CHEP otrzymuje Platynowe Wyróżnienie EcoVadis po raz czwarty z rzędu
Public Dialog
aleja Jana Chrystiana Szucha 16
00-582 Warszawa
j.borkowski|publicdialog.pl| |j.borkowski|publicdialog.pl
530544454
https://publicdialog.pl/
CHEP, firma oferująca rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw, otrzymała Platynowe Wyróżnienie EcoVadis za osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2023 roku. To już czwarty rok z rzędu, kiedy CHEP otrzymał najwyższą ocenę dla firmy dostarczającej rozwiązania dla łańcucha dostaw, przyznawane przez najbardziej prestiżową organizację na świecie zajmującą się oceną zrównoważonego rozwoju w biznesie, plasując się wśród 1% najlepszych firm w kategorii „Wynajem i leasing innych maszyn, urządzeń i dóbr materialnych”.
Polityka środowiskowa firmy CHEP, jej poparcie dla inicjatywy Science Based Targets i United Nations Global Compact (UNGC), a także inicjatywy takie jak oferowany klientom i pracownikom program uświadamiający w zakresie redukcji odpadów oraz kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy, odzwierciedlają bardzo wysoki poziom oceny firmy.
– Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem kolejnego wyróżnienia za nasze wysiłki w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Alejandro Tostado, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju i Spraw Rządowych w CHEP. – Naszym celem jest przewodzenie w tworzeniu regeneracyjnych łańcuchów dostaw. Jako pionierzy gospodarki o obiegu zamkniętym, zobowiązujemy się do wspólnego wysiłku na rzecz rozwiązania kluczowych wyzwań naszej ery: dekarbonizacji globalnego łańcucha dostaw i odbudowy zasobów naturalnych.
Uznanie to uzupełnia listę rankingów zrównoważonego rozwoju, w których firma CHEP i jej spółka macierzysta, Brambles, zostały uwzględnione w ubiegłym roku. Na przykład w tym roku Brambles zajęła drugie miejsce wśród 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na prestiżowej liście Corporate Knights Global 100 i utrzymała pozycję nr 1 w rankingu branżowym Dow Jones Sustainability Index. Ponadto magazyn TIME umieścił Brambles na swojej debiutanckiej liście World's Most Sustainable Companies 2024, na czwartej pozycji na liście 500 firm, obejmując pozycję lidera w swojej kategorii branżowej i będąc jedyną firmą z sektora transportu, logistyki i lotnictwa, która znalazła się w pierwszej setce.
Wyróżnienia te są wynikiem osiągnięcia przez CHEP i Brambles celów zrównoważonego rozwoju w ciągu ostatnich lat oraz ambitnych Strategii Zrównoważonego Rozwoju do 2025 r., których priorytetem jest wdrażanie regeneracyjnych łańcuchów dostaw. Program obejmuje między innymi zobowiązanie do w 100% zrównoważonego pozyskiwania drewna, które zostało osiągnięte w 2020 r. i było utrzymywane przez ostatnie cztery lata, zero odpadów produktowych na wysypiskach oraz rozszerzenie modelu cyrkularnego na większą liczbę klientów w większej liczbie regionów na całym świecie.
EcoVadis ocenia 130 000 firm w 220 obszarach działalności lub kategoriach w 180 krajach. Metodologia oceny ma na celu zmierzenie jakości systemu zarządzania zrównoważonym rozwojem firmy poprzez 3 filary zarządzania: politykę, działania i wyniki. Ponadto EcoVadis zdefiniował 21 kryteriów zrównoważonego rozwoju pogrupowanych w 4 obszary tematyczne (środowisko, praca i prawa człowieka, etyka, zrównoważone zamówienia), które opierają się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju.
CHEP pomaga przemieszczać więcej towarów do większej liczby odbiorców niż jakakolwiek inna firma na świecie. Nasze palety, skrzynie i pojemniki tworzą niewidoczny kręgosłup globalnego łańcucha dostaw, a uczestniczą w nim największe światowe marki, którym firma CHEP pomaga transportować więcej towarów do większej liczby odbiorców w sposób wydajny, zrównoważony i bezpieczny. Jako pionier gospodarki współdzielenia, firma CHEP stworzyła jedną z najbardziej zrównoważonych organizacji logistycznych, promując model poolingu palet oparty na wielokrotnym użytkowaniu i współdzieleniu nośników. Ambicją firmy CHEP jest wywieranie pozytywnego wpływu na planetę i społeczeństwo poprzez tworzenie pionierskich, regeneracyjnych łańcuchów dostaw. CHEP działa głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. produkty spożywcze, środki higieny osobistej), świeżych produktów, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. CHEP zatrudnia około 11 700 osób i posiada około 360 mln palet, skrzynek i pojemników w sieci ponad 750 centrów serwisowych, które obsługują ponad 500 000 punktów odbioru klientów obejmujących takie marki jak Procter & Gamble, Sysco i Nestlé. CHEP jest częścią Brambles Group i działa w około 60 krajach, dysponując największymi oddziałami w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.