CHEP Polska z pierwszą gwiazdką Lean & Green
Lean & Green to program zrzeszający 600 europejskich firm, które dokumentują swoje osiągnięcia w zmniejszaniu śladu węglowego. Działa w 14 krajach tworząc społeczność biznesową poświęconą zrównoważonej logistyce. Uczestników nagradza certyfikatami za konkretne osiągnięcia w drodze do zero emisyjności. Do grona wyróżnionych dołączył również CHEP Polska, otrzymując lokalnie pierwszą gwiazdkę.
Działania, które pozwoliły CHEP zmniejszyć swój ślad węglowy i które zostały uznane przez Lean & Green, obejmowały wszystkie czynności związane z optymalizacją siatki połączeń. Udało się to osiągnąć poprzez otwarcie nowych magazynów w dogodnych lokalizacjach, bezpośrednio wpływających na zmniejszenie dystansu na wydaniach (delivery) i odbiorach z rynku (collection), a także rozwijając alternatywne serwisy oraz optymalizując wypełnienie aut.
„Pierwsza gwiazdka Lean & Green dla oddziału polskiego CHEP to dla nas ogromne wyróżnienie. Jest świadectwem działań CHEP na rzecz ograniczenia emisji CO2. Wynajmując palety naszym klientom, wspólnie zmniejszyliśmy ślad węglowy o 20% w ciągu 5 lat. Wierzymy, że współpraca pomaga budować efektywne i zielone łańcuchy dostaw.” – podkreśla Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalna CHEP Polska i kraje bałtyckie. „Uczestnictwo w programie Lean&Green to dla CHEP naturalna kontynuacja realizowania strategii zrównoważonego rozwoju. To również kolejny wielki krok na drodze do uzyskania zerowej emisyjności dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw.”- dodaje.
Łańcuchy dostaw są największym globalny emitentem CO2, około ¼ całkowitej emisji w UE generuje sektor transportu.[i] CHEP świadomy odpowiedzialności, jaką ponoszą w tym zakresie podmioty zajmujące się produkcją oraz dystrybucją, realizuje działania oparte na modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Firma promuje również odpowiedzialne i proekologiczne podejście do biznesu.
CHEP jest pionierem poolingu paletowego. Koncepcja współużytkowania nośników takich jak palety jest korzystna zarówno dla firm, jak i dla środowiska naturalnego, ponieważ pomaga zmniejszyć koszty związane z ich zakupem i utrzymaniem, a także ogranicza ilość odpadów i zużycie surowców potrzebnych do produkcji nowych sztuk. W ten sposób CHEP przyczynia się do promowania zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym, w której zasoby są maksymalnie wykorzystywane.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.