Nowy Zarząd PLGBC
W dniu 29 czerwca br. odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Na trzyletnią kadencję powołano nowego Prezydenta oraz Zarząd stowarzyszenia, a także Komisję Rewizyjną.
Na stanowisko Prezydenta PLGBC wybrano Marcina Gawrońskiego, Dyrektora Działu Budownictwa Ekologicznego, Sweco Polska.
Do grona Członkiń oraz Członków Zarządu powołano następujące osoby:
- Aleksandrę Baksik, Managerkę Zrównoważonego Rozwoju, Aluprof
- Emilię Dębowską, Dyrektorkę ds. Zrównoważonego Rozwoju, Panattoni
- Monikę Dębską-Pastakia, Managing Partner, PADMO Group
- Wiktora Kowalskiego, Associate, Buro Happold
- Michała Litewnickiego, Sustainability & Innovations Managera, CPI Property Group
- Marzenę Maj, Wiceprezeskę, SMAY
- Roberta Strzeńskiego, Współzałożyciela i Partnera, HORIZONE Studio
- Tomasza Szczota, Global Sustainability Managera, Grupa Selena FM SA
- Aleksandrę Witeczek, Adiunktkę, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej oraz Menedżerkę Departamentu Architektury, visio architects & consultants
Jako Członków Komisji Rewizyjnej wybrano:
- Bartłomieja Kisielewskiego, Współzałożyciela i Partnera, HORIZONE Studio
- Bartosza Marcola, Sustainability & ESG Managera, Globalworth
- Adama Targowskiego, Head of ESG, CTP
- Jestem ogromnie zaszczycony decyzją członków zgromadzenia i wyborem na Prezydenta. Dziękuję za powierzone mi zaufanie. Wierzę, że dzięki pracy w PLGBC mogę mieć realny wpływ na kształtowanie środowiska budownictwa zrównoważonego w Polsce. Zależy mi na promowaniu i stosowaniu najlepszych praktyk rynkowych oraz na efektywnej edukacji. Na mnie i nowy Zarząd czekają nowe, ambitne wyzwania, którym postaramy się sprostać – podkreśla Marcin Gawroński, Dyrektor Działu Budownictwa Ekologicznego, Sweco Polska, Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Więcej informacji: https://plgbc.org.pl/o-nas/plgbc/
Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC:
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
- powstrzymanie zmiany klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
- stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
- podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
- zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 75 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.