WIĘKSZA SIŁA RAŻENIA DLA POLSKIEJ ARTYLERII.

Sylwia Kuligowska
SCOPE PR
MIkołajczyka 12 lok 162
03-984 Warszawa
contact|scopepr.pl| |contact|scopepr.pl
692444406
www.scopepr.pl
WIĘKSZA SIŁA RAŻENIA DLA POLSKIEJ ARTYLERII. AMUNICJA TERMOBARYCZNA W OFERCIE MILITUS-PL
MILITUS - PL podczas tegorocznego XXXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego
w Kielcach, w dniach 5-8 września b.r., zaprezentuje na stoisku Polskiej Izby Producentów Na Rzecz Obronności Kraju wybrane typy amunicji termobarycznej, w tym m.in pociski artyleryjskie 155 mm z ładunkiem termobarycznym: TB-HE-ER-BT - także w wersji zmodernizowanej do m.in. armatohaubicy Krab oraz granaty moździerzowe 120 mm dedykowane Polskim Siłom Zbrojnym.
Za sprawą konfliktu na Ukrainie amunicja termobaryczna przeżywa swoisty renesans udowadniając swoją skuteczność w niszczeniu różnego typu celów. Jedną z jej istotnych cech jest znacząco większa siła rażenia niż w przypadku klasycznej amunicji odłamkowo-burzącej (HE - High-Explosive). Czynnikami rażenia są zarówno wysoka temperatura, jak i trwające najczęściej kilkadziesiąt milisekund gwałtowne wahania ciśnienia - najpierw jego wzrost, powodujący silny podmuch, a następnie jego silny spadek. Fala uderzeniowa trwająca znacznie dłużej niż przy klasycznym materiale wybuchowym penetruje przestrzeń za przeszkodami, przez wszelkie otwory (okna, drzwi, kominy) dociera do wnętrz budynków czy budowli jak bunkry, schrony, okopy, czy tunele, rozprzestrzeniając się wzdłuż korytarzy i przewodów wentylacyjnych. Należy podkreślić, że stosowane we współczesnej amunicji termobarycznej rozwiązania technologiczne pozwalają na wytwarzanie kontrolowanego, środkowo-symetrycznego obszaru rażenia, co umożliwia ograniczenie szkód ubocznych (collateral damage).
Oferowana przez warszawską spółkę handlową MILITUS – PL amunicja termobaryczna, dedykowana jest zarówno do artyleryjskich systemów rakietowych kal. 122 mm, jak BM-21, RM-70 czy WR-70 Langusta oraz lufowych kalibru 155 mm (np. ahs Krab i K9), jak i do moździerzy samobieżnych oraz ciągnionych kalibru 120 mm.
- prezentowana podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO amunicja, charakteryzuje się nie tylko podwyższonymi właściwościami w zakresie współczynników bojowych, ale także przedłużonymi okresami przechowywania. Prezentowana oferta dotyczy elaboracji posiadanej przez Siły Zbrojne amunicji artyleryjskiej – nową kompozycją termobaryczną, co w efekcie zwiększa skuteczność, siłę rażenia oraz co ma także wpływ na redukcję zużycia amunicji w trakcie działań bojowych, jak i przedłuża jej przydatność do użycia – informuje Dariusz Dębowczyk, Prezes Zarządu MILITUS – PL Sp. z o.o.
Co równie istotne, użytkowanie oferowanej przez MILITUS – PL amunicji nie wymaga zmian tabel strzelniczych, gdyż zachowane pozostały dotychczasowe parametry balistyczne. Prezentowanej amunicji będzie można przyjrzeć się bliżej podczas MSPO, na stoisku D-77, w dniach 5 - 8 września b.r.
# # #
Kontakt dla mediów i biuro prasowe:
Sylwia Kuligowska /Agencja SCOPE Public Relations , tel. 692 444 406, mail: s.kuligowska@scopepr.pl
__________________________________________________________________________________
MILITUS - PL Sp. z o.o.
Spółka działa w obszarze eksportu, importu i reeksportu uzbrojenia, środków bojowych, sprzętu wojskowego i logistycznego. Głównymi partnerami handlowymi są podmioty z Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, USA, Turcji, Indii oraz krajów byłego ZSRR. Firma posiada koncesję MSWiA nr B - 075/2015 upoważniającą do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją, wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością (PN-EN ISO 9001:2015) i Certyfikat AQAP 2110:2016. świadczące o stosowaniu najlepszych praktyk kupieckich.
www.militus.pl
Dariusz Dębowczyk - Prezes Zarządu MILITUS - PL Sp. z o.o., prawnik, menadżer, ekspert w obszarze prawa handlu zagranicznego, marketingu i obrotu sprzętem specjalnym, dedykowanym Siłom Zbrojnym i Policji wielu krajów świata. Przez wiele lat związany z polskim państwowym sektorem zbrojeniowym m.in. spółką BUMAR, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. handlu i marketingu, w latach 2008 – 2011. W trakcie kariery zawodowej odpowiadał za procesy prawne, jak i komercyjne. Reprezentował organizacje przed Państwowym Arbitrażem Gospodarczym, sądami krajowymi i międzynarodowymi, Sądami Arbitrażowymi w Warszawie, Moskwie, Pradze i Budapeszcie.

Grupa Metinvest działa mimo wojny i aktywnie wspiera wojsko oraz cywilów

PANASONIC PREZENTUJE NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA TOUGHBOOK NA SAHA EXPO 2024

W KIELCACH DYSKUTOWANO O NOWOCZESNYCH MUNDURACH
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.