ASICS dołączył do globalnej inicjatywy ekologicznej RE100
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Producent odzieży sportowej, ASICS dołączył do globalnej inicjatywy ekologicznej RE100, w skład której wchodzą firmy polegające w swojej działalności biznesowej wyłącznie na odnawialnych źródłach energii. Wyzwaniem dla wszystkich członków RE100 są zachodzące zmiany klimatyczne i ograniczenie ich negatywnego wpływu na środowisko. Japońska marka zobowiązała się, że do 2050 r. będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii we wszystkich obszarach swojego bieżącego funkcjonowania.
RE100 jest globalną inicjatywą prośrodowiskową prowadzoną przez ekologiczną organizację pozarządową – Climate Group – przy współpracy z międzynarodową instytucją NPO CDP.
ASICS postawił sobie za cel zwiększenie korzystania z energii odnawialnej do co najmniej 60% we wszystkich obszarach biznesowych do 2030 roku. W kolejnych latach udział procentowany ma być sukcesywnie zwiększany, aż najpóźniej w 2050 roku osiągnie 100%. Marka promuje postawy odpowiedzialności klimatycznej w oddziałach firmy oraz sklepach detalicznych na całym świecie. Obecnie, japoński brand realizuje projekt mający na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 38% w latach 2015-2030.
Przystąpienie do RE100 jest dla nas kolejnym krokiem w zakresie zaangażowania w działania na rzecz poprawy klimatu. Zobowiązujemy się do walki z globalnym ociepleniem, redukujemy we wszystkich naszych lokalizacjach emisję gazów cieplarnianych oraz stawiamy na odnawialne źródła energii, aby wszyscy mogli uprawiać sport w zrównoważonym środowisku. Działamy na rzecz następnych pokoleń zgodnie z hasłem, które przyświeca nam od samego początku istnienia – „w zdrowym ciele, zdrowy duch” – powiedział Yasuhito Hirota, prezes ASICS Corporation.
Japonia jest najszybciej rozwijającym się rynkiem w ramach naszej inicjatywy. Decydentom wysyłamy silny sygnał, że energia odnawialna jest istotna z perspektywy każdego przedsiębiorstwa. Nadszedł czas, żeby działać, tym bardziej że zmiany klimatyczne zachodzą na naszych oczach. Zachęcamy inne firmy, aby poszły drogą ASICS i wspólnie z nami zmieniały świat na lepsze – dodał Sam Kimmins, szef RE100 w Climate Group.
Projekt RE100 zrzesza firmy z wielu różnych sektorów gospodarki, które w swoim działaniu kierują się zasadą zrównoważonego rozwoju, dążąc do bieżącego wykorzystywania energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy czy geotermalnej.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.