Dzień Ziemi - zaangażowanie linii Emirates w ochronę środowiska
Dzisiaj na całym świecie obchodzone jest 50-lecie Dnia Ziemi – coroczne święto, które jednoczy całą planetę, aby wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska. Podejmowanie wspólnych przedsięwzięć i globalnej odpowiedzialności za Ziemię ma na celu ochronę naszej planety nie tylko dziś, ale każdego dnia.
Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie, są świadome swojej odpowiedzialności za środowisko naturalne – operują jedną z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych flot samolotów, a także aktywnie pracują nad sposobami zmniejszenia zużycia zasobów, inwestując jednocześnie w ochronę dzikiej przyrody i naturalnych ekosystemów.
W ramach obchodów Dnia Ziemi linie Emirates przedstawiają swoje zaangażowanie w ochronę planety poprzez realizację wielu inicjatyw zrównoważonego biznesu.
Redukcja emisji spalin
- Emirates obsługuje jedną z najmłodszych flot samolotów szerokokadłubowych na świecie – jej średni wiek to 6,5 roku.
- Linie lotnicze dysponują kompleksowym programem oszczędzania paliwa, w ramach którego aktywnie ograniczane jest niepotrzebne spalanie paliwa i emisja spalin. Program opiera się na współpracy z dostawcami usług nawigacji lotniczych w celu stworzenia najbardziej efektywnego planu trasy dla każdego lotu.
- Linie Emirates wykorzystują innowacyjną technikę czyszczenia silników samolotowych pianą, co biorąc pod uwagę całą flotę, pomaga przewoźnikowi zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o ok. 200 ton rocznie.
- Emirates wykorzystują również technikę czyszczenia samolotów na sucho, oszczędzając w ten sposób 11 milionów litrów wody rocznie.
- Linie lotnicze zainwestowały również w systemy wykorzystujące energię słoneczną w dwóch głównych obiektach należących do Emirates w ZEA: w Centrum Konserwacji Silników Emirates Engine Maintenance Centre oraz w siedzibie działu Emirates Flight Catering. Szacuje się, że dzięki tym systemom ilość emitowanego przez linie dwutlenku węgla będzie mniejsza nawet o 3,8 mln kg rocznie.
Odpowiedzialna konsumpcja
- Każdy z 50 000 do 60 000 elementów wykorzystywanych podczas lotu Emirates pochodzi z przemyślanego i sprawdzonego źródła – od posiłków, poprzez kosmetyki i sprzęt bezpieczeństwa, aż po pościel.
- Na pokład linii Emirates zostały wprowadzone papierowe słomki, plastikowe mieszadełka do drinków zastąpiono drewnianymi, a zamiast plastikowych torebek do pakowania produktów zakupionych podczas lotu używane są papierowe zamienniki. Szacuje się, że dzięki tym inicjatywom uda się zmniejszyć liczbę jednorazowych produktów plastikowych na wysypiskach śmieci o 81,7 mln.
- W 2017 r. linie Emirates wprowadziły ekologiczne koce w klasie ekonomicznej, z których każdy jest wykonany z 28 plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. Dzięki tej inicjatywie na wysypiska śmieci nie trafi 88 mln plastikowych butelek.
Ochrona dzikiej przyrody
- Linie Emirates aktywnie wspierają ochronę szczególnie delikatnych siedlisk zwierząt od 1999 roku, kiedy w Dubaju powstał ośrodek Al Maha Desert Resort and Spa z rezerwatem ochrony fauny i flory pustynnej. Stał się on fundamentem utworzonego w 2003 r. rezerwatu Dubai Desert Conservation Reserve (DCCR).
- Emirates One & Only Wolgan Valley to jeden z pierwszych australijskich luksusowych ośrodków ochrony przyrody zbudowany w celu zminimalizowania zużycia energii i wody.
- Linie Emirates są zaangażowane w zwalczanie nielegalnego handlu gatunkami dzikiej fauny i flory. Prowadzą politykę „zero tolerancji” dla przewożenia zakazanych gatunków, trofeów myśliwskich czy innych przedmiotów związanych z nielegalną działalnością dotyczącą przyrody.
Szczęśliwego Dnia Ziemi 2020! Więcej na temat inicjatyw środowiskowych podejmowanych przez linie Emirates znajduje się na stronie emirates.com.
Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Plastikowe opakowania żywności dominują w europejskich marketach. 40 proc. z nich można usunąć lub zastąpić
65 proc. produktów spożywczych i napojów w europejskich supermarketach jest sprzedawanych w plastikowych opakowaniach. W Polsce ten odsetek jest podobny. Jak wynika z raportu DS Smith „Material Change Index”, w przypadku 40 proc. opakowań zawierających tworzywa sztuczne w Polsce, plastik można by wyeliminować, usuwając go całkowicie lub zastępując go zrównoważonymi alternatywami, np. tekturą czy opakowaniami biodegradowalnymi. W Polsce tylko 22 proc. firm spożywczych planuje w nadchodzącym roku zmiany w opakowaniach.
Transport
Ryanair rozbudowuje siatkę połączeń w Polsce. W tym roku linia planuje przewieźć niemal 20 mln pasażerów
Polska jest jednym z najważniejszym rynków dla Ryanaira. Irlandzka linia w letnim rozkładzie lotów na 2025 roku będzie obsługiwał ponad 300 tras, w tym 23 nowe kierunki, przede wszystkim na południe Europy. Rekordowy letni rozkład lotów Ryanair w Polsce będą obsługiwać 44 samoloty bazujące na polskich lotniskach. W tym roku, pierwszy raz w historii, przewoźnik oferuje ponad 20 milionów miejsc.
Polityka
M. Gosiewska: Na Białorusi znowu odbędą się pseudowybory. Należy zaostrzyć sankcje uderzające w reżim i firmy europejskie tam obecne
Alaksandr Łukaszenka rządzi Białorusią już 30 lat, 26 stycznia będzie się ubiegał o siódmą kadencję. W nadchodzących wyborach nie będzie niezależnych obserwatorów i demokratycznych kandydatów opozycji. Poprzednie wybory, w 2020 roku, zakończyły się masowymi protestami i olbrzymimi represjami, a w 2024 roku przybrały jeszcze na sile. – Tylko twarda i zdecydowana postawa jest w stanie zmienić sytuację u naszego wschodniego sąsiada – ocenia europosłanka Małgorzata Gosiewska.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.