MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Ecolab wprowadził na polski rynek nową linię zrównoważonych środków do czyszczenia powierzchni, podłóg i pomieszczeń sanitarnych. Skoncentrowane formuły produktów i koncepcje opakowań MAXX Plus w połączeniu z systemem dozującym mają zapewnić całkowite bezpieczeństwo użytkowania, brak strat produktu oraz mierzalną redukcję odpadów opakowaniowych, plastiku i emisji CO2.
MAXX Plus to odpowiedź na potrzeby firm z branży czystości, HoReCa i Facility Management, które chcą ograniczyć wpływ działalności biznesowej na środowisko i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Środki czystości z linii MAXX Plus dostępne są w formie wydajnych koncentratów, skutecznych przy stężeniu od 0,1% i przeznaczonych do stosowania w butelkach dozujących wielokrotnego napełniania. Rozwiązanie to ma na celu redukcję odpadów i plastiku. Mobilne dozowniki wyposażone zostały w specjalny adapter, zapewniający łatwe napełnianie bez strat produktu i eliminujący ryzyko kontaktu koncentratu ze skórą. Koncentraty dostarczane są w lekkich, bo ważących zaledwie 32 g, kwadratowych butelkach uzupełniających, w pełni nadających się do recyklingu. Waga i ergonomiczny kształt opakowań pozwalają znacząco ograniczyć potrzebną przestrzeń magazynową i liczbę transportów. Na jednej palecie mieści się bowiem 34% więcej produktów w porównaniu do standardowych opakowań o tej samej pojemności.
Linia MAXX Plus składa się z trzech produktów: uniwersalnego środka czyszczącego - MAXX BRIAL Plus, sanitarnego środka czyszczącego – MAXX INTO Plus oraz środka czyszczącego o właściwościach nawilżających – MAXX MAGIC Plus. Wszystkie produkty posiadają certyfikat EU Ecolabel i nie wymagają stosowania dodatkowych środków ochrony indywidualnej.
- Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju opiera się na rozwiązaniach bazujących na nauce i licznych badaniach laboratoryjnych, prowadzonych po to, aby dostarczać niezawodne środki do mycia i dezynfekcji, bezpieczne dla ludzi i planety. Linia MAXX Plus to nie tylko udoskonalone formuły koncentratów, ale też koncepcje opakowań zgodne z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego. To jednak nie wszystko. Dzięki raportom, analizom i kalkulacjom eROI nasi konsultanci pomagają firmom mierzyć oszczędności środowiskowe, co jest niezbędne przy składaniu sprawozdań ESG – tłumaczy Aneta Krupa, Marketing Manager segmentu Facility Care i Hospitality w Ecolab.
Warto przypomnieć, że unijna dyrektywa o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) obliguje na razie jedynie największe spółki i grupy kapitałowe do raportowania działań z zakresu ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Jednak do tego grona mają stopniowo dołączać kolejne grupy firm, a te które zostały objęte nowymi przepisami, mogą wymagać przestrzegania standardów ESG i wdrożenia zrównoważonych praktyk również od swoich dostawców i kontrahentów.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.