#ObudźEnergię: OZE Biomar wesprze Fundację Akogo? Ewy Błaszczyk
#ObudźEnergię: OZE Biomar wesprze Fundację Akogo? Ewy Błaszczyk
W ramach rozpoczętej z początkiem maja akcji, OZE Biomar przekaże Fundacji Akogo? Ewy Błaszczyk wsparcie tytułem darowizny. Bez względu na to czy instalację fotowoltaiczną wybierze klient indywidualny czy firmowy, do potrzebujących powędruje 100 zł za każdy sprzedany kWp. Środki zostaną wykorzystane na cele statutowe Fundacji, w tym wyposażenie prowadzonej przez Fundację Kliniki „Budzik”.
Inicjatywa OZE Biomar może być szczególnie interesująca dla klientów biznesowych, którzy zazwyczaj wybierają instalacje o większej mocy, by zasilić swoje przedsiębiorstwa. Wiele firm zwraca coraz większą uwagę na prowadzenie biznesu w sposób zrównoważony. Działania proekologiczne, CSR czy różnego rodzaju akcje mające na celu pomoc słabszym stały się często równie ważnym elementem wizerunku, jak sama oferta danej firmy. W tym wypadku sam fakt zakupu fotowoltaiki oznacza zarówno poprawę wizerunku firmy, jak również konkretną kwotę, która trafi do pacjentów Kliniki.
Akcja to prosty sposób na pomoc potrzebującym przy jednoczesnej, korzystnej zmianie źródła energii. Jak powszechnie wiadomo, fotowoltaika to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych metod pozyskiwania prądu czy ogrzewania. Co również istotne, własne źródło ekologicznego prądu to doskonałe remedium na obecną sytuację na rynku energetyki i ciągłe wzrosty cen.
Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie firmy: https://www.oze-biomar.pl/kampania/obudz-energie
Zaproszenie Ewy Błaszczyk do udziału w akcji: https://youtu.be/g8qVFDA7GFw

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.