie".
***
O spółce:
Milisystem S.A. (wcześniej Intelligent Gaming Solutions S.A.) model biznesowy opiera się na dostarczeniu zaawansowanego trenażera strzeleckiego Wisła, który skierowany jest zarówno do sektora militarnego, jak i cywilnego. Celem spółki jest sprzedaż produktu do wybranym grupom docelowym oraz popularyzacja nauki strzelectwa zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Grupa Metinvest działa mimo wojny i aktywnie wspiera wojsko oraz cywilów

PANASONIC PREZENTUJE NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA TOUGHBOOK NA SAHA EXPO 2024

W KIELCACH DYSKUTOWANO O NOWOCZESNYCH MUNDURACH
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.