Łódzcy terytorialsi wspierają Wojewodę od pierwszych chwil konfliktu na Ukrainie
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej
Jusiztek 2
05-131 Zegrze
rzecznik.wot|mon.gov.pl| |rzecznik.wot|mon.gov.pl
+48261883029
https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej na wniosek Wojewody Łódzkiego od początku rosyjskiej agresji na Ukrainie pomagają służbom i instytucjom odpowiedzialnym za przyjęcie uchodźców.
Grupa Wsparcia Relokacji Uchodźców zaangażowana jest w cały proces przyjęcia Ukraińców – począwszy od przygotowania logistycznego punktów relokacyjnych poprzez przyjmowanie uchodźców na Dworcu Fabrycznym w Łodzi i pracę w punktach recepcyjnych.
Terytorialsi ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego wspierają pracę punktów, gdzie uchodźcy otrzymują pierwszą pomoc w postaci artykułów pierwszej potrzeby i noclegu. Działania żołnierzy odbywają się na wniosek Wojewody Łódzkiego i w koordynacji z jego służbami.
9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej wspiera także organizację logistyczną, udostępniając kontenery i namioty wojskowe jako powierzchnie magazynowe do przechowywania darów i żywności. Wojsko wspierając Caritas Archidiecezji Łódzkiej zajmuje się również przewożeniem większych ilości artykułów spożywczych od darczyńców do magazynów i punktów relokacyjnych w województwie łódzkim.

Grupa Metinvest działa mimo wojny i aktywnie wspiera wojsko oraz cywilów

PANASONIC PREZENTUJE NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA TOUGHBOOK NA SAHA EXPO 2024

W KIELCACH DYSKUTOWANO O NOWOCZESNYCH MUNDURACH
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.