CHEP "Liderem Społecznej Odpowiedzialności 2023" w kategorii EKO FIRMA
CHEP światowy lider w dziedzinie poolingu paletowego i rozwiązań logistycznych, po raz drugi otrzymuje tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności w kategorii EKO FIRMA przyznawanego przez Forum Biznesu w Polsce. Jest on uznaniem dla jej laureatów za wybitne zaangażowanie w kwestie dotyczące koncepcji CSR oraz wnoszenia wartości dodanej dla planety.
Nagroda, przyznana drugi rok z rzędu, jest zgodna z nieustannym zaangażowaniem CHEP w odpowiedzialność za środowisko i stanowi zobowiązanie do dalszego rozwoju oraz dowód na to, że zrównoważony biznes jest nie tylko możliwy, ale także przynosi realne korzyści. „Mamy jako firma ambitne cele w tym zakresie. Cieszymy, że możemy być inspiracją dla innych przedsiębiorstw i wspierać je w budowaniu bardziej zrównoważonych i wydajnych łańcuchów dostaw, a tym samym pozytywnie wpływać na planetę.” – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, dyrektor generalna w CHEP Polska i krajach bałtyckich.
Działania CHEP w ramach grupy Brambles są doceniane na całym świecie, o czym świadczą liczne nagrody, w tym 1. miejsce w swojej kategorii według Dow Jones Sustainability Index, wyróżnienie jako trzecia najbardziej zrównoważona firma na świecie na liście Corporate Knights Global 100 czy ocena A przyznana przez Circulytics.* Ponadto w listopadzie 2023 roku CHEP Polska otrzymał pierwszą gwiazdkę w programie Lean & Green za działania w zakresie redukcji emisji CO2.
*FY2023
O firmie CHEP
CHEP pomaga transportować więcej towarów do większej liczby odbiorców w najróżniejszych lokalizacjach niż którakolwiek inna organizacja. Nasze palety, skrzynie lub pojemniki tworzą niewidoczny kręgosłup globalnego łańcucha dostaw, a uczestniczą w nim największe światowe marki, którym pomagamy transportować produkty w sposób wydajny, zrównoważony i bezpieczny. Jako pionier gospodarki współdzielenia firma CHEP stworzyła jedną z najbardziej zrównoważonych organizacji logistycznych, promując model poolingu palet oparty na wielokrotnym użytkowaniu i współdzieleniu nośników. CHEP działa głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. produkty spożywcze, środki higieny osobistej), świeżych produktów, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. CHEP zatrudnia ok. 11 500 osób i wierzy w siłę zbiorowej inteligencji poprzez różnorodność, integrację i pracę zespołową. CHEP posiada ok. 353 mln palet, skrzyń i pojemników i posiada sieć ponad 750 centrów serwisowych. Jako część grupy Brambles, CHEP działa w 60 krajach, dysponując największymi oddziałami w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.
Więcej informacji o CHEP znajduje się na stronie www.chep.com. Więcej informacji o Brambles Group znajduje się na www.brambles.com

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.