ASICS dołączył do globalnej inicjatywy ekologicznej RE100
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Producent odzieży sportowej, ASICS dołączył do globalnej inicjatywy ekologicznej RE100, w skład której wchodzą firmy polegające w swojej działalności biznesowej wyłącznie na odnawialnych źródłach energii. Wyzwaniem dla wszystkich członków RE100 są zachodzące zmiany klimatyczne i ograniczenie ich negatywnego wpływu na środowisko. Japońska marka zobowiązała się, że do 2050 r. będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii we wszystkich obszarach swojego bieżącego funkcjonowania.
RE100 jest globalną inicjatywą prośrodowiskową prowadzoną przez ekologiczną organizację pozarządową – Climate Group – przy współpracy z międzynarodową instytucją NPO CDP.
ASICS postawił sobie za cel zwiększenie korzystania z energii odnawialnej do co najmniej 60% we wszystkich obszarach biznesowych do 2030 roku. W kolejnych latach udział procentowany ma być sukcesywnie zwiększany, aż najpóźniej w 2050 roku osiągnie 100%. Marka promuje postawy odpowiedzialności klimatycznej w oddziałach firmy oraz sklepach detalicznych na całym świecie. Obecnie, japoński brand realizuje projekt mający na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 38% w latach 2015-2030.
Przystąpienie do RE100 jest dla nas kolejnym krokiem w zakresie zaangażowania w działania na rzecz poprawy klimatu. Zobowiązujemy się do walki z globalnym ociepleniem, redukujemy we wszystkich naszych lokalizacjach emisję gazów cieplarnianych oraz stawiamy na odnawialne źródła energii, aby wszyscy mogli uprawiać sport w zrównoważonym środowisku. Działamy na rzecz następnych pokoleń zgodnie z hasłem, które przyświeca nam od samego początku istnienia – „w zdrowym ciele, zdrowy duch” – powiedział Yasuhito Hirota, prezes ASICS Corporation.
Japonia jest najszybciej rozwijającym się rynkiem w ramach naszej inicjatywy. Decydentom wysyłamy silny sygnał, że energia odnawialna jest istotna z perspektywy każdego przedsiębiorstwa. Nadszedł czas, żeby działać, tym bardziej że zmiany klimatyczne zachodzą na naszych oczach. Zachęcamy inne firmy, aby poszły drogą ASICS i wspólnie z nami zmieniały świat na lepsze – dodał Sam Kimmins, szef RE100 w Climate Group.
Projekt RE100 zrzesza firmy z wielu różnych sektorów gospodarki, które w swoim działaniu kierują się zasadą zrównoważonego rozwoju, dążąc do bieżącego wykorzystywania energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy czy geotermalnej.
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.