Komunikaty PR

CHEP otrzymuje Platynowe Wyróżnienie EcoVadis po raz czwarty z rzędu

2024-09-17  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jacek Borkowski
Public Dialog

aleja Jana Chrystiana Szucha 16
00-582 Warszawa
j.borkowski|publicdialog.pl| |j.borkowski|publicdialog.pl
530544454
https://publicdialog.pl/

CHEP, firma oferująca rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw, otrzymała Platynowe Wyróżnienie EcoVadis za osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2023 roku. To już czwarty rok z rzędu, kiedy CHEP otrzymał najwyższą ocenę dla firmy dostarczającej rozwiązania dla łańcucha dostaw, przyznawane przez najbardziej prestiżową organizację na świecie zajmującą się oceną zrównoważonego rozwoju w biznesie, plasując się wśród 1% najlepszych firm w kategorii „Wynajem i leasing innych maszyn, urządzeń i dóbr materialnych”. 

Polityka środowiskowa firmy CHEP, jej poparcie dla inicjatywy Science Based Targets i United Nations Global Compact (UNGC), a także inicjatywy takie jak oferowany klientom i pracownikom program uświadamiający w zakresie redukcji odpadów oraz kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy, odzwierciedlają bardzo wysoki poziom oceny firmy.

Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem kolejnego wyróżnienia za nasze wysiłki w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Alejandro Tostado, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju i Spraw Rządowych w CHEP. – Naszym celem jest przewodzenie w tworzeniu regeneracyjnych łańcuchów dostaw. Jako pionierzy gospodarki o obiegu zamkniętym, zobowiązujemy się do wspólnego wysiłku na rzecz rozwiązania kluczowych wyzwań naszej ery: dekarbonizacji globalnego łańcucha dostaw i odbudowy zasobów naturalnych.

Uznanie to uzupełnia listę rankingów zrównoważonego rozwoju, w których firma CHEP i jej spółka macierzysta, Brambles, zostały uwzględnione w ubiegłym roku. Na przykład w tym roku Brambles zajęła drugie miejsce wśród 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na prestiżowej liście Corporate Knights Global 100 i utrzymała pozycję nr 1 w rankingu branżowym Dow Jones Sustainability Index. Ponadto magazyn TIME umieścił Brambles na swojej debiutanckiej liście World's Most Sustainable Companies 2024, na czwartej pozycji na liście 500 firm, obejmując pozycję lidera w swojej kategorii branżowej i będąc jedyną firmą z sektora transportu, logistyki i lotnictwa, która znalazła się w pierwszej setce. 

Wyróżnienia te są wynikiem osiągnięcia przez CHEP i Brambles celów zrównoważonego rozwoju w ciągu ostatnich lat oraz ambitnych Strategii Zrównoważonego Rozwoju do 2025 r., których priorytetem jest wdrażanie regeneracyjnych łańcuchów dostaw. Program obejmuje między innymi zobowiązanie do w 100% zrównoważonego pozyskiwania drewna, które zostało osiągnięte w 2020 r. i było utrzymywane przez ostatnie cztery lata, zero odpadów produktowych na wysypiskach oraz rozszerzenie modelu cyrkularnego na większą liczbę klientów w większej liczbie regionów na całym świecie.

EcoVadis ocenia 130 000 firm w 220 obszarach działalności lub kategoriach w 180 krajach. Metodologia oceny ma na celu zmierzenie jakości systemu zarządzania zrównoważonym rozwojem firmy poprzez 3 filary zarządzania: politykę, działania i wyniki. Ponadto EcoVadis zdefiniował 21 kryteriów zrównoważonego rozwoju pogrupowanych w 4 obszary tematyczne (środowisko, praca i prawa człowieka, etyka, zrównoważone zamówienia), które opierają się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju.

 

CHEP pomaga przemieszczać więcej towarów do większej liczby odbiorców niż jakakolwiek inna firma na świecie. Nasze palety, skrzynie i pojemniki tworzą niewidoczny kręgosłup globalnego łańcucha dostaw, a uczestniczą w nim największe światowe marki, którym firma CHEP pomaga transportować więcej towarów do większej liczby odbiorców w sposób wydajny, zrównoważony i bezpieczny. Jako pionier gospodarki współdzielenia, firma CHEP stworzyła jedną z najbardziej zrównoważonych organizacji logistycznych, promując model poolingu palet oparty na wielokrotnym użytkowaniu i współdzieleniu nośników. Ambicją firmy CHEP jest wywieranie pozytywnego wpływu na planetę i społeczeństwo poprzez tworzenie pionierskich, regeneracyjnych łańcuchów dostaw. CHEP działa głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. produkty spożywcze, środki higieny osobistej), świeżych produktów, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. CHEP zatrudnia około 11 700 osób i posiada około 360 mln palet, skrzynek i pojemników w sieci ponad 750 centrów serwisowych, które obsługują ponad 500 000 punktów odbioru klientów obejmujących takie marki jak Procter & Gamble, Sysco i Nestlé. CHEP jest częścią Brambles Group i działa w około 60 krajach, dysponując największymi oddziałami w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Dialog
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.