Komunikaty PR

MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO

2024-08-22  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Ecolab wprowadził na polski rynek nową linię zrównoważonych środków do czyszczenia powierzchni, podłóg i pomieszczeń sanitarnych. Skoncentrowane formuły produktów i koncepcje opakowań MAXX Plus w połączeniu z systemem dozującym mają zapewnić całkowite bezpieczeństwo użytkowania, brak strat produktu oraz mierzalną redukcję odpadów opakowaniowych, plastiku i emisji CO2.

 

MAXX Plus to odpowiedź na potrzeby firm z branży czystości, HoReCa i Facility Management, które chcą ograniczyć wpływ działalności biznesowej na środowisko i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Środki czystości z linii MAXX Plus dostępne są w formie wydajnych koncentratów, skutecznych przy stężeniu od 0,1% i przeznaczonych do stosowania w butelkach dozujących wielokrotnego napełniania. Rozwiązanie to ma na celu redukcję odpadów i plastiku. Mobilne dozowniki wyposażone zostały w specjalny adapter, zapewniający łatwe napełnianie bez strat produktu i eliminujący ryzyko kontaktu koncentratu ze skórą. Koncentraty dostarczane są w lekkich, bo ważących zaledwie 32 g, kwadratowych butelkach uzupełniających, w pełni nadających się do recyklingu. Waga i ergonomiczny kształt opakowań pozwalają znacząco ograniczyć potrzebną przestrzeń magazynową i liczbę transportów. Na jednej palecie mieści się bowiem 34% więcej produktów w porównaniu do standardowych opakowań o tej samej pojemności.

 

Linia MAXX Plus składa się z trzech produktów: uniwersalnego środka czyszczącego - MAXX BRIAL Plus, sanitarnego środka czyszczącego  – MAXX INTO Plus oraz środka czyszczącego o właściwościach nawilżających – MAXX MAGIC Plus. Wszystkie produkty posiadają certyfikat EU Ecolabel i nie wymagają stosowania dodatkowych środków ochrony indywidualnej.

- Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju opiera się na rozwiązaniach bazujących na nauce i licznych badaniach laboratoryjnych, prowadzonych po to, aby dostarczać niezawodne środki do mycia i dezynfekcji, bezpieczne dla ludzi i planety. Linia MAXX Plus to nie tylko udoskonalone formuły koncentratów, ale też koncepcje opakowań zgodne z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego. To jednak nie wszystko. Dzięki raportom, analizom i kalkulacjom eROI nasi konsultanci pomagają firmom mierzyć oszczędności środowiskowe, co jest niezbędne przy składaniu sprawozdań ESG – tłumaczy Aneta Krupa, Marketing Manager segmentu Facility Care i Hospitality w Ecolab.

 

Warto przypomnieć, że unijna dyrektywa o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) obliguje na razie jedynie największe spółki i grupy kapitałowe do raportowania działań z zakresu ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Jednak do tego grona mają stopniowo dołączać kolejne grupy firm, a te które zostały objęte nowymi przepisami, mogą wymagać przestrzegania standardów ESG i wdrożenia zrównoważonych praktyk również od swoich dostawców i kontrahentów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną Biuro prasowe
2024-07-11 | 14:00

Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną

Amazon, globalny lider w dziedzinie technologii i handlu elektronicznego, już w 2023 r. zasilał całą swoją globalną działalność – w tym centra danych, budynki
Ochrona środowiska Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w
Ochrona środowiska Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3
2024-06-21 | 10:20

Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3

Grupa Kingfisher oraz Castorama Polska ogłosiły nowe, ambitne cele dekarbonizacyjne w zakresie 3, które mają na celu dalszą redukcję emisji CO2 w ramach ich działań na rzecz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.