Komunikaty PR

Forum Interesariuszy CBE JU już 6 grudnia w Brukseli

2023-11-29  |  15:00
Kontakt
Aneta Palińska
ITBC Communication

Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
info|itbc.pl| |info|itbc.pl
(+48) 22 250 49 10
https://www.itbcgroup.pl/

BRUKSELA, 28 listopada 2023 r. – Partnerstwo europejskie na rzecz biotechnologicznej Europy opartej na obiegu zamkniętym (Partnerstwo CBE), przedsięwzięcie o wartości 2 mld euro między Unią Europejską a Konsorcjum Bioprzemysłu (BIC), ogłasza długo oczekiwane Forum Interesariuszy 2023, które odbędzie się w dniach 6-7 grudnia br. w centralnie położonym i nowocześnie zaprojektowanym obiekcie The Egg w Brukseli.

Informacje o wydarzeniu: Podczas tego wydarzenia, którego tematem jest „Co dalej z europejskim sektorem biotechnologicznym?”, ponad 500 liderów branży, decydentów, naukowców i interesariuszy w dziedzinie biogospodarki zbierze się na dwudniowym forum poświęconym badaniu przyszłości gospodarki o obiegu zamkniętym w Europie. Na forum przedstawione zostaną znaczne postępy we wspieraniu konkurencyjnych branż biotechnologicznych o obiegu zamkniętym w całej Europie. Omówione zostaną także trzy kluczowe kwestie:

  1. Jak stymulować popyt na rozwiązania oparte na biotechnologii o obiegu zamkniętym?
  2. Jak ułatwić dostęp do finansowania w celu zwiększenia skali bioprodukcji o obiegu zamkniętym w Europie?
  3. Jakie badania i innowacje są potrzebne, aby utrzymać wiodącą pozycję Europy w sektorze bioproduktów w perspektywie średnioterminowej?

 

Uczestnicy będą dyskutować na te tematy podczas dziewięciu sesji i kilku warsztatów w ramach forum. Oprócz tego podczas wydarzenia odbędzie się wystawa prezentująca ponad 30 innowacyjnych rozwiązań opartych na biotechnologii, opracowanych w ramach projektów finansowanych przez Partnerstwo CBE.

 

Najważniejsze informacje

  • Podczas sesji plenarnych i równoległych ponad 60 liderów przemysłu, decydentów politycznych i wiodących naukowców omówi wyzwania i możliwości sektora w kontekście europejskich celów zrównoważonego rozwoju.
  • W trakcie wydarzenia zaprezentowana zostanie wystawa przełomowych rozwiązań opartych na biotechnologiach opracowanych dzięki finansowaniu Partnerstwa CBE.
  • Program, w tym spis prelegentów i sesji, jest dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

 

Wpływ Partnerstwa CBE na gospodarkę opartą na biotechnologii: Partnerstwo na rzecz biotechnologicznej Europy opartej na obiegu zamkniętym odegrało kluczową rolę w rozwoju biogospodarki o obiegu zamkniętym w Europie, przyczyniając się do zrównoważonej modernizacji przemysłu i dekarbonizacji. Godne uwagi osiągnięcia obejmują finansowanie 16 innowacyjnych biorafinerii na skalę przemysłową w całej Europie, stymulowanie wzrostu gospodarczego w regionach oraz wspieranie różnych beneficjentów, w tym małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Model partnerstwa publiczno-prywatnego Partnerstwa CBE skutecznie przyciągało inwestycje, a każde euro finansowania publicznego wygenerowało 2,80 euro inwestycji prywatnych.

Wzmocnienie lokalnych gospodarek: Projekty finansowane przez Partnerstwo CBE, takie jak SCALE i PLENITUDE, stanowią przykład działań na rzecz tworzenia lokalnych łańcuchów dostaw i ożywienia gospodarek wiejskich. Dzięki współpracy z lokalnymi rolnikami i społecznościami projekty finansowane przez Partnerstwo CBE przyczyniają się do zrównoważonego wykorzystania biomasy, dywersyfikacji strumieni dochodów dla producentów pierwotnych oraz tworzenia zielonych miejsc pracy wymagających wysokich kwalifikacji. Poznaj historie projektów finansowanych przez Partnerstwo  CBE – dowiedz się, jaki jest ich wkład w zrównoważony rozwój UE, począwszy od produkcji białka roślinnego, poprzez zrewolucjonizowanie zrównoważonej produkcji tekstyliów, aż po przekształcanie odpadów miejskich w nowe bioprodukty.

Europejski Zielony Ład: Działania Partnerstwa CBE są zgodne z celami Europejskiego Zielonego Ładu, wspierając przejście na gospodarkę niskoemisyjną poprzez zrównoważoną biogospodarkę o obiegu zamkniętym opartą na zasobach odnawialnych. Projekty finansowane przez Partnerstwo CBE mają znaczący wpływ na zmniejszenie ilości odpadów i odejście od zasobów opartych na paliwach kopalnych, co jest zgodne z zobowiązaniem Europy do tego, by do 2050 r. stać się pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu.

Nicoló Giacomuzzi-Moore, p.o. dyrektora wykonawczego Partnerstwa CBE stwierdził:

„Pierwsze Forum Interesariuszy Partnerstwa  CBE będzie dla środowiska biogospodarki ważnym spotkaniem i przestrzenią do podsumowania dotychczasowych osiągnięć oraz omówienia przyszłości europejskiego sektora bioprzemysłu. Ten stale rozwijający się sektor nieustannie udowadnia, że przyczynia się do realizacji kluczowych europejskich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, takich jak np. ograniczenie emisji CO2, zazielenienie procesów przemysłowych, ograniczenie odpadów, gospodarka o obiegu zamkniętym, autonomia strategiczna, tworzenie miejsc pracy czy ożywienie gospodarek wiejskich. Podczas dwóch dni forum będziemy śledzić perspektywę naszych interesariuszy, wsłuchiwać się w stojące przed nimi wyzwania oraz wspólnie podkreślać możliwości i potrzeby tego sektora na nadchodzące lata. Nadszedł czas, by jako wspólnota przedyskutować, w jaki sposób możemy w pełni wykorzystać potencjał europejskiej biogospodarki i co jest potrzebne, aby tego dokonać”.

Szczegóły rejestracji: Rejestracja na Forum Interesariuszy jest bezpłatna i obowiązkowa.

Przyłącz się do rozmowy: Zapoznaj się z informacjami na temat wydarzenia i przyłącz się do dyskusji w mediach społecznościowych korzystając z hasztaga #CBESF23.

Dane kontaktowe: W celu uzyskania dalszych informacji lub przeprowadzenia wywiadów skontaktuj się z Eliną Zicmane – specjalistką ds. komunikacji Partnerstwa CBE: press@cbe.europa.eu; +32 4 70 89 42 01.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Co Polacy wiedzą o bateriach i jak sobie radzą z ich segregacją? - nowy raport Biuro prasowe
2024-02-16 | 15:00

Co Polacy wiedzą o bateriach i jak sobie radzą z ich segregacją? - nowy raport

Wiedza o bateriach bardziej na minus niż na plus. Polacy i selektywna zbiórka   Baterii używamy codziennie z coraz większą częstotliwością. Znajdziemy je w naszych
Ochrona środowiska P&G inspiruje do troski o środowisko
2024-01-31 | 16:00

P&G inspiruje do troski o środowisko

Zmiany klimatu są nieuchronne, a ich wpływ na przyszłość planety coraz większy. Wiedzą o tym konsumenci, którzy są coraz bardziej skłonni do zmiany zachowań, aby spowolnić ten
Ochrona środowiska Polacy chcą bardziej zrównoważonych podróży służbowych
2024-01-24 | 09:30

Polacy chcą bardziej zrównoważonych podróży służbowych

Aż 3/4 Polaków bierze pod uwagę zrównoważony transport podczas podróży służbowych — tak wynika z raportu „Transport naziemny w Europie” FREENOW For

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Coraz gorsza kondycja psychiczna polskich nastolatków. Szkoły potrzebują narzędzi, żeby reagować na depresję i kryzysowe sytuacje

Stan psychiczny dzieci i młodzieży w Polsce się pogarsza. – W polskich szkołach brakuje psychologów, często też wrażliwości i wsparcia. A jeśli dziecko nie będzie mieć go w domu, to tym bardziej powinno mieć je w szkole – mówi Barbara Nowacka, ministra edukacji. – Statystyki pokazują, że w Polsce na depresję cierpi 2 proc. dzieci w wieku 6–12 lat i aż 20 proc. w grupie młodzieńczej – mówi Katarzyna Dubno, członkini zarządu Fundacji Adamed. Na te niepokojące dane w ostatnich latach wpłynęły m.in. izolacja spowodowana pandemią, sytuacja geopolityczna zaburzająca poczucie bezpieczeństwa. To dodatkowo nakłada się na sytuacje kryzysowe w domu czy szkole. Fundacja Adamed nawiązała współpracę z ekspertami serwisu Życie warte jest rozmowy, a efektem tego partnerstwa program Wspierająca Szkoła, którego celem jest profilaktyka zachowań samobójczych.

Zagranica

Dwa lata po wybuchu wojny zainteresowanie Polaków pomocą dla Ukraińców jest dużo mniejsze. Potrzeby się zmieniły, ale wciąż są poważne

Po dwóch latach wojny w Ukrainie zainteresowanie Polaków pomaganiem jest dużo mniejsze niż na początku konfliktu. Jednak ta pomoc wciąż jest bardzo potrzebna, ponieważ z każdym dniem rośnie liczba poszkodowanych i strat wywołanych wojną, a w Polsce nadal pozostaje około miliona ukraińskich uchodźców. – Istotnym wyzwaniem są w tej chwili zagadnienia związane z ich integracją. Koncentrujemy się też na pomocy tym uchodźcom z Ukrainy, którzy są osobami naprawdę potrzebującymi, czyli na matkach samotnie wychowujących kilkoro dzieci, osobach starszych czy z niepełnosprawnościami – mówi Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Firma

Polski rynek IT cierpi na niedobór specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Podnoszenie kompetencji cyfrowych kobiet mogłoby częściowo zaradzić tym brakom

Branża IT, która cierpi na niedobór pracowników, wciąż ma słabą reprezentację kobiet. 40 proc. respondentek podkreśla, że ich firmy w ogóle nie zatrudniają kobiet w działach IT, a tylko 15,5 proc. wskazuje, że kobiety zajmują w nich stanowiska kierownicze lub zarządzające – wynika z badania „Wyzwania kobiet w zakresie cyfryzacji i bezpieczeństwa cyfrowego”. Czynnikiem, który mógłby zwiększyć udział kobiet na tym rynku jest podnoszenie ich kompetencji cyfrowych i szkolenia umożliwiające przebranżowienie. Bez tego trudno będzie spełnić cel z rządowego programu, by do końca dekady co trzeci pracownik na rynku ICT był kobietą. Szczególnie ważnym obszarem takich działań powinno być cyberbezpieczeństwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.