Komunikaty PR

Dlaczego Europa powinna przejść na narzędzia akumulatorowe?

2023-11-14  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. W obliczu globalnych wyzwań związanych z ochroną środowiska i zdrowia, nie tylko Polska, ale i cała Europa stoją przed koniecznością podjęcia zdecydowanych kroków w kierunku zminimalizowania emisji dwutlenku węgla i zanieczyszczenia hałasem. Badania opublikowane przez Kalifornijską Radę ds. Zasobów Powietrza ujawniają, że przez godzinę swojej pracy kosiarka spalinowa emituje tyle CO2, co samochód pokonujący 500 km. Dodatkowo, z danych WHO wynika, że ponad 20% populacji Unii Europejskiej jest zagrożone powikłaniami zdrowotnymi związanymi z głośnym otoczeniem. Przejście na narzędzia akumulatorowe przyczynia się do znacznej redukcji tych zagrożeń, poprawiając jednocześnie jakość życia mieszkańców.

W związku z narastającymi wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatu Europa mierzy się z koniecznością zminimalizowania emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Jednym z obszarów z dużym potencjałem na redukcję zanieczyszczeń jest sektor narzędzi wykorzystywanych w architekturze krajobrazu i tych służących do prac budowlanych. Tradycyjne rozwiązania napędzane paliwem, takie jak kosiarki, dmuchawy do liści czy pilarki łańcuchowe, stanowią źródło znaczącej emisji CO2 oraz hałasu, co negatywnie wpływa na jakość życia i zdrowie mieszkańców, pracowników, a także na stan środowiska. Przejście na zeroemisyjne i zdecydowanie cichsze narzędzia akumulatorowe stanowi istotny krok w kierunku zminimalizowania tych negatywnych skutków.

Godzina pracy kosiarki = 500 km jazdy samochodem

Narzędzia spalinowe emitują znaczne ilości dwutlenku węgla. Zastąpienie ich narzędziami akumulatorowymi, które pracują znacznie ciszej i nie emitują spalin stanowi logiczny krok naprzód. 

– Niepokojące dane opublikowane przez Kalifornijską Radę ds. Zasobów Powietrza dowodzą, że w czasie jednej godziny używania kosiarki spalinowej emitowane jest tyle CO2, co podczas jazdy samochodem osobowym przez niemal 500 km. Z kolei emisja dwutlenku węgla w ciągu godziny pracy spalinowej dmuchawy do liści jest porównywalna z przejechaniem 1770 km autem. Te obrazowe porównania dodatkowo podkreślają pilną potrzebę zmian w sektorze narzędzi – mówi Karol Omelan, Sales Manager Outdoor Power Equipment Milwaukee Poland.

Nadmierny hałas przy porządkowaniu zieleni

Narzędzia spalinowe charakteryzuje nie tylko emisja gazów cieplarnianych, ale również głośna praca, co jest szczególnie uciążliwe w obszarach miejskich. Hałas ten nie tylko zakłóca spokój i ciszę, ale może również prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak wzmożony stres, problemy z sercem, zaburzenia snu oraz uszkodzenie słuchu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała dane, według których aż ponad 20% populacji Unii Europejskiej jest zagrożone powikłaniami zdrowotnymi związanymi z hałasem.

– Wykorzystywane w takich sektorach, jak np. budownictwo, obróbka drewna czy arborystyka narzędzia spalinowe często generują hałas przekraczający dopuszczalną normę o 15 – 20 dB. Pracownicy mogą wygłuszyć szkodliwy hałas poprzez zastosowanie nauszników ochronnych, jednak ludzie i zwierzęta przebywający w pobliżu wykonywanych prac są w pełni narażeni na negatywne działanie zbyt głośnych dźwięków. Zastąpienie narzędzi spalinowych zeroemisyjnymi, cichszymi urządzeniami zasilanymi akumulatorowo jest istotnym krokiem w kierunku spokojnych i niezagrażających zdrowiu miejsc do życia – mówi Karol Omelan.

Ważna świadomość władz

Inicjatywy takie jak unijna Dyrektywa w Sprawie Hałasu Środowiskowego oraz pakiet „Gotowi na 55”podkreślają wagę zarządzania emisją gazów cieplarnianych oraz hałasem, jednocześnie pokazując skalę problemu na poziomie kontynentalnym. Jednak w swoich działaniach Komisja Europejska skupia się przede wszystkim na wpływie na środowisko transportu i energetyki pomijając kwestię narzędzi spalinowych. Problem został już dostrzeżony w Ameryce Północnej, gdzie stan California oraz pojedyncze miasta jak np. Brookline w stanie Massachusetts, wprowadziły zakaz używania dmuchaw i kosiarek spalinowych. Całkowity zakaz używania wszelkich narzędzi spalinowych został już wprowadzony w kanadyjskiej Ottawie i jest rozważany przez władze Toronto. 

Firmy specjalizujące się w produkcji narzędzi akumulatorowych, takie jak Milwaukee, stoją na czele zielonej transformacji. 

– Narzędzia akumulatorowe nie tylko zmniejszają emisję szkodliwych gazów, ale znacząco redukują hałas, co przekłada się na poprawę jakości życia zarówno profesjonalistów z nich korzystających, jak i mieszkańców. Takie rozwiązania nie ustępują swoim spalinowym odpowiednikom w wydajności pracy, zapewniając jednocześnie same korzyści. Istotnym jest chociażby fakt, że narzędzia akumulatorowe charakteryzują się niską wagą przekładającą się na większy komfort wykonywanych czynności – mówi Karol Omelan.

Europa ma szansę przewodniczyć globalnemu ruchowi w kierunku bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska pracy w sektorach wykorzystujących dzisiaj narzędzia spalinowe. Przez wybór rozwiązań elektrycznych możemy znacząco zredukować emisję dwutlenku węgla oraz hałasu, tworząc zdrowsze i bardziej zielone społeczeństwa. Konieczność przejścia na narzędzia akumulatorowe nie jest tylko kwestią odpowiedzialności ekologicznej, ale także praktycznym rozwiązaniem, które zaoferuje pracownikom i społeczeństwu komfort, wydajność oraz bezpieczniejsze środowisko do życia i pracy.

O Milwaukee

Milwaukee jest przodującym producentem elektronarzędzi Heavy Duty, przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1924 roku, marka Milwaukee jest liderem w branży elektronarzędzi zarówno pod względem trwałości, jak i wydajności. Koncentrując się m.in. na branży budowlanej, hydraulicznej, stolarskiej, dekarskiej i transportowej, marka oferuje najwyższej jakości rozwiązania technologiczne oparte na elastycznych platformach akumulatorowych M18, M12 oraz MX FUEL. Katalizatorem kolejnych innowacji Milwaukee od lat jest podnoszenie bezpieczeństwa i wydajności pracy profesjonalnego użytkownika, a także dążenie do stworzenia całkowicie bezprzewodowego środowiska pracy. Marka oferuje coraz większą ilość akumulatorowych alternatyw pozbawionych mankamentów rozwiązań napędzanych spalinowo, sieciowo bądź pneumatycznie. Bez kompromisów na mocy i wydajności, a także bez emisji spalin, konserwacji czy konieczności stosowania benzyny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Ochrona środowiska Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.