Alicja Kuczera, CEO w PLGBC z nową funkcją w World Green Building Council
World Green Building Council wybrało nowych członków zarządu, rady doradczej i przewodniczących poszczególnych regionów. W gronie kadry zarządzającej ponownie znalazła się Alicja Kuczera, dyrektorka w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC, która z dniem 1 lipca br. objęła nowe stanowisko Chair of the GBC CEO Network w WorldGBC.
W ramach wyborów do organów zarządzających, World Green Building Council powołała nowe osoby. Stanowisko Chair of the GBC CEO Network w World Green Building Council objęła Alicja Kuczera, dyrektorka zarządzająca Polskiego Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Jej kadencja potrwa dwa lata.
World Green Building Council (WorldGBC) to największa i najbardziej wpływowa organizacja pozarządowa prowadząca działania na rzecz zrównoważonej transformacji budownictwa.
Organizacja działa w oparciu o globalną sieć 75 green building councils, w tym m.in. PLGBC. Współpracuje z firmami, organizacjami i administracją rządową dla realizacji ambicji porozumienia paryskiego i Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
- Chair of the GBC CEO Network jest nową funkcją stworzoną w WorldGBC, aby jeszcze bardziej zacieśnić współpracę pomiędzy naszymi organizacjami w skali ogólnoświatowej. Ujmując rzecz prosto - jestem głosem wszystkich zarządzających krajowymi stowarzyszeniami skupionymi w WorldGBC, a moją rolą jest inicjowanie nowych partnerstw, wzajemne inspirowanie się czy szukanie wspólnych rozwiązań dla wyzwań stojących przed zrównoważonym budownictwem, zarówno globalnie, jak i lokalnie. W trakcie mojej kadencji będę mobilizowała naszą społeczność do jak najbliższej współpracy, aby dzięki temu przyspieszyć transformację ku neutralności klimatycznej - podkreśla Alicja Kuczera, dyrektorka zarządzająca PLGBC.
Liderzy World Green Building Council podczas swojej kadencji skupią się na realizacji celów wpisanych w strategię WorldGBC, jakimi są m.in.: przyspieszenie procesu dekarbonizacji i cyrkularności, a także wprowadzenie rozwiązań regeneracyjnych. Podzielą się wiedzą i doświadczeniem wśród 75 krajowych GBCs i ich 46 000 członków.
- Przywództwo, wiedza i doświadczenie nowo wybranych liderów będą miały kluczowe znaczenie dla przyspieszenia naszej globalnej misji katalizowania zmian na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nimi oraz z międzynarodową siecią GBCs i naszymi partnerami, w ramach zrównoważonej transformacji budownictwa, którą musimy prowadzić w szybkim tempie, na dużą skalę, dla wszystkich i wszędzie - mówi Cristina Gamboa, CEO, World Green Building Council.
Nowych liderów organizacji powołano na spotkaniu 22 czerwca br. w Londynie.
Więcej informacji: https://worldgbc.org/article/meet-worldgbcs-elected-leaders/
Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC:
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
- powstrzymanie zmiany klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
- stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
- podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
- zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 75 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.