Komunikaty PR

Nobilia Partnerem Zielonego Funduszu dla Warszawy

2023-09-11  |  13:00
Biuro prasowe

Nasadzenia krzewów nad obwodnicą

Sfinansowanie fragmentu większej całości – na takie działania we współpracy z Zielonym Funduszem dla Warszawy zdecydowała się Nobilia, marka, która od lat realizuje szereg działań z zakresu CSR. Tym razem Nobilia włączy się w nasadzenia zieleni niskiej, czyli krzewów, na terenie stolicy. 

Troska o planetę i jej zieloną przyszłość jest nam bliska od lat, dlatego z radością weszliśmy we współpracę z Zarządem Zieleni. Cieszymy się, że możemy realnie wesprzeć zieleń w naszym mieście, włączając się tym samym w tworzenie lepszego, zdrowszego środowiska w naszym otoczeniu – komentuje Anna Garmada, właścicielka marki Nobilia.

Inwestycja związana jest z parkiem linearnym powstającym nad Południową Obwodnicą Warszawy (POW) na Ursynowie. Jak wskazują przedstawiciele Zarządu Zieleni m.st. Warszawy – jest to flagowa inwestycja, która już wkrótce się rozpocznie, ponieważ jesienią ruszają prace o charakterze budowlanym. Nasadzenia zaś planowane są na wiosnę 2024 r.

W walce o zieloną przyszłość

Współpraca z Zielonym Funduszem dla Warszawy to nie pierwszy krok Nobilii w kierunku zielonej przyszłości. Marka już kolejny rok aktywnie włącza się w nasadzanie drzew w ramach współpracy z fundacją Las na Zawsze, a także wprowadza ciekawe ekorozwiązania w innych obszarach swojej działalności, w tym: oferowanie certyfikowanych produktów gourmet food z czystymi składami i krótką etykietą, stosowanie przyjaznych dla środowiska opakowań i wypełniaczy, dostarczanie produktów w sposób neutralny dla środowiska, minimalizowanie odpadów produkcyjnych czy korzystanie w 100% z zielonej energii. Więcej informacji o zrównoważonej działalności marki znaleźć można na stronie: www.nobilia.pl/pl/content/zrownowazona-produkcja. 

Choć w ramach współpracy z Zielonym Funduszem dla Warszawy Nobilia realizuje nasadzenia krzewów, to możliwości jest znacznie więcej. Firmy mają możliwość adopcji terenów zieleni, zagospodarowania przestrzeni miejskiej czy realizacji projektów wspierających różnorodność biologiczną w mieście oraz edukację przyrodniczą. Wspierając Fundusz, firmy pomagają zapobiegać skutkom zmian klimatycznych, o których coraz częściej alarmują eksperci

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.