CHEP "Liderem Społecznej Odpowiedzialności 2023" w kategorii EKO FIRMA
CHEP światowy lider w dziedzinie poolingu paletowego i rozwiązań logistycznych, po raz drugi otrzymuje tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności w kategorii EKO FIRMA przyznawanego przez Forum Biznesu w Polsce. Jest on uznaniem dla jej laureatów za wybitne zaangażowanie w kwestie dotyczące koncepcji CSR oraz wnoszenia wartości dodanej dla planety.
Nagroda, przyznana drugi rok z rzędu, jest zgodna z nieustannym zaangażowaniem CHEP w odpowiedzialność za środowisko i stanowi zobowiązanie do dalszego rozwoju oraz dowód na to, że zrównoważony biznes jest nie tylko możliwy, ale także przynosi realne korzyści. „Mamy jako firma ambitne cele w tym zakresie. Cieszymy, że możemy być inspiracją dla innych przedsiębiorstw i wspierać je w budowaniu bardziej zrównoważonych i wydajnych łańcuchów dostaw, a tym samym pozytywnie wpływać na planetę.” – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, dyrektor generalna w CHEP Polska i krajach bałtyckich.
Działania CHEP w ramach grupy Brambles są doceniane na całym świecie, o czym świadczą liczne nagrody, w tym 1. miejsce w swojej kategorii według Dow Jones Sustainability Index, wyróżnienie jako trzecia najbardziej zrównoważona firma na świecie na liście Corporate Knights Global 100 czy ocena A przyznana przez Circulytics.* Ponadto w listopadzie 2023 roku CHEP Polska otrzymał pierwszą gwiazdkę w programie Lean & Green za działania w zakresie redukcji emisji CO2.
*FY2023
O firmie CHEP
CHEP pomaga transportować więcej towarów do większej liczby odbiorców w najróżniejszych lokalizacjach niż którakolwiek inna organizacja. Nasze palety, skrzynie lub pojemniki tworzą niewidoczny kręgosłup globalnego łańcucha dostaw, a uczestniczą w nim największe światowe marki, którym pomagamy transportować produkty w sposób wydajny, zrównoważony i bezpieczny. Jako pionier gospodarki współdzielenia firma CHEP stworzyła jedną z najbardziej zrównoważonych organizacji logistycznych, promując model poolingu palet oparty na wielokrotnym użytkowaniu i współdzieleniu nośników. CHEP działa głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. produkty spożywcze, środki higieny osobistej), świeżych produktów, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. CHEP zatrudnia ok. 11 500 osób i wierzy w siłę zbiorowej inteligencji poprzez różnorodność, integrację i pracę zespołową. CHEP posiada ok. 353 mln palet, skrzyń i pojemników i posiada sieć ponad 750 centrów serwisowych. Jako część grupy Brambles, CHEP działa w 60 krajach, dysponując największymi oddziałami w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.
Więcej informacji o CHEP znajduje się na stronie www.chep.com. Więcej informacji o Brambles Group znajduje się na www.brambles.com
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.