Alicja Kuczera, CEO w PLGBC z nową funkcją w World Green Building Council
World Green Building Council wybrało nowych członków zarządu, rady doradczej i przewodniczących poszczególnych regionów. W gronie kadry zarządzającej ponownie znalazła się Alicja Kuczera, dyrektorka w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC, która z dniem 1 lipca br. objęła nowe stanowisko Chair of the GBC CEO Network w WorldGBC.
W ramach wyborów do organów zarządzających, World Green Building Council powołała nowe osoby. Stanowisko Chair of the GBC CEO Network w World Green Building Council objęła Alicja Kuczera, dyrektorka zarządzająca Polskiego Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Jej kadencja potrwa dwa lata.
World Green Building Council (WorldGBC) to największa i najbardziej wpływowa organizacja pozarządowa prowadząca działania na rzecz zrównoważonej transformacji budownictwa.
Organizacja działa w oparciu o globalną sieć 75 green building councils, w tym m.in. PLGBC. Współpracuje z firmami, organizacjami i administracją rządową dla realizacji ambicji porozumienia paryskiego i Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
- Chair of the GBC CEO Network jest nową funkcją stworzoną w WorldGBC, aby jeszcze bardziej zacieśnić współpracę pomiędzy naszymi organizacjami w skali ogólnoświatowej. Ujmując rzecz prosto - jestem głosem wszystkich zarządzających krajowymi stowarzyszeniami skupionymi w WorldGBC, a moją rolą jest inicjowanie nowych partnerstw, wzajemne inspirowanie się czy szukanie wspólnych rozwiązań dla wyzwań stojących przed zrównoważonym budownictwem, zarówno globalnie, jak i lokalnie. W trakcie mojej kadencji będę mobilizowała naszą społeczność do jak najbliższej współpracy, aby dzięki temu przyspieszyć transformację ku neutralności klimatycznej - podkreśla Alicja Kuczera, dyrektorka zarządzająca PLGBC.
Liderzy World Green Building Council podczas swojej kadencji skupią się na realizacji celów wpisanych w strategię WorldGBC, jakimi są m.in.: przyspieszenie procesu dekarbonizacji i cyrkularności, a także wprowadzenie rozwiązań regeneracyjnych. Podzielą się wiedzą i doświadczeniem wśród 75 krajowych GBCs i ich 46 000 członków.
- Przywództwo, wiedza i doświadczenie nowo wybranych liderów będą miały kluczowe znaczenie dla przyspieszenia naszej globalnej misji katalizowania zmian na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nimi oraz z międzynarodową siecią GBCs i naszymi partnerami, w ramach zrównoważonej transformacji budownictwa, którą musimy prowadzić w szybkim tempie, na dużą skalę, dla wszystkich i wszędzie - mówi Cristina Gamboa, CEO, World Green Building Council.
Nowych liderów organizacji powołano na spotkaniu 22 czerwca br. w Londynie.
Więcej informacji: https://worldgbc.org/article/meet-worldgbcs-elected-leaders/
Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC:
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
- powstrzymanie zmiany klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
- stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
- podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
- zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 75 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Klątwa jednorazowego plastiku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

PGE mocno inwestuje w odnawialne źródła energii. Prowadzi też analizy dotyczące Bełchatowa jako lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej
Rekordowe w historii zyski Grupy PGE pozwolą na dalszą transformację energetyczną i kolejne inwestycje. Spółka planuje budowę bateryjnych magazynów energii, będzie też intensywnie rozwijać inwestycje w odnawialne źródła energii, szczególnie offshore, a także sieci dystrybucyjne. Analizuje też możliwość budowy elektrowni jądrowej w Bełchatowie. – Nasze plany to dalsza transformacja grupy zmierzająca w stronę tego, czego oczekuje od nas rynek – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Handel
Niepewność powodowana amerykańskimi cłami wstrzymuje inwestycje. Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów

Chaotyczna polityka celna administracji Donalda Trumpa, polegająca na zapowiadaniu, wprowadzaniu, a potem zawieszaniu ceł na różne sektory działalności i kraje, utrudnia planowanie działalności gospodarczej i inwestowanie w warunkach rosnącej niepewności. W tej sytuacji wiele firm wstrzymuje się z inwestycjami bądź gromadzi zapasy surowców i półproduktów na kolejne tygodnie działalności. Amerykańskie cła powodują wprowadzenie taryf odwetowych ze strony dotkniętych nowymi przepisami krajów. W efekcie globalny handel wyhamuje, a wraz z nimi spowolni rozwój gospodarczy.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.