Nowa twarz w Amest Otwock. Lisa Scoccimarro pokieruje projektami społecznymi
Amest Otwock – spółka działająca w branży gospodarowania odpadami – wzmacnia swój zespół. 21 czerwca 2023 r. prokurentem Amest Sp. z o.o., będącej właścicielem większościowym polsko-włoskiej firmy, została Lisa Scoccimarro. To doświadczona managerka, mająca bogate portfolio zrealizowanych projektów społecznych we Włoszech.
Lisa Scoccimarro w Amest Sp. z o.o. i w powiązanej z nią Amest Otwock Sp. z o.o. będzie odpowiedzialna za działania związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Ekspertka została wybrana także na stanowisko prokurenta Amest Sp. z o.o., co pozwoli jej brać aktywny udział działalności spółki na rynku polskim. Dodatkowo, obecność Lisy Scoccimarro w strukturach firmy pozwoli na wzmocnienie inicjatyw edukacyjnych prowadzonych pod hasłem Akademii Ekologicznej Amest Otwock.
– Jestem szczęśliwa, że właśnie dołączam do drużyny Amest. Zdobyte w poprzednich latach doświadczenia, m.in. związane z zarządzaniem projektami społecznymi partii Bracia Włosi w regionie, chcę przełożyć na działania Akademii Ekologicznej oraz całej spółki. Dotychczasowe działania ekologiczne Akademii są doskonałą podbudową i motywacją do wdrażania kolejnych, innowacyjnych projektów. Z kolei funkcjonujące w zgodzie z restrykcyjnymi wymaganiami środowiskowymi składowisko Amest Otwock, wraz z istniejącą i ciągle rozbudowywaną bazą dydaktyczną, jest doskonałym miejscem do przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom oraz świetnym przykładem sukcesywnej rekultywacji – mówi Lisa Scoccimarro, prokurent Amest Sp. z o.o. i nowa liderka Akademii Ekologicznej Amest Otwock.
Amest Otwock, w ramach Akademii Ekologicznej, w minionych latach zrealizowała wiele inicjatyw edukacyjnych, ekologicznych, a także społecznych. Wśród nich można wymienić takie akcje jak „Amest dla Pszczół” (przekazanie mieszkańcom Otwocka roślin miododajnych), „Amest dla Ziemi” (w ramach inicjatywy do otwocczan trafiło kilkaset drzew) czy merytoryczne wsparcie projektu „Z upcyklingiem w przyszłość. Upcykling w oparach bluesa”. Amest Otwock i jej Akademia uczestniczy również od lat w organizowanym corocznie przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku Pikniku Naukowym. Z kolei na ścieżce ekologicznej, znajdującej na terenie składowiska Amest Otwock, organizowane są cykliczne warsztaty ekologiczno-pszczelarskie dla dzieci.
– Amest Otwock wspiera i tworzy nowe inicjatywy ekologiczne. Nasze działania są skierowane głównie do dzieci i młodzieży, bo wierzymy, że to właśnie oni i ich edukacja w zakresie szacunku do natury jest najważniejsza. Od nich zależy nasza przyszłość. Dlatego cieszę się, że nasz zespół wzmacnia moja córka – Lisa Scoccimarro, która nie tylko ma wielkie doświadczenie w prowadzeniu inicjatyw proekologicznych, ale też w niezwykły, kreatywny sposób potrafi zaangażować młodych ludzi do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock.
W niedawnych warsztatach, przeprowadzonych w ramach Akademii Ekologicznej Amest Otwock (10 i 14 lipca), wzięły udział dzieci z Ukrainy, które przebywają na letnim wypoczynku w powiecie otwockim oraz uczestnicy półkolonii letnich, organizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku. Tylko z organizowanych w lipcu zajęć skorzystało ponad 100 dzieci.
***
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.