Komunikaty PR

Dlaczego Europa powinna przejść na narzędzia akumulatorowe?

2023-11-14  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. W obliczu globalnych wyzwań związanych z ochroną środowiska i zdrowia, nie tylko Polska, ale i cała Europa stoją przed koniecznością podjęcia zdecydowanych kroków w kierunku zminimalizowania emisji dwutlenku węgla i zanieczyszczenia hałasem. Badania opublikowane przez Kalifornijską Radę ds. Zasobów Powietrza ujawniają, że przez godzinę swojej pracy kosiarka spalinowa emituje tyle CO2, co samochód pokonujący 500 km. Dodatkowo, z danych WHO wynika, że ponad 20% populacji Unii Europejskiej jest zagrożone powikłaniami zdrowotnymi związanymi z głośnym otoczeniem. Przejście na narzędzia akumulatorowe przyczynia się do znacznej redukcji tych zagrożeń, poprawiając jednocześnie jakość życia mieszkańców.

W związku z narastającymi wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatu Europa mierzy się z koniecznością zminimalizowania emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Jednym z obszarów z dużym potencjałem na redukcję zanieczyszczeń jest sektor narzędzi wykorzystywanych w architekturze krajobrazu i tych służących do prac budowlanych. Tradycyjne rozwiązania napędzane paliwem, takie jak kosiarki, dmuchawy do liści czy pilarki łańcuchowe, stanowią źródło znaczącej emisji CO2 oraz hałasu, co negatywnie wpływa na jakość życia i zdrowie mieszkańców, pracowników, a także na stan środowiska. Przejście na zeroemisyjne i zdecydowanie cichsze narzędzia akumulatorowe stanowi istotny krok w kierunku zminimalizowania tych negatywnych skutków.

Godzina pracy kosiarki = 500 km jazdy samochodem

Narzędzia spalinowe emitują znaczne ilości dwutlenku węgla. Zastąpienie ich narzędziami akumulatorowymi, które pracują znacznie ciszej i nie emitują spalin stanowi logiczny krok naprzód. 

– Niepokojące dane opublikowane przez Kalifornijską Radę ds. Zasobów Powietrza dowodzą, że w czasie jednej godziny używania kosiarki spalinowej emitowane jest tyle CO2, co podczas jazdy samochodem osobowym przez niemal 500 km. Z kolei emisja dwutlenku węgla w ciągu godziny pracy spalinowej dmuchawy do liści jest porównywalna z przejechaniem 1770 km autem. Te obrazowe porównania dodatkowo podkreślają pilną potrzebę zmian w sektorze narzędzi – mówi Karol Omelan, Sales Manager Outdoor Power Equipment Milwaukee Poland.

Nadmierny hałas przy porządkowaniu zieleni

Narzędzia spalinowe charakteryzuje nie tylko emisja gazów cieplarnianych, ale również głośna praca, co jest szczególnie uciążliwe w obszarach miejskich. Hałas ten nie tylko zakłóca spokój i ciszę, ale może również prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak wzmożony stres, problemy z sercem, zaburzenia snu oraz uszkodzenie słuchu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała dane, według których aż ponad 20% populacji Unii Europejskiej jest zagrożone powikłaniami zdrowotnymi związanymi z hałasem.

– Wykorzystywane w takich sektorach, jak np. budownictwo, obróbka drewna czy arborystyka narzędzia spalinowe często generują hałas przekraczający dopuszczalną normę o 15 – 20 dB. Pracownicy mogą wygłuszyć szkodliwy hałas poprzez zastosowanie nauszników ochronnych, jednak ludzie i zwierzęta przebywający w pobliżu wykonywanych prac są w pełni narażeni na negatywne działanie zbyt głośnych dźwięków. Zastąpienie narzędzi spalinowych zeroemisyjnymi, cichszymi urządzeniami zasilanymi akumulatorowo jest istotnym krokiem w kierunku spokojnych i niezagrażających zdrowiu miejsc do życia – mówi Karol Omelan.

Ważna świadomość władz

Inicjatywy takie jak unijna Dyrektywa w Sprawie Hałasu Środowiskowego oraz pakiet „Gotowi na 55”podkreślają wagę zarządzania emisją gazów cieplarnianych oraz hałasem, jednocześnie pokazując skalę problemu na poziomie kontynentalnym. Jednak w swoich działaniach Komisja Europejska skupia się przede wszystkim na wpływie na środowisko transportu i energetyki pomijając kwestię narzędzi spalinowych. Problem został już dostrzeżony w Ameryce Północnej, gdzie stan California oraz pojedyncze miasta jak np. Brookline w stanie Massachusetts, wprowadziły zakaz używania dmuchaw i kosiarek spalinowych. Całkowity zakaz używania wszelkich narzędzi spalinowych został już wprowadzony w kanadyjskiej Ottawie i jest rozważany przez władze Toronto. 

Firmy specjalizujące się w produkcji narzędzi akumulatorowych, takie jak Milwaukee, stoją na czele zielonej transformacji. 

– Narzędzia akumulatorowe nie tylko zmniejszają emisję szkodliwych gazów, ale znacząco redukują hałas, co przekłada się na poprawę jakości życia zarówno profesjonalistów z nich korzystających, jak i mieszkańców. Takie rozwiązania nie ustępują swoim spalinowym odpowiednikom w wydajności pracy, zapewniając jednocześnie same korzyści. Istotnym jest chociażby fakt, że narzędzia akumulatorowe charakteryzują się niską wagą przekładającą się na większy komfort wykonywanych czynności – mówi Karol Omelan.

Europa ma szansę przewodniczyć globalnemu ruchowi w kierunku bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska pracy w sektorach wykorzystujących dzisiaj narzędzia spalinowe. Przez wybór rozwiązań elektrycznych możemy znacząco zredukować emisję dwutlenku węgla oraz hałasu, tworząc zdrowsze i bardziej zielone społeczeństwa. Konieczność przejścia na narzędzia akumulatorowe nie jest tylko kwestią odpowiedzialności ekologicznej, ale także praktycznym rozwiązaniem, które zaoferuje pracownikom i społeczeństwu komfort, wydajność oraz bezpieczniejsze środowisko do życia i pracy.

O Milwaukee

Milwaukee jest przodującym producentem elektronarzędzi Heavy Duty, przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1924 roku, marka Milwaukee jest liderem w branży elektronarzędzi zarówno pod względem trwałości, jak i wydajności. Koncentrując się m.in. na branży budowlanej, hydraulicznej, stolarskiej, dekarskiej i transportowej, marka oferuje najwyższej jakości rozwiązania technologiczne oparte na elastycznych platformach akumulatorowych M18, M12 oraz MX FUEL. Katalizatorem kolejnych innowacji Milwaukee od lat jest podnoszenie bezpieczeństwa i wydajności pracy profesjonalnego użytkownika, a także dążenie do stworzenia całkowicie bezprzewodowego środowiska pracy. Marka oferuje coraz większą ilość akumulatorowych alternatyw pozbawionych mankamentów rozwiązań napędzanych spalinowo, sieciowo bądź pneumatycznie. Bez kompromisów na mocy i wydajności, a także bez emisji spalin, konserwacji czy konieczności stosowania benzyny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska W całej Polsce zmieniali otoczenie na lepsze – podsumowanie trzeciej edycji Kręc Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:00

W całej Polsce zmieniali otoczenie na lepsze – podsumowanie trzeciej edycji Kręc

Razem po czystsze środowisko W czasie kampanii Kręci Nas Recykling – między 21 marca a 22 kwietnia, na terenie całego kraju zorganizowanych zostało ponad 70 akcji sprzątania
Ochrona środowiska Jak przygotować się do sprzątania okolicy? [CHECKLISTA]
2024-04-22 | 15:00

Jak przygotować się do sprzątania okolicy? [CHECKLISTA]

Śmieci to zmora naszych czasów. Wróg, o tyle niebezpieczny, że za rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie po niemal całej planecie, a czas jego rozkładu jest zazwyczaj
Ochrona środowiska Dzień Ziemi już 22.04, w tym roku pod hasłem Planeta kontra tworzywa sztuczne
2024-04-17 | 01:00

Dzień Ziemi już 22.04, w tym roku pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne"

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi - święto ustanowione w 1970 roku, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i uświadamianie problemów ochrony środowiska. W tym roku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.