Komunikaty PR

Nowa twarz w Amest Otwock. Lisa Scoccimarro pokieruje projektami społecznymi

2023-07-14  |  12:30
Biuro prasowe

Amest Otwock – spółka działająca w branży gospodarowania odpadami – wzmacnia swój zespół.  21 czerwca 2023 r. prokurentem Amest Sp. z o.o., będącej właścicielem większościowym polsko-włoskiej firmy, została Lisa Scoccimarro. To doświadczona managerka, mająca bogate portfolio zrealizowanych projektów społecznych we Włoszech.

Lisa Scoccimarro w Amest Sp. z o.o. i w powiązanej z nią Amest Otwock Sp. z o.o. będzie odpowiedzialna za działania związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Ekspertka została wybrana także na stanowisko prokurenta Amest Sp. z o.o., co pozwoli jej brać aktywny udział działalności spółki na rynku polskim. Dodatkowo, obecność Lisy Scoccimarro w strukturach firmy pozwoli na wzmocnienie inicjatyw edukacyjnych prowadzonych pod hasłem Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Jestem szczęśliwa, że właśnie dołączam do drużyny Amest. Zdobyte w poprzednich latach doświadczenia, m.in. związane z zarządzaniem projektami społecznymi partii Bracia Włosi w regionie, chcę przełożyć na działania Akademii Ekologicznej oraz całej spółki. Dotychczasowe działania ekologiczne Akademii są doskonałą podbudową i motywacją do wdrażania kolejnych, innowacyjnych projektów. Z kolei funkcjonujące w zgodzie z restrykcyjnymi wymaganiami środowiskowymi składowisko Amest Otwock, wraz z istniejącą i ciągle rozbudowywaną bazą dydaktyczną, jest doskonałym miejscem do przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom oraz świetnym przykładem sukcesywnej rekultywacji – mówi Lisa Scoccimarro, prokurent Amest Sp. z o.o. i nowa liderka Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Amest Otwock, w ramach Akademii Ekologicznej, w minionych latach zrealizowała wiele inicjatyw edukacyjnych, ekologicznych, a także społecznych. Wśród nich można wymienić takie akcje jak „Amest dla Pszczół” (przekazanie mieszkańcom Otwocka roślin miododajnych), „Amest dla Ziemi” (w ramach inicjatywy do otwocczan trafiło kilkaset drzew) czy merytoryczne wsparcie projektu „Z upcyklingiem w przyszłość. Upcykling w oparach bluesa”. Amest Otwock i jej Akademia uczestniczy również od lat w organizowanym corocznie przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku Pikniku Naukowym. Z kolei na ścieżce ekologicznej, znajdującej na terenie składowiska Amest Otwock, organizowane są cykliczne warsztaty ekologiczno-pszczelarskie dla dzieci.

Amest Otwock wspiera i tworzy nowe inicjatywy ekologiczne. Nasze działania są skierowane głównie do dzieci i młodzieży, bo wierzymy, że to właśnie oni i ich edukacja w zakresie szacunku do natury jest najważniejsza. Od nich zależy nasza przyszłość. Dlatego cieszę się, że nasz zespół wzmacnia moja córka – Lisa Scoccimarro, która nie tylko ma wielkie doświadczenie w prowadzeniu inicjatyw proekologicznych, ale też w niezwykły, kreatywny sposób potrafi zaangażować młodych ludzi do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock.

W niedawnych warsztatach, przeprowadzonych w ramach Akademii Ekologicznej Amest Otwock (10 i 14 lipca), wzięły udział dzieci z Ukrainy, które przebywają na letnim wypoczynku w powiecie otwockim oraz uczestnicy półkolonii letnich, organizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku. Tylko z organizowanych w lipcu zajęć skorzystało ponad 100 dzieci.

***

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania Biuro prasowe
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w
Ochrona środowiska Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3
2024-06-21 | 10:20

Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3

Grupa Kingfisher oraz Castorama Polska ogłosiły nowe, ambitne cele dekarbonizacyjne w zakresie 3, które mają na celu dalszą redukcję emisji CO2 w ramach ich działań na rzecz
Ochrona środowiska Niebezpieczne Pompy Ciepła: UOKiK Ostrzega Przed Wadliwymi Produktami
2024-06-19 | 01:00

Niebezpieczne Pompy Ciepła: UOKiK Ostrzega Przed Wadliwymi Produktami

Polski rynek pomp ciepła został zalany produktami z Azji, które nie spełniają europejskich norm jakości. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) niedawno zatrzymał na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.