MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Ecolab wprowadził na polski rynek nową linię zrównoważonych środków do czyszczenia powierzchni, podłóg i pomieszczeń sanitarnych. Skoncentrowane formuły produktów i koncepcje opakowań MAXX Plus w połączeniu z systemem dozującym mają zapewnić całkowite bezpieczeństwo użytkowania, brak strat produktu oraz mierzalną redukcję odpadów opakowaniowych, plastiku i emisji CO2.
MAXX Plus to odpowiedź na potrzeby firm z branży czystości, HoReCa i Facility Management, które chcą ograniczyć wpływ działalności biznesowej na środowisko i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Środki czystości z linii MAXX Plus dostępne są w formie wydajnych koncentratów, skutecznych przy stężeniu od 0,1% i przeznaczonych do stosowania w butelkach dozujących wielokrotnego napełniania. Rozwiązanie to ma na celu redukcję odpadów i plastiku. Mobilne dozowniki wyposażone zostały w specjalny adapter, zapewniający łatwe napełnianie bez strat produktu i eliminujący ryzyko kontaktu koncentratu ze skórą. Koncentraty dostarczane są w lekkich, bo ważących zaledwie 32 g, kwadratowych butelkach uzupełniających, w pełni nadających się do recyklingu. Waga i ergonomiczny kształt opakowań pozwalają znacząco ograniczyć potrzebną przestrzeń magazynową i liczbę transportów. Na jednej palecie mieści się bowiem 34% więcej produktów w porównaniu do standardowych opakowań o tej samej pojemności.
Linia MAXX Plus składa się z trzech produktów: uniwersalnego środka czyszczącego - MAXX BRIAL Plus, sanitarnego środka czyszczącego – MAXX INTO Plus oraz środka czyszczącego o właściwościach nawilżających – MAXX MAGIC Plus. Wszystkie produkty posiadają certyfikat EU Ecolabel i nie wymagają stosowania dodatkowych środków ochrony indywidualnej.
- Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju opiera się na rozwiązaniach bazujących na nauce i licznych badaniach laboratoryjnych, prowadzonych po to, aby dostarczać niezawodne środki do mycia i dezynfekcji, bezpieczne dla ludzi i planety. Linia MAXX Plus to nie tylko udoskonalone formuły koncentratów, ale też koncepcje opakowań zgodne z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego. To jednak nie wszystko. Dzięki raportom, analizom i kalkulacjom eROI nasi konsultanci pomagają firmom mierzyć oszczędności środowiskowe, co jest niezbędne przy składaniu sprawozdań ESG – tłumaczy Aneta Krupa, Marketing Manager segmentu Facility Care i Hospitality w Ecolab.
Warto przypomnieć, że unijna dyrektywa o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) obliguje na razie jedynie największe spółki i grupy kapitałowe do raportowania działań z zakresu ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Jednak do tego grona mają stopniowo dołączać kolejne grupy firm, a te które zostały objęte nowymi przepisami, mogą wymagać przestrzegania standardów ESG i wdrożenia zrównoważonych praktyk również od swoich dostawców i kontrahentów.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Klątwa jednorazowego plastiku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.