Forum Interesariuszy CBE JU już 6 grudnia w Brukseli
ITBC Communication
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
info|itbc.pl| |info|itbc.pl
(+48) 22 250 49 10
https://www.itbcgroup.pl/
BRUKSELA, 28 listopada 2023 r. – Partnerstwo europejskie na rzecz biotechnologicznej Europy opartej na obiegu zamkniętym (Partnerstwo CBE), przedsięwzięcie o wartości 2 mld euro między Unią Europejską a Konsorcjum Bioprzemysłu (BIC), ogłasza długo oczekiwane Forum Interesariuszy 2023, które odbędzie się w dniach 6-7 grudnia br. w centralnie położonym i nowocześnie zaprojektowanym obiekcie The Egg w Brukseli.
Informacje o wydarzeniu: Podczas tego wydarzenia, którego tematem jest „Co dalej z europejskim sektorem biotechnologicznym?”, ponad 500 liderów branży, decydentów, naukowców i interesariuszy w dziedzinie biogospodarki zbierze się na dwudniowym forum poświęconym badaniu przyszłości gospodarki o obiegu zamkniętym w Europie. Na forum przedstawione zostaną znaczne postępy we wspieraniu konkurencyjnych branż biotechnologicznych o obiegu zamkniętym w całej Europie. Omówione zostaną także trzy kluczowe kwestie:
- Jak stymulować popyt na rozwiązania oparte na biotechnologii o obiegu zamkniętym?
- Jak ułatwić dostęp do finansowania w celu zwiększenia skali bioprodukcji o obiegu zamkniętym w Europie?
- Jakie badania i innowacje są potrzebne, aby utrzymać wiodącą pozycję Europy w sektorze bioproduktów w perspektywie średnioterminowej?
Uczestnicy będą dyskutować na te tematy podczas dziewięciu sesji i kilku warsztatów w ramach forum. Oprócz tego podczas wydarzenia odbędzie się wystawa prezentująca ponad 30 innowacyjnych rozwiązań opartych na biotechnologii, opracowanych w ramach projektów finansowanych przez Partnerstwo CBE.
Najważniejsze informacje
- Podczas sesji plenarnych i równoległych ponad 60 liderów przemysłu, decydentów politycznych i wiodących naukowców omówi wyzwania i możliwości sektora w kontekście europejskich celów zrównoważonego rozwoju.
- W trakcie wydarzenia zaprezentowana zostanie wystawa przełomowych rozwiązań opartych na biotechnologiach opracowanych dzięki finansowaniu Partnerstwa CBE.
- Program, w tym spis prelegentów i sesji, jest dostępny na stronie internetowej wydarzenia.
Wpływ Partnerstwa CBE na gospodarkę opartą na biotechnologii: Partnerstwo na rzecz biotechnologicznej Europy opartej na obiegu zamkniętym odegrało kluczową rolę w rozwoju biogospodarki o obiegu zamkniętym w Europie, przyczyniając się do zrównoważonej modernizacji przemysłu i dekarbonizacji. Godne uwagi osiągnięcia obejmują finansowanie 16 innowacyjnych biorafinerii na skalę przemysłową w całej Europie, stymulowanie wzrostu gospodarczego w regionach oraz wspieranie różnych beneficjentów, w tym małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Model partnerstwa publiczno-prywatnego Partnerstwa CBE skutecznie przyciągało inwestycje, a każde euro finansowania publicznego wygenerowało 2,80 euro inwestycji prywatnych.
Wzmocnienie lokalnych gospodarek: Projekty finansowane przez Partnerstwo CBE, takie jak SCALE i PLENITUDE, stanowią przykład działań na rzecz tworzenia lokalnych łańcuchów dostaw i ożywienia gospodarek wiejskich. Dzięki współpracy z lokalnymi rolnikami i społecznościami projekty finansowane przez Partnerstwo CBE przyczyniają się do zrównoważonego wykorzystania biomasy, dywersyfikacji strumieni dochodów dla producentów pierwotnych oraz tworzenia zielonych miejsc pracy wymagających wysokich kwalifikacji. Poznaj historie projektów finansowanych przez Partnerstwo CBE – dowiedz się, jaki jest ich wkład w zrównoważony rozwój UE, począwszy od produkcji białka roślinnego, poprzez zrewolucjonizowanie zrównoważonej produkcji tekstyliów, aż po przekształcanie odpadów miejskich w nowe bioprodukty.
Europejski Zielony Ład: Działania Partnerstwa CBE są zgodne z celami Europejskiego Zielonego Ładu, wspierając przejście na gospodarkę niskoemisyjną poprzez zrównoważoną biogospodarkę o obiegu zamkniętym opartą na zasobach odnawialnych. Projekty finansowane przez Partnerstwo CBE mają znaczący wpływ na zmniejszenie ilości odpadów i odejście od zasobów opartych na paliwach kopalnych, co jest zgodne z zobowiązaniem Europy do tego, by do 2050 r. stać się pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu.
Nicoló Giacomuzzi-Moore, p.o. dyrektora wykonawczego Partnerstwa CBE stwierdził:
„Pierwsze Forum Interesariuszy Partnerstwa CBE będzie dla środowiska biogospodarki ważnym spotkaniem i przestrzenią do podsumowania dotychczasowych osiągnięć oraz omówienia przyszłości europejskiego sektora bioprzemysłu. Ten stale rozwijający się sektor nieustannie udowadnia, że przyczynia się do realizacji kluczowych europejskich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, takich jak np. ograniczenie emisji CO2, zazielenienie procesów przemysłowych, ograniczenie odpadów, gospodarka o obiegu zamkniętym, autonomia strategiczna, tworzenie miejsc pracy czy ożywienie gospodarek wiejskich. Podczas dwóch dni forum będziemy śledzić perspektywę naszych interesariuszy, wsłuchiwać się w stojące przed nimi wyzwania oraz wspólnie podkreślać możliwości i potrzeby tego sektora na nadchodzące lata. Nadszedł czas, by jako wspólnota przedyskutować, w jaki sposób możemy w pełni wykorzystać potencjał europejskiej biogospodarki i co jest potrzebne, aby tego dokonać”.
Szczegóły rejestracji: Rejestracja na Forum Interesariuszy jest bezpłatna i obowiązkowa.
Przyłącz się do rozmowy: Zapoznaj się z informacjami na temat wydarzenia i przyłącz się do dyskusji w mediach społecznościowych korzystając z hasztaga #CBESF23.
Dane kontaktowe: W celu uzyskania dalszych informacji lub przeprowadzenia wywiadów skontaktuj się z Eliną Zicmane – specjalistką ds. komunikacji Partnerstwa CBE: press@cbe.europa.eu; +32 4 70 89 42 01.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.