CHEP "Liderem Społecznej Odpowiedzialności 2023" w kategorii EKO FIRMA
CHEP światowy lider w dziedzinie poolingu paletowego i rozwiązań logistycznych, po raz drugi otrzymuje tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności w kategorii EKO FIRMA przyznawanego przez Forum Biznesu w Polsce. Jest on uznaniem dla jej laureatów za wybitne zaangażowanie w kwestie dotyczące koncepcji CSR oraz wnoszenia wartości dodanej dla planety.
Nagroda, przyznana drugi rok z rzędu, jest zgodna z nieustannym zaangażowaniem CHEP w odpowiedzialność za środowisko i stanowi zobowiązanie do dalszego rozwoju oraz dowód na to, że zrównoważony biznes jest nie tylko możliwy, ale także przynosi realne korzyści. „Mamy jako firma ambitne cele w tym zakresie. Cieszymy, że możemy być inspiracją dla innych przedsiębiorstw i wspierać je w budowaniu bardziej zrównoważonych i wydajnych łańcuchów dostaw, a tym samym pozytywnie wpływać na planetę.” – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, dyrektor generalna w CHEP Polska i krajach bałtyckich.
Działania CHEP w ramach grupy Brambles są doceniane na całym świecie, o czym świadczą liczne nagrody, w tym 1. miejsce w swojej kategorii według Dow Jones Sustainability Index, wyróżnienie jako trzecia najbardziej zrównoważona firma na świecie na liście Corporate Knights Global 100 czy ocena A przyznana przez Circulytics.* Ponadto w listopadzie 2023 roku CHEP Polska otrzymał pierwszą gwiazdkę w programie Lean & Green za działania w zakresie redukcji emisji CO2.
*FY2023
O firmie CHEP
CHEP pomaga transportować więcej towarów do większej liczby odbiorców w najróżniejszych lokalizacjach niż którakolwiek inna organizacja. Nasze palety, skrzynie lub pojemniki tworzą niewidoczny kręgosłup globalnego łańcucha dostaw, a uczestniczą w nim największe światowe marki, którym pomagamy transportować produkty w sposób wydajny, zrównoważony i bezpieczny. Jako pionier gospodarki współdzielenia firma CHEP stworzyła jedną z najbardziej zrównoważonych organizacji logistycznych, promując model poolingu palet oparty na wielokrotnym użytkowaniu i współdzieleniu nośników. CHEP działa głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. produkty spożywcze, środki higieny osobistej), świeżych produktów, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. CHEP zatrudnia ok. 11 500 osób i wierzy w siłę zbiorowej inteligencji poprzez różnorodność, integrację i pracę zespołową. CHEP posiada ok. 353 mln palet, skrzyń i pojemników i posiada sieć ponad 750 centrów serwisowych. Jako część grupy Brambles, CHEP działa w 60 krajach, dysponując największymi oddziałami w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.
Więcej informacji o CHEP znajduje się na stronie www.chep.com. Więcej informacji o Brambles Group znajduje się na www.brambles.com

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Klątwa jednorazowego plastiku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.